Zdieľanie súkromia na sociálnej sieti

1katus1
12. júl 2021

Zaujíma aj pohľad iných ľudí. Aký .ste názor na zdieľanie fotiek deti a fotiek zo súkromia na sociálnej sieti. To nemajú ľudia strach o deti svoje súkromie ? Keď vidím aj tu na MK či na FB ako pridávajú verejné fotky svojich detí a ukazujú veľkú časť svojho súkromia to ozaj nikoho nenapadá čo sa môže stať ? Veď bez problémov sa môže registrovať kto.kolvek s akýmkoľvek zámerom .

mamamasama
12. júl 2021

nevidim v tom ziaden problem... sama zdielam fotografie svojich deti.. viem koho mam v priateloch...

chrumka120
12. júl 2021

@1katus1 kedysi som zdieľala, ale dnes už určite nie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petamich
12. júl 2021

myslim, ze to je kazdeho osobna vec co, kolko a ako casto zdiela 🙂 mne osobne je to uplne jedno co robia ini ludia, ked to tak chcu/citia/potrebuju

ja osobne zdielam s mierou a zdravym rozumom :D

20erika07
12. júl 2021

@1katus1 odhliadnuc od sukromia, ci by sme my dospeli tiez chceli byt vycapeni na internete bez opytania sa. Tie male deti vycapene na internete tam nie su so svojim suhlasom, a este ked vidim nahe fotky, to uz vobec nechapem. Rodinná ok fajn, aj nejaké pekne portréty, a hlavne denne dobre ze nie pri kazdej cinnosti dietata cvak a šup rup na net, tak to mi hlava neberie, ale nech si kazdy robi ako chce, kazdy ma ine zaujmy, iny styl ine potreby 🙂

dankanka
12. júl 2021

@1katus1 ja sok doteraz nepochopila tu potrebu nieco zdielat s tolkymi ludmi naraz. Obcas poslrm foto oamaratke,sestre ale nemam potrebu nieco zdielat so sto ludmi naraz. Vzdy si poviem ze a koho to zaujima 🙂. Ved ak som s niekym v castom kontakte,tak o sebe vieme. Ak nie, tak mu to moze byt šumák ako zijem.

gdpr
12. júl 2021

Nezdielam nic sukromne nikde ani svoje fotky maximalne profilovku mam a maximalne co pridavam tak nieco z nejakeho vyletu alebo dovolenky (vyhlad, prirodu, fotku plaze) alebo niekedy nejaku knihu co citam pridam jednoducho nic co by mohlo ohrozit moje sukromie... Napriek tomu, ze si dovolim povedat, ze som mlada cely cas mi zdielanie sukromia na soc.sietach pride divne a take "proti srsti." Ale tak co kto zdiela je jeho vec aj ked ani mna nezaujima sledovanie cudzieho sukromia alebo rozne "scrollovania" soc sieti co kto kde s kym ako preco zaco o kom o com robi.

sssss123
12. júl 2021

ja som pridávala akurát fotky z dovoleniek, ale bez ľudí, a vyselektovala som priatelov, mám len ľudí ktorých poznám aj osobne, takže oproti iným čo maju aj 400 priatelov ich mám len nejak okolo 50, a tie čo majú menšie deti ich občas ukážu ale všetko s mierou

kkovacovak
12. júl 2021

@1katus1 neriešim ako to majú druhí ale ja osobne na verejných sieťach nezverejňujem nič. Na facebooku a instagrame kde mám len pár priateľov a uzavretý profil maximálne nejaké zážitkové spoločné fotky. Nič konkrétne a z blízka. Bohužiaľ sú ženy čo bez každodenného zverejnenia detí ani neexistujú a neuvedomujú si následky. Ale tak ak to im nevadí tak mi to žily netrhá. Moje deti to nie sú

1katus1
autor
12. júl 2021

@mamamasama je super keď to máš nastavené ale nechápem tie ktoré dajú verejne fotky bez nastavení súkromia . Rozprávali sme sa o Tom s manzelom tak mi napadlo sa opýtať na vaše názory. Lebo len sa prihlásim aj tu mk a vidím fotky deti cudzích ľudí len tak vystavené

sasitimi17
12. júl 2021

A čo je na tom že sem pridávajú fotky svojich detí?

adka_ooo
12. júl 2021

Ja som napríklad zasadne proti zverejňovaniu ;) samozrejme, každý nech si robí čo chce.. ale ja by som svoje dieťa na internet nedala. Dnešná doba je chorá.. a nepotrebujem aby sa fotky môjho dieťaťa túlali internetom. Predsa len, čo raz na net zavesíš, to tam už zostane. A nevidím zmysel, prečo by som to dieťa mala vešať na sociálne siete. Chváliť sa? A s čím?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasitimi17
13. júl 2021

@elizabet173 možno by bolo lepšie nestarať sa toľko do druhých ľudí 🤭

ndrag
13. júl 2021

Nie, ja uz takmer nic nezdielam, iba moje hobby a aj s tym zacinam mat problem, kedze to obcas moze vyvolat v mojich znamych/priateloch zavist a to nechcem. Kedysi som davala na IG/FB kazdu blbost od novych tenisiek po dovolenky, ale uz stacilo. Nechcem aby sa niekto so mnou porovnaval, prip si myslel, ze ako nam je dobre, aky sme vsetci sikovny, atd. Proste nie, nic dobre mi to nikdy neprinieslo, len umely obdiv. Co raz na internet zavesis, to tam ostane a ja osobne by som sa navyse hambila ak by si niekto vedel vyhladat moje fotky z dectva niekde verejne na internete.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
izabela181
13. júl 2021

Ja napríklad čím som staršia, tým menej celkovo toho pridávam na sociálne siete 🙈 príde mi to take zbytočne 😂 ale občas niečo pridam, ale samozrejme Facebook aj instagram mám len pre priateľov. A ja sa tiež rada pozriem na fotky mojich priateľov čo pridajú. Jedine čo mi príde cez čiaru je, keď niekto nonstop pridáva fotky hlavne malých deti. A ešte keď sú nahé, tak to nechápem, alebo úplne čerstvo po pôrode 🤦‍♀️

ariannazara
13. júl 2021

Si myslím ze FB a modrykonik ne ešte zlomok toho otvor si instagram 🙂 novodobé INFLUENCERKY tie sú schopné zdieľať od rána od kedy otvoria oči do večera do kedy ich nezavru. Mne to hlava neberie ako niekto môže pridať 50 story na deň každého kroku co robím 😊😂 ale zas pre prachy ukážem všetko no nie? 🤦‍♀️

katkati
13. júl 2021

Nevidím absolútne nič na tom zle. A detí by ste museli zatvoriť doma, aby nechodili na verejnosť, keď ich chcete naozaj ochrániť, Veď odfotiť na mobil si ich môže ktokoľvek a kdekoľvek. Tak potešiť sa s priateľmi s peknými foto je podľa mňa práveže super. Určite lepšie ako dookola omieľané príspevky o politike, covide a pod.

ivangeline
13. júl 2021

Zdielam ich malo a len na FB s priatelmi. 🙂 Radsej poslem do spravy.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
13. júl 2021

@elizabet173 Sme si v podstate cudzie, ale na druhej strane čítame tu toľko smutných aj veselých tém a zapájame sa a radíme v takých osobných, niekedy až intímnych záležitostiach, že mám pocit, že niektoré žienky sú mi bližšie ako niekto z okolia, koho poznám.

basullinka
13. júl 2021

Na socialnych sieťach, kde viem korigovať, kto fotky vidí nemám problém niečo dať. Ale tam, kde je to náročnejšie, tak som opatrná. Čo ja nedokážem pochopit su "influencerky" na instagrame, ktoré davaju napr. nahe deti na pláži, kupku - to je podľa mňa dosť nebezpečné. Ale tak je to ich vec..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz