Zážitky s učiteľmi

11. mar 2023

Co najhorsie a najlepsie ste zazili s ucitelmi v skole?

luccija
11. mar 2023

Ja si skôr pamätám zle veci ako vyfackala spolužiaka, až mu spadli okuliare a druhá hodila do kúta zväzok kľúčov.Fakt si nepamätám dobrý zážitok jedine, že triedna v 5 r, keď sme boli v škole v prírode išla pomáhať kuchárkam so zemiakovými plackami, lebo sme všetko pojedli🙂dosť smutné,že za tie roky si nepamätám pozitívne veci.Pozitivne spomínam na učiteľku na strednej škole staršiu pani, ktorá si nosila osemsmerovky a celé hodiny lustila, pokým sme si opisovali poznámky z učebnice, alebo nám hovorila o dcére, ktorá žila vo Francúzsku.Vzdy chodila s krizovkami a perom

deti95060810
11. mar 2023

na strednej som neustále musela chodiť po pomôcky do kabinetu.... neustále ma posielal hore na rebrík alebo som sa musela skŕčať kdesi pod policu... zavše si doniesol aj kolegu a tak čumeli obaja...
mali okolo 40 r.

deti95060810
11. mar 2023

@luccija brat mal učiteľku ktorá štrikovala na hodine ....Viete deti, ja málo zarobím, musím si privyrábať...

deti95060810
11. mar 2023

na základke sme mali učiteľa , ktorí nás neustále chytal za ci*ky... na chujov som mala šťastie vždy...
to je len téma len v škole hej? škoda.... v práci boli ďalší "pacienti" ....

viestta
11. mar 2023

Však daj na začiatok niečo aj ty

zuzana76
11. mar 2023

pozitivne: chodila som velmi rada do skoly a rada som sa ucila, som ucitelka 🙂, negatívne nemam, azda len to, ze som nemala stastie na chemikarky ani na ZS a SS a teda z chemie nic neviem

angel993
11. mar 2023

Na jednu učiteľku zo základnej školy mám obzvlášť trpké spomienky. Radila som všetkým naokolo počas písomky, viem nebolo to dobré. A ona sa mi počas veľkej prestávky na chodbe začala pred všetkými deťmi smiať že som Matka Tereza, že všetkým pomáham počas pisomiek. A vždy ma potom oslovovala Matka Tereza. Samozrejme deti kopírujú, tak ma tak začali volať aj deti. Toto sa stalo v 5. ročníku a vlieklo sa to so mnou do konca ZŠ.

Na strednej sme mali nemcinarku, ktorá si, neviem prečo, myslela o mne že viem nemčinu najlepšie z triedy. Nikdy mi písomku neopravovala, rovno napísala 1. Našťastie to bol druhý jazyk a nematurovala som z neho. Teraz neviem po nemecky ani ceknuť. Obávam sa že tá učiteľka vedela asi toľko čo ja, keď nikdy neprišla na to, že vlastne nič neviem. A celkovo dávala iba dobré známky, najhoršiu známku v triede dala 3.

slavomira236
11. mar 2023

My sme mali od 5r.slovencinarku ktora neraz prisla pripita, ucila nas 3 roky na vysvecku 3ka vzdy ked odisla zahadne som sa zlepsila vysvecko 1 ka

luccija
11. mar 2023

@zuzana76 aj ja som chodila rada, ale podľa mňa sú učitelia dnes k deťom milší a otvorenejší.Vela x príde dcéra, že učiteľka mala sviatok priniesla im muffiny, či porozprávala aj iné veci okrem učiva.

galganka
11. mar 2023

Učiteľka hudobnej, ktora nám na základnej dávala celotriedne poznámky, museli sme sedieť celú hodinu opačne otočení, lebo sme údajne nič nevedeli, s deťmi, čo roky chodili na zuš sa hadala o spravnosti nôt... stredoškolský telocvikár, ktorý nám stále opakoval, že pri volejbale môžeme loptu odraziť hocičím, aj bradavkou a dával nám písomky z telesnej... angličtinárka, ktorá nám na strednej vysvetlila zmenu viet a poradí pri inom čase tak, že to proste "cicka spapala"... a viac nevysvetľovala... 🙈 ale napr. triedou na ZŠ aj triedneho na strednej sme mali perfektných, na tých doteraz spomínam, s triednou sa občas za xyz rokov aj stretnutie podarí...

galganka
11. mar 2023

Hej, a top bola aj nemčinárka na strednej, ktorá keď zistila s kým chodím, tak ma jednoducho prihlásila na maturitu z nemčiny. 🙈 jednoducho mi oznámila, že ma prihlásila, lebo veď je zjavne logické, že keď frajer šprechtí, tak šprechtím aj ja... 🙈🙈

bloger
11. mar 2023

Na strednej sme mali takých zvláštnych učiteľov. Raz nám s Technologie kontroloval poznámky. Spolužiakovi tam dosť chýbalo. Bol taký, že si robil zo všetkého srandu. Rád vyrušoval a proste nebral to vážne. Opýtal sa ho, že čo si tam má napísať. A on mu hovorí, že vieš čo chod sa obesiť. Normálne sme ostali v šoku, že to ako môže učiteľ povedať. Ale triednu som mal veľmi rád.

jana_eyre_2
11. mar 2023

Najlepší zážitok bol asi v 5tej triede - keď sme.mali jeden rok učiteľa p.Ruzicku.. úžasný flegmatik, obrovský bol ako hagrid a rovnako milý.. učil slovenčinu a raz na slohu dal za úlohu napísať rozprávku.. ja som napísala "o fixke ktorá vedela len domčeky kresliť", zbežne si aj pamätám dej.. nebola som dobrá žiačka, od prvého ročníka som mala snáď v každom dôležitom predmete problém, bola som tá z tých blbych, spätne si myslím že som mala dyskalkuliu a gramatiku som nevedela pochopiť.. čo mi išlo bolo čítanie a kreslenie.. ale to sa necenilo.. no.a vtedy môj sloh vychvalil pred celou triedou ako najlepšiu prácu ktorú posledné roky čítal.. veľmi mi dvihol moje nizucke sebavedomie.. nie žeby som sa potom stala super žiackou, ale dobre mi to padlo.. bohužiaľ potom sa stal riaditeľom čo znamenalo že sme dostali iného triedneho učiteľa.. ale bol to spolu s jednou pani učiteľkou v 2hej triede najlepší učiteľ ktorého som zažila..

No a najhorší? Tých mám bohužiaľ kopu.. počnúc od potiahnutia vlasov pri spanku za to že si nejaká zakomplexovana učiteľka myslela že sa smejem jej aj keď som sa smiala na niečom úplne inom, po facku od slovencinarky lebo som jej povedala nieco na svoju obranu.. negatívneho bolo veľmi veľa, lebo som bola tá blbá..

oblecenie99
11. mar 2023

@jana_eyre_2 Like som dala kvôli Hagridovi 🙂 mrzí ma, že si mala najmä zlé skúsenosti.. keď sa tak zamyslím, tiež som zažila zaujímavé situácie, zo všetkých ma naozaj mrzia tie, kedy boli naozaj nespravodlivý, nielen očami ukrivdeného dieťaťa, ale objektívne, naozaj.

panonia
11. mar 2023

No hrozný zážitok.... triednej zo zdravotnej zomrel syn, mal leukemiu, po transplantacii kostnej drene nemal imunitu a niekto z personálu bol chori a asi ho nakazil a zomrel na chrípku. Nám v škole začalo peklo každý deň sme boli vrahovia...a tolko 5 čo sme dostali za neprebranu látku... A ožraty patológ čo prišiel v bielom plášti rovno z pitvy si vyložil nohy na stôl a zaujimali ho iba vaječníky a semeniky🤣. Nakoniec spadol zo stoličky, bolo nam to take smiešne ale nikto sa neodvážil smiať .

bazarik456
11. mar 2023

Ja som bola síce dobrá žiačka, ale mám niekoľko zlých zážitkov. Na základnej škole sme mali výtvarný “ateliér” kde boli spoločné výtvarné potreby, na ktoré sa nám skladali každý rok rodičia. Bol koniec šk. roka a učiteľka sa rozhodla urobiť veľké upratovanie, chlapci hrali vonku na ihrisku futbal bez dozoru (z dnešného pohľadu totálne nezodpovedné) a my dievčatá sme museli upratovať, umývali sme štetce a paletky, strúhali farbičky, triedili výkresy. Mne dala učiteľka za úlohu ukladať ťažké krabice s výkresmi do regálov na stene, ako najmenšie dievča z triedy som musela stáť na stoličke, lebo som nedočiahla. Regále boli za katedrou a stála som na tej stoličke učiteľke za chrbtom, neviem či bola stolička rozkývaná a pohla sa alebo sa mne podlomili nohy, ale zrazu som zletela na zem, z ruky mi vyletela krabica a zhodila som učiteľke z rohu katedry šálku s kávou, ktorá sa rozbila. Mala som šťastie, že som si rozbila len kolená a udrela hlavu o tyč, lebo som si mohla aj väzy zlomiť. Učiteľka ani jedna otázka či som v poriadku, ale navrieskala na mňa ako som bola preľaknutá v šoku na zemi, že som jej rozbila obľúbenú šálku a že presne vedela, že sa to stane (nechápem prečo mi to potom dala robiť). Najkrajšie je, že som ju stretla po 15 rokoch a prvá otázka bola, že kde má odo mňa náhradnú šálku 🙂

benit
11. mar 2023

My sme mali prvostupniarku, ktora prisla na 1.hodinu, rozloxila malovatka a malovala sa,trvalo jej to aj 20-30 minut. Byvala tak fest vymalovana.

jaskolka
11. mar 2023

@panonia semenníky a vaječníky... A stolička už bola top, my by sme vybuchli do rehotu určite (teraz sa rehocem)

jaskolka
11. mar 2023

Najhoršie ani neviem, ja som asi mala šťastie na pohodových normálnych učiteľov, doteraz na mnohých spomínam s úsmevom a v dobrom.
A vtipné.. Tie by sa aj našli, raz som kráčala ku schodom na poschodie a zhora išiel náš učiteľ zemepisu, v rukách držal nejaké zošity, mapy a glóbus. Ten sa mu vysmykol a postupne po schodoch doskackal až ku mne. Učiteľ pohotovo reagoval, no vidíš, ešte si len na základnej a už máš pri nohách celý svet.
Na strednej sme mali viackrát na hodine staručku slovencinarku, naša ochorela, tak zavolali ju na zástup, mohla už fakt mat po 70, ak nie viac, taka typická babička, ale spomínam si, že nám namiesto vyučovania rozprávala svoje zážitky z detských čias, ako bosá chodila do školy, ako pasla kravy,a veľa ešte iných.

dzinka777
11. mar 2023

Sukňa po susku každý deň a nohy chlpaté.no mala už 50 rokov ale udrelo to neskutočne do oči

diewcatqoo
11. mar 2023

Snazim sa lovit v pamati a nejak si neviem spomenut na ziaden zly a traumatizujuci zazitok zo skoly. Aj na zakladke, aj na strednej sme mali pohodovych ucitelov. Na vacsinu z nich rada spominam, skoda, ze v poslednom case o mojich byvalych ucitelkach a uciteloch coraz castejsie pocut v suvislosti s tym, ze sa dozvedam o ich umrtiach :(
Najvacsi "exot" ma ucil na vyske... mavali sme s danou osobou 3 hodinove prednasky, a to boli tak bizarne historky, ze by clovek neveril. Niekolkokrat nam rozpravala, ako sedavala s alobalom na hlave na balkone, ako cakala na spojenie s mimozemstanmi, ako komunikuje s inymi entitami a rozne ine zazitky. Vacsina z nas pochybovala o jej zdravom rozume. Moja skuska pri nej prebiehala nasledovne: vytiahla som si otazku, prebehol ocny kontakt medzi nami dvoma a pyta sa ma: "Tak co, citite sa dnes na A?" Ja smelo, ze aj ano, sadla mi otazka. A ona: "Tak to mate za A, dakujem, dovidenia."

vroni
13. mar 2023

Dejepis ma na gympli ucila mamina spolužiačka z vs. Netusila som, ze boli nepriatelky na zivot a na smrt, ale moje (velmi neobvykle) priezvisko stacilo, aby som bola zaradena do siku nepriatelov. Lenze ja som dejepis fanaticky milovala (vlastne dodnes). Mohla som robit, co som chcela, vždy to bolo za 3, pri proteste triedy za 2. Ale davala si pozor, aby som vzdy odpovedala len ústne. Az raz mi praktikantka dala pisat patminutovku, hanzovne mesta. Pisala som ako sialena, ked prisla učiteľka, pisomku mi vytrhla a rovno predo mnou napisala "neuplne, 3" (ani to necitala). Boli toho asi tri strany a ja som vo svojom pubertalnom svatom hneve pisomku drapsla a odniesla riaditelovi, aby som sa u neho stazovala. Bolo to prvy a poslednykrat, co moja mama prisla do skoly a krasne si s ucitelkou skocili do vlasov. Zvysneho dva a pol roka som prestala pre dejepisarku existovat. Nevyvolala ma, neoslovila, mala som vzdy na vysvecku dvojku (strasne som tym trpela, vtedy) a ked nam robila podpredsednicku maturitnej komisie, chodil ju pocas mojich odpovedi striedat riaditel. Dodnes vlastne presne neviem, co proti mne mala....