Závojnatka

8. jan 2022

Má niekto v akváriu zavojnatku s ostatnými rybami, ako sú napríklad mecune?

nadazdi
8. jan 2022

Záleží od rýb.. my mame už rok bojovnicu s 4 mečuňmi a 3 zavojnatkami, zabili 4 neonky, ale ku sebe sú dobručke po prvotných bojoch už sú úplne v pohode

autor
8. jan 2022

@nadazdi ďakujem pekne..tiež mám neonky a mecune a veľmi sa mi páčia zavojnatky..chcela som aspoň jednu, alebo dve ale bojím sa ake dôsledky to môže mať 🙈smiem vedieť aké veľké akva máte? A ešte som sa chcela opýtať, ak máte živé rastliny či pri zavojnatkach prežili

nadazdi
8. jan 2022

60l, vyťahujú rastlinky, ale som ich všetky už prilepila na kamienky, keď je to akvárium take zarastené, tak úplne sa k sebe pekne správajú rybky, lebo sa majú kde schovať, tak nechodia take agresívne 😂

ladycat2021
8. jan 2022

Ja som kedysi chovala zavojnatky, ale mala som ich v akváriu väčšom ako 100 litrov. Aj to bolo pre nich male. Idealne je od 200 litrov a viac. Tie ryby patria do veľkého akvária a nie malého.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
8. jan 2022

@ladycat2021 mám 200 l akva ale mám tam mecune a neonky

ladycat2021
8. jan 2022

To sú také prasiatka by som povedala.. zasvinia akvárium 😅 radšej ich chovaj osobitne. To su rybky, ktorým vyhovuje teplota vody okolo 22 stupnov. A koľko ryb mas tam ?

ladycat2021
8. jan 2022

Skoda, ze sa tu nedá pridať video. To akvárium uz nemam, ale neskôr som mala zmiesane akvárium. Potom som odišla do zahraničia a poslo aj akvárium. Ale plánujem si tu kúpiť nove minimálne 240 l.

autor
8. jan 2022

@ladycat2021 škoda že uz nemáš to video no mám 10 neoniek a asi 7 mecunov

autor
8. jan 2022

@viestta to pekne😅🙈tie neonky mám rada, len keby mi niekto zaručil že ak pridám dve zavojnatky ostanú nažive 😅🙈

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ladycat2021
8. jan 2022

Video mam, ale neviem ci sa to tu da pridat. Asi nie. Radsej chovaj zavojnatky osobne v tom 200 litrovom akvariu, lepsie by bolo nad 200 litrov. Su to vsezravce. Ja som mala neonky, tetry cervenouste, mrenky 4-pruhe, panciernickov, prisavnikov a razbora klinovita ak si dobre pametam nazov. Predtym som mala aj zivorodky napr. mecune, gupky, a pod. Chovala som aj skalare. To su oblubene rybky mojej matky.

autor
8. jan 2022

@ladycat2021 rozmýšľam že možno dokúpim radšej skalare a možno bojovníci🤔 tie zavojnatky ma veľmi lákajú ale čo s tými rybkami ktoré už mám..nemôžem si ich nechať všetky zlikvidovať zavojnatkami🙈

ladycat2021
8. jan 2022

skalare a neonky ? To nie je dobra kombinacia. Mozu ti zozrat neonky. Kup radsej nieco male. Napriklad tetra cervenousta. Alebo ta parmicka 4-pruha. A viac neoniek.