Zažili ste už niekto vrátenie karmy?

amelia000
26. dec 2019

Ahojte, vo vela temach sa tu spomina karma. Zazili ste uz, ze to niekomu vratila? Ze niekto nieco urobil vam a potom sa mu to iste vratilo?

Napr. Ja som mala priatela, ktory na mna nikdy nemal cas stale len auto alebo dom riesil. Ja som s nim chcela travit cas, ale z jeho strany to tak vobec nevyzeralo. Rozisli sme sa a nacudo prisla ta karma a o par mesiacov sme sa stretli a ospravedlnil sa mi a hovoril ze mu ti karma vratila, lebo si nasiel priatelku s ktorou chcel travit cas a ona bola ta co si nanho cas nenasla. Tak ze sa uprimne ospravedlnuje, ze uz chape ako som sa vtedy citila.

mareka49
26. dec 2019

Neviem ci karma, ale isto je to Život 🙂

stanulienkat
26. dec 2019

Je to hovadina a otrepana fraza.

gerfinka
26. dec 2019

Ja som bola raz s kamoškou na výlete v zime. Kamoška mala so sebou psa, ktorý sa vy.. rovno vedľa lyžiarskej trate. Teta čo išla okolo, jej ze ci to po ňom nesprace.? Kamoška len o komentovala, že však sme v lese a zahrabala snehom. Takmer na konci výletu kamoška spadla a kde skončila? Rukou rovno v psom hovienku... Tak sme sa smiali, že sa jej to vratilo

sunny8
26. dec 2019

Karma funguje na 💯% aj keď sa niekedy trošku omeska. Zažila som na vlastnej koži a takisto som videla ako sa vracia druhým

amelia000
autor
26. dec 2019

@sunny8 tak napis aj svoju prihodu 🙂

dzina007
26. dec 2019

Mladsi syn dnes bezal a spadli mu hracky na zem z ruk... Starsi syn sa mu zacal z toho smiat ze mu vsetko pada.... do 30 sekund len co sa starsi syn rozbehol sa zdruzgal na zem ale ze komplet cely do blata... nohavice bunda ruky tvar... a uz sa smial mladsi....

codal
26. dec 2019

Můj první muž mě opustil kvůli jiné ženě. Řekl mi tenkrat, že se mnou děti nikdy nechtel, protože mám hrozné vlastnosti, se kterými se nedá žít. Odešel za ní a ona v zápětí otěhotněla, prý se tak dohodli. Ale zapomněla mu říct, že tu dohodu uzavřela i se svým mužem, takže nevěděla, či to dítě je. On se celou dobu kasal, že je určitě jeho a ze ona bude s nim (řekla, že bude s tím, čí to dítě bude). Dítě bylo jejího muže, se kterým zůstala a můj ex manžel ostrouhal. Pak si našel přítelkyni a ta ho po trech letech podvedla a opustila. Mimochodem mi vyčítal, že jsem tlustá (nebyla jsem drobinek, to je pravda), ale jeho další přítelkyně měla 130kg, taky ho opustila. Dnes je mu 35, je sám, nemá dětí a prý ho to trápí. Já jsem se mezi tím vdala, má skvělého manžela, dvě děti, domeček na horách a jsem šťastná. Nevim, jestli karma, ale jemu se to celkem vrátilo!

marca12
26. dec 2019

@amelia000 ano stalo. Opustila som priatela kvoli inemu a ten iny ma nechal kvoli inej. Velakrat sa mi aj v malickostiach prejavila karma. Napr. mala som neprijemnu kolegynu a raz sa porezala na papieri a pomyslela som si tak ti treba,to mas za tie hnusnosti,co nam robis. Do 15 minut som sa porezala aj ja. Verim v karmu a prave tato viera mi nedovoli byt zlomyselnou

catherine1989
26. dec 2019

@amelia000 mne sa nevrátilo presne to isté, ale môže povedať, že bolesť, ktorú som spôsobila, som potom cítila aj ja a ešte 100krat horšie... Preto sa snažím byť dobrým človekom a vediem k tomu aj syna

katarinka89
26. dec 2019

@amelia000 karma = vsetko musi byt v rovnovahe 😄

akinom0077
26. dec 2019

@amelia000 / nemam rada reci o karme, nezamyslam sa nad tym ci sa mi nieco vratilo nejakym sposobom alebo jie, ale niektori ludia to uz prehanaju fakt dokoliecka vyhrazanim sa karmou...

maminuska
26. dec 2019

neviem či toto je práve karma, ale ja som zástancom toho že čo do okolia vysielaš , to sa ti aj vracia. Nie je to hneď , ja som si počkala 10 rokov, ale zas aj som človek trpezlivý , no a krásne vidím ako si druhá osoba zbiera svoje plody klamstva , podvodov , nezáujmu ...

marca12
26. dec 2019

@akinom0077 to je pravda a hlavne som si vsimla,ze ludia,ktori najviac ublizuju,sa ohanaju karmou zdarma 😀

nitka1157
26. dec 2019

@amelia000 nieco podobne sa mi stalo.automechanik 9 rokov sme boli spolu.stale len auta a cas na mna nie..nakoniec si nasiel druhu mna nechal...vydrzalo im to chvilu 2 mesiace? a ona nechala jeho..ja uz mam svoju rodinu 2.babo na ceste..obcas si vieme napisat kedze sa kazdy den skoro stretame.neda sa zqbudnut...stale prosi o odpustenie ako sa choval.ze ho karma dobehla.ani po5 rokoch nema nikoho.je stale sam..ja som mu nikdy nic zle nepriala ba naopak stale mu zelam aby bol stastny.vraj ziadna neni taka ako ja..hmmm to uz veru nebude.skoda ze clovek nato pride az ked je vzdy neskoro a nic sa neda vratit

amelia000
autor
26. dec 2019

@nitka1157 aj ten moj bol automechanik 😂😂😂 hej ja som mu odpustila ved si prezil tie iste pocity. Aj sa chcel vratit ale to som uz bola tiez stastne zadana 🙂

kittykat22
26. dec 2019

Neverim ze existuje. Mam okolo seba ludi s prisernym charakterom a maju sa fajn. Maju peniaze, vztahy (casto druhu-tretiu zenu s ktorymi maju deti) dobru pracu a zazemie. A ludia okolo im este zobu z ruky - nevidia za tu falos. Maju k 50.ke a zivot skvely. A potom mam okolo seba mlade baby ktore maju rakovinu. Deti ktore trpia vaznou chorobou ktoru dostali v 2,3 rokoch. Alebo ideal, ked niekto jazdi na aute ako prasa, a ked sposobi dopravnu nehodu, tak zahucia vsetci v druhom aute. Kde je karma? 👎

majlo1234
26. dec 2019

@kittykat22 presne tak, netreba sa ukludnovat tym, ze karma vybavi vsetko, zivot je obcas velmi nespravodlivy

vlucifuk
26. dec 2019

@amelia000 Už naši prapredkovia tradovali príslovie ,,Kto druhému jamu kope,sám do nej spadne."Aj to je istý druh karmy. A verili v to.Hmm.😉

montemotherone
26. dec 2019

@amelia000 jasne ze sa nam vsetko vráti. Skôr či neskôr 😉 Vieš ono to nemusí byť v tej istej forme a už vôbec nie v podobnom vzťahu. Preto si veľa ľudí myslí že sa im to nedeje, alebo fňukajú, čo im to ten život doprial a pritom keby sa kriticky zamysleli, zistili by, že oni už niekomu urobili to isté 😉 Ak si na takýto fakt zvykneš, už nebudeš tak prekvapená, keď sa ti niečo udeje. Väčšinou si všetko pekne zaslúžime 🤷‍♀️

som_ponorka
26. dec 2019

Nemám rada vetu karma je zdarma, skôr sa držím toho : božie mlyny melú pomaly, ale isto 🤷‍♀️

ostorha
26. dec 2019

Neviem kto tu zaniesol pojem karma v poslednych rokov je to casto pouzivany vyraz,take troska smiesne pre zapadnu europsku kulturu predtym sa pouzival vyraz osud alebo bozia odplata. Slovo krama sa pouziva vo vychodnych nabozenstvach-hinduizmus,budhizmus a je to fyzikalny zakon priciny a nasledku.Neodvija sa ale vzdy v bezprostrednej pritomnosti ale aj s velkym casovym odstupom, existuje karma kolektivna,karma z prostredia atd... podla vyjadreni budhistickych a hinduistickych joginov a svatcov sa uplatnujes absolutnou spravodlivostou. a nikto pred nou neutecie. aj keby sa to vonkajsim pozorovatelom mohlo javit ze urciit ludia zakonu karmy nepodliehaju..V nasej europskejj kulture na to mame porekadlo bozie mlyny melu pomaly ale isto,pan boh nenahlivy ale pamatlivy.

najk
26. dec 2019

Robila som na recepcii v jednom 4hv. hoteli. Na kolegynu bol neprijemny jeden zakaznik a do roka zomrel. Ku mne sa spraval velmi arogantne iny zakaznik a tiez do roka zomrel. Neviem, ci je to karma, ale asi budem vzdy radsej mila na recepcne :D

erikavesela
27. dec 2019

Ja v to neverim...poznam cloveka, dnes ma 83 rokov, cely zivot ublizoval svojim blizkym, jeho manzelka zomrela pred 20 rokmi na rakovinu a ona bola ta, ktorej ublizoval najviac, ublizoval svojim detom...dnes si zije svoj pekny s dlhy zivot, vsetci to o nom vedia a nik..nik sa mu nepostavil chrbtom, dokonca o nom hovoria ako o dobrom cloveku...neverim, ze mu to raz zivot vrati...

miadi
27. dec 2019

Jasne ze karma si Ta najde casto je to po dlhom čase. Ja som ako decko čistila umyvadlo veselo bratovu zubnoi kefkou bez toho zeby to vedel. ..a nedavno sa mi to vratilo 😆mala si očistila šerblik mojou kefkou. Tu plati aj aka matka taka Katka.

lula313
27. dec 2019

Ono je to tazko. Poznam zopár pripadov, kde vyzerá, že karma zaúradovala, napr. Žena, ktorá opustila svoje dieťa, nepostarala sa o chorú matku na starobu, opustil pred rokom muž, ktorý si nasiel milenku, ochorela a zostala opustená, aj keď deti jej sem-tam pomozu, čiže neskončila úplne zle, ako by si možno zaslúžila. Ale na druhej strane poznam 40 ročnú babu, ktorá cely zivot pomaha druhym(tam vydocaskuje psa, tam urobi zbierku pre bezdomovcov, tam ide bezplatne nafotit nejaký event,..) a čím viac pomaha, tým sa jej doslova drbe zivot(nedarilo sa im s mužom mat dieťa a na tom jej stroskotal dlhoročný vzťah a nevie si najst partnera, firma, kde robi dlhé roky, krachuje a nedari sa jej najst novú prácu, mala autonehodu, kde prišla o auto(na ktorom pomáhala nosiť materiálnu pomoc tým, ktorí to potrebovali) atd. už aj sama povedala, že kde chodi, snaží sa sirit dobrotu, ale čím viac pomaha, tým sa jej viac nešťastia deje..

miadi
27. dec 2019

@lula313 co znamena vydocaskuje psa? Tento vyraz pocujem prvy x. Vyvenči? Mozno by mala menej pomahat a viac riešit svoj život. Mà len blbe obdobie este stiha vela dobreho zazit.

erikavesela
27. dec 2019

@miadi docane sa stara o psa...kym sa psikovi nenajde novy majitel

ktochytavzite
27. dec 2019

Taj do terajsej ptiatelky je asi viacej zalubeny,ako do teba.Nieze karma.

lenocka12345
27. dec 2019

Ale to je aj o reinkarnácii , karmu si nosíme aj z minulých životov , je to reakcia na naše dobré , alebo zlé skutky , niečo ako bumerang
ono odkedy vyšla kniha "karma je zdarma" , tak to počujem vkuse , ale nemyslím , že všetko má na svedomí práve karma , niekedy to je len facka od života

lucyluv
27. dec 2019

Tak som zazila velmi usmevnu situaciu s "karmou" 🙂 to bolo este s mojim prvym dlhorocnym priatelom, ked sme boli rozideni, tak ja som este mala zaujem, on az tak nie. A potom po par mesiacoch ma zavolal von, ze on by ma teda chcel, ale ja som uz bola vyliecena 🙂 a ideme si tak po moste SNP a tam napis nasprejovany, ze "karma". A on ze pozri na to, je to karma. Ideme par metrov dalej a tam dalsi napis nasprejovany "karma is a shit" :D baby ja som sa tak rehotala :D no samozrejme uz sme sa nikdy nedali dokopy.