Zatváranie obchodov v nedeľu

11. jan 2023

Čo si o tomto vymysle myslíte vy? Mne to príde absurdné. Je krásne že to funguje v Nemecku ale tam predavačky nie sú odkázané na príplatky ktoré robia ich mzdu ako tak znesiteľnejšou. Taktiež sa zabúda na študentov, ktorí by si radi privyrobili. Okrem toho to diskriminuje iné rovnako dôležité povolania ktoré v nedeľu voľno proste mať nemôžu. Zas sa netvárme že predavačky padajú na hubu od únavy len pre to že musia ísť do práce v nedeľu. Celé mi to príde len ako ďalší výmysel tej sfanatizovanej sekty v politike.

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
11. jan 2023

A ty máš akú prácu?

patka06
11. jan 2023

Autorka, úplne s tebou súhlasím.
Osobne mi je to jedno či je otvorené alebo nie. Mám čas nakúpiť aj cez týždeň.

mamaaja82
11. jan 2023

Kludne nech sa zatvoria obchody v sobotu o dvanastej az do pondelka,vobec by mi to nevadilo.

alanko20
11. jan 2023

Ak zatvorua, s nákupmi sa podľa toho zariadim. K praci a príplatkom predavačov sa nevyjadrím, nikdy som tú prácu nerobila.

nikka055
11. jan 2023

Podľa mna totalna blbost, aj tak nam to daju nadrobit ako nedele cez coronu 🤦‍♀️ a druha vec ked neodpracujem aspon 2vikendy tak mam taku biednu vyplatu ze radsej pomlcim...

ivka225
11. jan 2023

To prave krestanstvo nie je zit podla istych principov, ale vnucovat ich aj vsetkym ostatnym ...

lucia147852
11. jan 2023

Ja ako zákazník nepotrebujem otvorené obchody. K príplatkom nech sa vyjadria ti, čo takú prácu vykonávajú. Či chcú radšej voľno, alebo príplatok

hedviga2
11. jan 2023

Tiez stoji nieco kurenie a svietenie v nedelu. Ja si tiez viem predstavit obchody v nedelu zatvorene.

lindous
11. jan 2023

Mne ako zákazníkovi by mi to vôbec nevadilo, za zamestnancov sa vyjadriť nemôžem... Ale teda je veľa povolaní, ktoré v nedeľu nepracujú + na začiatku prezentuješ prácu v nedeľu ako výhodu, čo si odporuje s argumentom o diskriminácii 😅

janula12345
11. jan 2023

A si predavacka aspon, ked argumentujes priplatkami a studentskou pracou? Mne by to nevadilo z pozicie zakaznika. Co sa tyka zamestnancov, ktovie ake percento z tych ludi by radsej pracovalo v nedelu kvoli priplatku, alebo radsej ozelelo tych par eur a boli doma s rodinou.. 🤷‍♀️

mikadooo
11. jan 2023

Zvykneme si, ako ináč 🤷. Ja nadávam aj pred každým sviatkom, ale čo si pomôžem... Akurát mám vždy doma krupicu, Granko a trvanlivé mlieko, keď zabudnem nakúpiť, tak máme krupicovú kašu a decká sú celé spokojné. Dúfam že sa tak skoro neprekrupicujú.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalala94
11. jan 2023

Pre mňa je nedeľa deň ako hocijaký iný, preto som proti. Nikto nikoho nenúti robiť predavača v obchode. Každý podpisuje pred nástupom do práce pracovnú zmluvu, kde je definovaný aj pracovný čas. Ak s tým má niekto problém, nech si hľadá inú prácu. X-krát som bola nakupovať aj v nedeľu a necítim sa kvôli tomu blbo alebo čo. 😀 Táto téma je znova aktuálna v našej politike?

lubina
11. jan 2023

Je smutne ze na Slovensku maju politici potrebu vsetko regulovat zakonom, prikazy a zakazy, to je ich. SOm v zahranici a tu to funguje tak, ze ak je dopyt, tak obchod otvori aj v nedelu, ak nemaju zakaznikov, tak v nedelu otvarat nebudu. Cize v praxi mensie mesta vacsinou neotvaraju, ludia si tam nakupia cez tyzden pripadne v sobotu, ale velke mesta maju skoro vsetky obchody otvorene, kto chce ist nakupovat, tak ide, kto chce mat vikend volny, tak si nakupy pred vikendom. A je pravda, ze vela obchodov cez vikend zamestnava studentov, ktori si chcu cosi zarobit.

nenne9
11. jan 2023

Ja by som nechala vyjadrit sa tie predavacky...ich nazor ma zaujima

minutka
11. jan 2023

Som za zatvorene nedele. A tiez som za slusnejsiu vyplatu. Aby neboli odkazane na vikendovy priplatok

dusankomoj
11. jan 2023

Zatvorenie v nedeľu je také kontraproduktívne. Ešte stále zostanú reštiky,pumpy a plno ďalších,tam zamestnanci nepotrebujú zostať s rodinou? Predavači by iba zostali bez príplatkov,ktoré im robia slušnú časť platov.

cina1
11. jan 2023

Akoby nebolo čo iné riešiť...fakt dôležitá téma, ktorú je potrebné riešiť súčasnoti v parlamente...

daniela1911
11. jan 2023

Slovensko má X ďalších problemov, ale tu sa stále s prestávkami podsúvajú len nedeľné obchody a zákaz potratov.

miskakyska
11. jan 2023

Nech zatvárajú prosím Vás na víkendy aj penzióny🙏🏻🙏🏻od mája som nemala voľný víkend...

maranta_leuconeura
11. jan 2023

Z vlastnej skusenosti, ako studenti na brigadach sme sa o vikendy vzdy trhali. Jednak robit cez tyzden po skole do vecera a na dalsi den vstavat bolo otrasne, ale hlavne cez vikend bolo menej prace. A to my sme priplatky ani nedostavali, len normalni zamestnanci. Prednost vo vyberani vikendov mali zamestnanci, my sme potom uz len vyplnili medzery. Tesco.

dianka555
11. jan 2023

Predavačky s tým nemajú nič, názor si môžu povedať ale to je tak všetko. Keď sa raz rozhodne vláda že bude zavreté v nedeľu tak bude. Či s tým zamestnanci, ľudia, zamestnávatelia súhlasia alebo nie to je fuk. Aj mestské úrady, sociálna poisťovňa, zdravotné poisťovne by mohli byť otvorené aj v sobotu a v nedeľu. Od 8.00. 18.00.

majkapepla
11. jan 2023

Ja som robila cca 10rokov v obchode ( bolo to uz davnejsie) .Ziadne priplatky som nikdy nemala,robil sa kratky ,dlhy tyzden.Vtedy som si zelala aby boli zavrete obchody v nedelu.Je to ine mat volno cez tyzden,a uplne ine v nedelu ...

neznamaznama
11. jan 2023

Napíšem ako predavačka. Áno, víkend urobí o niečo lepšiu výplatu, ale čo mi je to platne, keď tie peniaze nemôžem využiť na to, aby som bola s rodinou, lebo musím robiť? Až taká suma to nie je, aby ma to vytrhlo z biedy, ale chápem, že sú rodiny, kde tento príplatok pocítia. Čo sa týka toho, že sú otvorené kina, divadlá, múzea a pod. Sú to zariadenia, ktoré fungujú najmä z víkendov, aspoň podľa môjho názoru. Ale môžem sa mýliť, v tomto segmente som nikdy nepracovala, reagujem na to na základe mojich skúseností. Porovnávať lekára, sestričku si hasiča s prácou predavačky je úplne smiešne. Rovnako aj porovnávať obchod s pumpou, vlakmi.... To musí uznať každý. A najmä, argument, že či to musíme nadrobit v iný den. Nič si predsa nemusím nadrobit v iný den. Sakra, kam chodia na toto stále ludia. A len taká zaujímavosť. Nedeľa a pondelok sú najslabšie dni v týždni.

PS, toto je téma, kde budú vždy minimálne dva tábory (ako takmer vo všetkom) a rozhodnúť spravodlivo je nereálne, lebo niekto je ochotný obetovať príspevok v nedeľu za čas s rodinou a pre niekoho je existenčne dôležité odrobiť aj pár nedieľ, aby rodina prežila. Takže vždy bude niekto nespokojný.

diewcatqoo
11. jan 2023

Mne osobne je to jedno. Mam pocit, ze vzdy, ked je na Slovensku nejaky vacsi pruser, ktory treba riesit, vtedy sa na pretras dostanu interupcie a zatvorene obchody v nedelu 🙄

rol76
11. jan 2023

Bývam na dedine,v sobotu máme obchod do 11-tej do obeda,v nedeľu všetko zatvorené. Tuším šenk sa otvára po obede okolo 15-tej,a je otvorený cca.do 20-21:00,aj cez týždeň,aj cez víkend.
Keď nám niečo chýba, na varenie, atď, pôjdem susedovi,alebo oni ku mne.
S predávačkám nemám dobré skúsenosti. Stále sú nervózni,neochotný, nerád nakupujem.

kate_cs
11. jan 2023

Roky som robila v obchode na rôznych pozíciách. Každý kto podpisuje zmluvu vie, že bude robiť aj nedele. Takže kto v tom obchode robí sa tak slobodne rozhodol. Prečo by som ho potom mala ľutovať? Veď vždy robí 5 dni do tyzdna, akurát, že má voľno v týždni. Nerozumiem prečo sa stále argumentuje len tým, že predavačky chcú byť s rodinou. A to s ňou nie sú, ak idu v nedeľu do prace? Veď tam nie sú 24 hodín.
.
Ale celkovo mi príde toto zakladanie tém ako naschval. Založí sa téma kde je jasne, ze so budú ľudia protirečiť. Dá sa ešte na úvodnú obrazovku, nech má či najviac zapojených a server zarába na zobrazených reklamách. Na toto sú určené tieto anonymne fóra s témami, ktoré tu už boli miliónkrát

klarissa25
11. jan 2023

Napíšem to ako zamestnanec potravín. Gro výplaty tvoria príplatky za víkend, uvediem príklad dve predavačky ten istý úväzok jedna robí víkendy druhá nie, narobia sa rovnako ale tá čo víkendy nerobí zarobí aj o minimálne 200e menej.... A to za nedeľu je 100 percent a sobota "len" 50

kate_cs
11. jan 2023

@majkapepla zo zákona musíš mať príplatky za prácu v nedeľu aj v sobotu. Ak si ich ty nemala, okrádal ťa zamestnávateľ a ty si sa nechala. Ja som robila pre veľký reťazec a vždy predavačka aj brigádnik mali zaplatené všetky príplatky za prácu cez víkend aj sviatok.