Zatekanie do bytu na treťom poschodí

7. okt 2020

Bývame na treťom a zároveň najvyššom poschodí bytovky.. pani, ktorá byt predávala tvrdila, že vsetko sa robilo vrátane strechy no teraz po týchto dažďoch čo boli sa nam na stene objavili mokré fľaky a do jednej z izieb normálne zatieklo cez bočnu stenu bytovky.. bytovku mal na starosti správca, ten umrel a už sa o to nikto nestará, na obecnom úrade mi nevedia povedať kam ísť a poisťovňa mi to nepreplati , aj keď to nie je naša chyba.. viete mi niekto poradiť? Lebo ja už tiež sama neviem na koho sa obrátiť

sasanka605
7. okt 2020

Tak spravca bol len zastupca niekoho - spolocenstva vlastnikov, bytoveho druzstva alebo nieco podobne.

missdiva
7. okt 2020

Skusila by som zavolat na vlastne naklady strechara, niekedy staci malo aby tam nieco dolozili, zatesnili a je po probleme... cize drahe to byt nemusi. Ano, nemalo by sa to lebo je to zasah do spolocnych priestorov ALE pokial spravca umrel a neriesite noveho myslim, ze nemas moc na vyber.
Ak by to bolo bytove druzstvo urcite nahrada za spravcu existuje (vtedy by som to riesila s nimi) ale pri spolocenstve vlastnikov sa musite vsetci, stretnut a dohodnut a to je na dlhsie...

autor
7. okt 2020

Vlastne ani susedia nevedia kam čo.. my sme sa presťahovali len tento rok a tvrdia, že vsetko svojpomocne .. tento víkend nam prídu porobiť strechu, ale tu bočnu stenu neviem vobec, v izbe bola normálne mlaka. Neviem ale prečo od toho dáva poisťovňa ruky preč

sasanka605
7. okt 2020

Ale ved musite vediet komu kazdy mesiac platite. Ja som na jar riesila tiez toto ale cez nasho domovnika,ked mi tvrdil ze strecha to nie je urcite tak som sla rovno na bytove druzstvo. Najlacnejsie to asi nebude, najprv prisli na obhliadku a museli najst kadial zateka. U mna to bol oplechovanie a to prisiel normalne co sa spusta na lane na fasadu budovy a tak operavoval.

autor
7. okt 2020

Neplatime nikto na bytové družstvo ani nikam.. sami na obecnom tvrdia , že to nemá vôbec nikto na starosti 😒

sasanka605
7. okt 2020

Tak to som este nepocula, vodne a stocne a pod to platite rovno vodarnam, plynarnam ci ako. no potom fakt na vlastne naklady, len si dajte pozor aby vas nechceli o...bat. To nie su lacne veci strecha a fasada. Poistovna by van to po obhliadke asi tiez zamietla lebo ste to v takom stave kupili a hlavne sa na budovu nevztahuje poistenie kedze mate poistenu asi domacnost. Budovy si poistuje spravca.

matabb73
7. okt 2020

Nemáte ani spoločenstvo vlastníkov bytov? Komu
platíte nájom? Veď musíte platiť za vodu, kanalizáciu, elektrinu, kúrenie aj spoločných priestorov, nielen bytu. Strecha sa ma opravovať zo spoločného fondu s nie, že ju bude opravovať len ten, čo býva pod strechou. To je hlúposť. Preto sa všetci skladajú do fondu opráv a z toho sa to robí.

albertka1980
7. okt 2020

V zmluve o zatekani nebolo nic? Kontaktujtr byvalu majitelku a obratte sa na pravnika. Toto ked vam zatajila, tak treba na sud, a mozte od nej vymahat peniaze spat. Pocula som o rov akom pripade a byvaly majitel musel vratit celu kupnu cenu.

autor
7. okt 2020

Vodu neplatime iba kanalizáciu vlastne.. volali sme do realitky kvôli tomu , lebo bolo tam viac veci zlých cela elektrika sa musela meniť od základov aj všetko.. proste skryté vady a povedali, že zavola vlastne ta realitacka, ktorá to konkrétne riešila a nič, ďalej už ani neberú mobil.. určite to budeme riešiť na súde.. ale potvrdili aj susedia , že strecha sa opravovala, tam je to vlastne tak , že sa celá bytovka na rekonštrukcie zlepi.. No nejde mi to proste do hlavy , že to nikto nemá na starosti

katulienkax
8. okt 2020

A kúrite si ako ako to nikomu nič neplatíte.