Závislosť na obyčajných a na elektronických cigaretách

13. dec 2023

Som zavisla na cigaretach a elektonickych cigaretach a strasne mi to vadi, fajcim vela aj cigariet a kazdy den si kupim za 8€ este k tomu aj elektronicku jednorazovku, minaˇ strasne vela penazi a neviem s tym prestat. Prerastlo mi to cez hlavu a ked nemam pri sebe proste aspon tu elektronicku tak ma chyta panika. Neviem ako dalej…

katarinaba
13. dec 2023

Vyhladaj odbornika. Su rozne centra na pomoc so zavislostami. Tam dostanes najlepsiu pomoc. Inak ti mozem len odporucit s tym seknut, zatat sa. Otazka je, ci to dokazes. A skutocne s tym chces prastit. Drzim palec.

tanyan
13. dec 2023

Podľa popisu to vyzerá skôr na psychickú závislosť, nie fyzickú. Sama asi nedokážeš zistiť prečo "potrebuješ" mať pri sebe cigarety.
Čo by sa stalo, keby si nemala pri sebe žiadnu cigaretu? Prestala by sa Zem krútiť? Prestalo by slnko svietiť? Prestalo by ti srdce biť alebo mozog fungovať? NIE!!!
Utekáš pred niečím alebo trucuješ sama so sebou, lebo nemôžeš robiť to, čo by si chcela a preto robíš niečo "zlé?"

autor
13. dec 2023

@tanyan ano aj mne to tak pride, ze je to skor psychicke ta cigareta je pre mna ako dielik, ktory keby tam nie je tak nie som kompletna, proste ma doplna. ja som si pred cigaretami obhryzala nechty a ako som zacala fajcit tak som prestala ako keby som presla na inu zavislost ale ja mam ten dym v plucach cely den neviem bez toho zit

tanyan
13. dec 2023

Vieš bez toho žiť! Sama pred sebou zakrývaš niečo, čo ti chýba.
Môžeš začať športovať, čítať, štrikovať, písať, tvoriť, kresliť... Čokoľvek, čo ťa urobí šťastnou. 😉
Prípadne do ruky / úst lízatko, žuvačka... 😀

madeincssr
13. dec 2023

AUTORKA prvý krok si urobila, že si to uvedomuješ a chceš s tým prestať. Ak naozaj úprimne chceš, dokážeš to. Uvedom si, že ťa to oberá o najcennejšie, čo máš: zdravie, čas, krásu... a okrem toho aj o kopu peňazí. Byť závislým na čomkoľvek je pre tvoju osobnosť ponižujúce. Mnoho chlapov nemá záujem o ženy fajčiarky, proste toto nevedia prekúsnuť. Držím ti palce! 👍 P.S. radšej sa vráť k tým nechtom 😉

zero1
14. dec 2023

odporúčam najprv skoncovať s jednou závislosťou a neskôr s druhou. hoci v obidvoch prípadoch ide o fajčenie, predsa len sú to rozdielne typy závislosti. elektronika je skôr tá psychická závislosť, klasické cigarety sú skôr o tom nikotíne