Ženy ženami aj počas materskej a rodičovskej

mezu
15. máj 2015

Kočky, ako to vnímate vy? Zmenil sa váš postoj samej k sebe po pôrode, počas toho, ako ste trávili čas doma s miminkom? Upadli ste do teplákovo-"bezmejkapovej" letargie? Alebo sa o seba rovnako staráte a dáte si záležať, čo máte na sebe oblečené? Snažíte sa byť pre svojho partnera sexy kosť, alebo je na prvom mieste pohodlie a vaše dieťatko? Ako ste na tom vy?

seahorse27
15. máj 2015

@mezu Ja som nasla akysi kompromis medzi pohodlnostou a starostlivostou o seba 🙂 Urcite sa obliekam pohodlnejsie, ked som doma a nie v robote...aj make-upu pouzivam menej, ale nechodim len v teplakoch (ak aj ano, tak v peknych :D ) a s mastnými vlasmi...

katkasofi
15. máj 2015

Nuž ja mam tri deti. Trojmesačné, 26 mesačné a 5 ročnú. Chodím si dávať raz za 6týždnov 4d mihalnice. Ráno make up musí byť. Idem predsa do škôlky a do obchodu 😁, to si dám normálne oblečko aj podpätky. Ale keď idem von s deťmi vždy len kvalitná teplaková súprava. Doma legíny, tričko. Takze no snažím sa 😘, a myslím že by sa mala každá z nás o seba starať. Ja si nastavujem ráno na piatu budík aby som postihala všetko. Aj kávu, aj make up aj navariť. Všetko sa dá keď sa chce, aj keď na úkor spánku. Nehovorím že by som dlhšie nepospala, ale už som si zvykla. Jedine na čo nemam čas je posilňovňa, tá by sa mi veru zišla 😁😁😁

mezu
autor
15. máj 2015

@katkasofi Wooow, klobúk dolu! Si naozaj žena s veľkým Ž! Minimálne v mojich očiach..... Úplne s tebou súhlasím, každá žena by sa mala o seba starať, v prvom rade, aby sa cítila dobre sama vo svojom tele, aby jej to dodávalo pocit pohodlia a vlastnej hodnoty. Určite to nemáš toto obdobie ľahké, ale cítiť z teba vyrovnanosť a to je super! Držím palce, len tak ďalej....🙂

alaguema
15. máj 2015

@mezu tak myslím, že ženu ženou nerobí ani make-up, ani oblečenie. Žena má žiariť, ženskosť z nej má sálať a tá je v nej, v tom, aká je. Na zanedbanú ženu je ale smutný pohľad, to uznávam. Myslim, že je treba nájsť ten správny, zdravý stred. Aby bolo dieťaťko aj mamina spokojná a aby nemala pocit, že jej neostáva ani pol hodinka pre seba. Pre mňa je základ večer dôkladné vyčistenie pleti, dlhá sprcha, kvalitný olej na telo, zdravá strava, pohyb a hlavne pohoda - tá sa odrazí aj na tvári.

@katkasofi aby som kvôli make-up-u vstávala ráno o piatej, to by som sa musela zblázniť 😀 Bez urážky...ak to tebe vyhovuje, tak je to ok. Ja som sa naučila upraviť sa bleskovo. Tiež vozím drobcov do školy a škôlky a jemný make up určite dám, aj pekné oblečenie, ale pohodlné. Vysoké podpätky som vynechala, pripadám si komicky, keď mám uháňať s dietkom z každej strany na štekloch a lámať sa ako žirafa😀 A aj tak si myslím, že základ je zdravá, pekná a oddýchnutá pleť, zdravé, kvalitné vlasy a pružná postava, žiadne pneumatiky - tie pridávajú pekných pár rokov navyše a celkový dojem v tom prípade nezachránia ani 6D mihalnice 😉 Skôr to celé zhoršia, ak vyzerajú neprirodzene a "zdobia" unavené oči, pod ktorými sú kruhy od únavy.

meluela
15. máj 2015

@katkasofi mna by zaujimalo co je ten stvrty rozmer v tych 4D mihalniciach .. vysvetlili ti to ked ich lepili?
lebo ja si viem predstavit v nasom svete len 3D mihalnice

alaguema
15. máj 2015

@meluela aj ja som sa tak zamyslela 🙂 sci-fi predstavy som hned mala 😀

yollanda
15. máj 2015

no za mna... tolko teplakov co som podrala na materskej som nezodrala za cely zivot. dalej.... pripadam si ako sluzka, animatorka, kucharka, upratovacka, doktorka, ucitelka, vychovavatelka, cukrarka, hovnopucerka, a mozno sem tam ako manzelka. nemalujem sa, kadernicke idem raz za rok.... ale nebojte, umyvam sa

mia265
15. máj 2015

@meluela možno cítiš aj vietor keďsa zažmurká. A tak 4D lepšie znie ako 3D,to už je staré 😀 nič v zlom

margarita
15. máj 2015

moj postoj k sebe samej sa v tomto vobec nezmenil 😉 teplaky som nosievala naposledy na telocvik na strednej 😀 doma nosim pohodlne domace supravy a v lete saty nadoma, make up som nepouzivala ani predtym nejako privela, namalujem sa len ked idem niekam ako na oslavu,navstevu, k lekarovi a pod., na ihrisko ani smeti vysypat sa mi malovat nechce.

nosim rifle a pohodlne topanky rovnako ako predtym, takze nemam dojem, ze by som sa nejako zanedbavala alebo co.

pre mna je niekedy viac "upravena" mamicka v teplakoch v pieskovisku na ihrisku nez nastajlovana cica v obchodnom centre, ktora tlaci znackovy kocik s rovnako nastajlovanym babetkom a na pohlad je pre nu toto vsetko dolezitejsie nez babetko samotne.

danjelca
15. máj 2015

ja pockam na 5d a tie si dam urobit 🙂 🙂 🙂

katkasofi
15. máj 2015

@alaguema ja som napísala že vstávam o piatej a stihnem aj kávu, aj make up a NAVARIŤ!! Čiže postavím variť a pri káve sa namaľujem...som blázon? Mozno keby maš tri deti tiež tak riešiš....

mezu
autor
15. máj 2015

Každá jedna z vás má svojim spôsobom pravdu.... Ide predovšetkým o to, aby sa každá cítila dobre, či už s make-upom alebo bez, v teplákoch, či štekloch. Každá sme iná, ale alaguema má pravdu v tom, že ženská krása vychádza z vnútra. ALE bez toho, že sa bude o seba starať, to vnútro nebude asi tak prekvitať. Chcela som najmä zistiť, ako pristupujete k sebe samej, či ste uprednostnili všetko ostatné, okrem seba a svojho JA, alebo hľadáte kompromis....
katkasofi vstáva podľa mňa tak skoro najmä preto, aby všetko v pohode postíhala. Veď má tri deti, musí sa obracať a aby si stihla dať aj kávu v kľude, aj sa možno naraňajkovať, nachystať deťom raňajky, seba zriadiť, tak to potrebuje nejaký čas. Nech nosí aj 8D mihalnice, veď každá máme na to právo.....
A tiež nie som názoru, že je žena viac cicou, ako mamou, ale pokiaľ to dokáže skĺbiť a nevadí jej naháňať dieťatko v podpätkoch, tak nech uteká🙂 Dôležité je vedieť si na seba vyhradiť čas a venovať sa aj kúsok sebe, aby sme mohli byť šťastné vo svojej koži, lebo keď nie sme v pohode my, ako to môžeme chcieť od našich detí a rodiny?

katkasofi
15. máj 2015

@mia265
@meluela 4d čka su take že sa lepia 3-4ks na jednu tvoju mihalnicu, 3d sa lepí jedna na jednu... Rozdiel je samozrejme aj v hrúbke mihalnic...

zltalienka
15. máj 2015

@katkasofi a kedy chodievas spat? nech viem, co ma caka, tretie je uz na ceste 🙂

natalym
15. máj 2015

@katkasofi Obdivujem.

alaguema
15. máj 2015

@katkasofi ja som nenapísala, že ty si blázon..bože, ženy. Napísala som, že ja by som to asi robila len keby som sa zbláznila. Mám deti dve a celkom po sebe, varím denne čerstvé jedlo...akurát to píšem v inej téme, takže nemyslím, že by som snáď nemala čo robiť len preto, že mám o jedno dieťa menej než ty😉 Varím, doobeda, do toho pracujem z domu, dietko mám v škôlke len dopoludnia, takže dovarím a frčím do škôlky, najeme sa, zahráme sa a frčíme do školy pre staršie dietko. Potom olovrant a úlohy. Príprava večere, tú tiež stále varím, keďže mladšie mi nemôže múku, takže chlebíkom to nevyriešim. Varím teda dva krát denne, pracujem a starám sa o dve deti, domácnosť, záhradu, veľký dom a dvoch psov, prevažne sama, keďže manžel je pracovne veľmi vyťažený, takže občas aj chlapské veci musím zvládnuť. Nič z toho ale nerobím na úkor spánku. A make up ani náhodou 😀 Cítim sa proste lepšie (a určite aj vyzerám), keď som dobre oddýchnutá, ako keď som unavená, ale dokonale namaľovaná 🙂

alaguema
15. máj 2015

@mezu ale veď určite...ja nemám nič proti podpätkom, kedysi sokm iné ani nenosila. Iba som skonštatovala, že pri naháňaní dvoch detí si v tom pripadám ako idiot. Oveľa normálnejšie sa cítim v balerínkach. Veď píšem len to, ako to mám ja 🙂

nanervy_2
15. máj 2015

uz to tu padlo, ale pridavam sa - zenu zenou nerobi make-up a to ze je sexy kost.. ja sa nemalovala ani pred tym, nez si ma moj vzal a je rad ze sa nemalujem... samozrejme byt upravena a podobne.. ale zostat zenou po porode si skor predstavujem nepadnut do stereotypu dieta, dieta a dieta, ale najst si cas aj na manzela, ostat srdcom a krkom rodiny, dalej sa vzdelavat, hoc aj vo vychove dietata, atd...

ivca88
15. máj 2015

este nemám bábo ... no s muzom sme 6 rokov a 5 spolu byvame.... takze uz si zvykol ze doma sa nemalujem a spím v pyzame s macíkom pú 😀 😀 😀 😀 ale ked ideme kdesi ..tak vzdy sa aspon trochu upravím 🙂 obočie a špiral a blišten ... make up nepouzivam... muž ho neznasa ... davam si iba korektor na kruhy pod očami 🙂 hadam to tak aj ostane

katkasofi
15. máj 2015

@mezu presne tak.
A inak baby tiež som nepísala že v podpätkoch chodím s deťmi von.... V podpätkoch do škôlky s najstaršou a do obchodu...na prechádzku v slušných teplákoch 😊...čo je na tom že mam mihalnice? Kupovala som si mesačne špirálu za 16eur, takto dám 20 EUR každých 5-6 týždňov za dorabku a vyzerá to podstatne lepšie. A hlavne ušetrí cas pri vytváraní rannej ´premeny ´ 😁

katkasofi
15. máj 2015

@natalym čo obdivuješ? 😉

ivca88
15. máj 2015

ale davat si budik ako kocky pisu ... ze na make up a vlasy a tak 😀 😀 😀 cosiiii 😀 😀 u mna nehrozi 😀 😀 😀 moja uprava mi zaberie 5 min ... vlasy mam skoro po zadok ... takze si ich boh vie ako nevyfukam ..nevystajlujem 😀 ... max do copu ci zapletany cop 😀 to je vsetko 😀

I tak mužovy sa najviac páčim nahá 😀 😀 😀 a tam sa moc vystailovat nedáá 😀

katkasofi
15. máj 2015

@zltalienka o cca desiatej...

babatkoo
15. máj 2015

Ja 10 dni po porode len nocna kosela na kojenie 😀 bleda tvar, vlasy v cope aaaale spokojne babatko a manzel tiez. Sam mi nadava ked sa postazujem, ze to ... a to ... nie je dolezite 🙂 Ale od zajtra aspon tu ceruzku na oci pouzijem ked i len kvoli sebe. Maminam co maju chut a vladzu sa o seba aj takto starat zavidim v dobrom 😉

natalym
15. máj 2015

@katkasofi To že si taká šikovná.

maary11
15. máj 2015

@babatkoo Neboj to chce len cas 🙂 Ja som na zaciatku tiez takto fungovala, postupne si najdes system a aj sil bude viac! Teraz mas za ulohu iba oddychovat a uzivat si babatko, to je najdolezitejsi! Teraz ma dcera rok, spolu sa rano umyjeme, zuby vycistime, stoji pri vani, ked si umyvam vlasy 😉 Pripravuje si topanky, ked si narychlo davam make up :D

maminecka2
15. máj 2015

Ahojte dievčatá, tak veľký obdiv k Vám všetkým. Ja som z "druhého" konca. Nestíham nič, ale vobec, čo sa mňa týka, všetko je na úkor detí, rodiny. A to mám len dve (tie deti) ale aj len dve ruky, žiaľ. V minulosti som nešla nenamaľovaná ani smeti vyniesť, a teraz? Makeup len keď niekam idem aj to nie vždy ☹ Tento týždeň sme frčali MHD cez celú Blavu na logopédiu, som sa aj chcela namaľovať a až cestou som zistila, že som zabudla 😝 Keď som mala len jedného syna tak cca po 2 rokoch som bola schopná si už viac-menej všetko zorganizovať, aj cvičiť som chodila, no ako sa narodil druhý, ach joj. Má 15 mesiacov, je absolútne nesamostatný, nič pri ňom neviem urobiť, len základ okolo domácnosti aj to on vačšinou reve 🙄 A musím s ním spať (2x denne) pokiaľ chcem aby spal dlhšie ako 10 minút, akonáhle sa vzdialim hneď je hore. Okolie mi hovorí, že si aspoň oddýchnem. No ale ten bordel naokolo... No, som sa nejak rozpísala. Takže žienky, rada by som s Vami držala krok, len neviem ako. Možno raz aj 4D budú...

natalym
15. máj 2015

Ja sa niekedy namaľujem čisto z dôvodu zmiernenia depresie. Mám depresiu, namaľujem sa a hneď je menšia.

ivkadracova
15. máj 2015

@mezu a ako to robis Ty? kolko po porode si zacala cvicit, a maluejs sa aj ked ides na pieskovisko? ... zaujima ma to najme u aktivnej osoby ako si Ty 🙂

ivca88
15. máj 2015

Inááák .... je síce super že sa tak o seba starate ako ked ste mali 17-násť ... ale necítite sa vyčerpane ?? ... spíte vôbec ? akoo... 1 a viac deti.. a este ak sú male...a este varit a upratovat . .... och ... Ja keby sa nevyspím ... tak som taká nervozna ...že mužovi by bolo jedno ci som cica mica 😀 😀 asi by so mnou nevydrzal