Zase tie medvede

4. apr 2024

Dnes zase niekoho napadol medved to je hrozne co ty ludia ktory byvaju pri lesoch a rano musia ist do prace asi by som sa strachom pototo😒My sme boli minuly rok boli na chate krasna chata isli sme si nakupit do mesta potraviny a syn my hned poslal fotku vykal z medveda isli sa prejst okolo chaty a tam to nasli.A bolo po dovolenkecela dovolenka jak na ihlach po tme sme ani neboli vonku a hrozny pocit.Tento rok tiez mame zabukovanu chatu ale kazdy den ked citam toho napadol medved toho nahanal vobec nemam chut niekam ist.

lenka098123
4. apr 2024

Nenapadol, lesník sa s medveďom zrazil a padol na svahu. Čítanie s porozumením sa na Slovensku už pomaly vyskytuje menej ako medvede 😀

larisalarisa
4. apr 2024

@lenka098123 Ja si pamätám ako sme chodievali do lesov, v ktorých boli medvede. Nie jeden , ale viac. A nikdy sme sa nestretli, lebo medveď je plachý. A tu je problém. Túto vlastnosť pomaly ale isto stráca. A preto je nebezpečný. Minule sme boli na super dovolenke na Taloch . Akurát jedna vec má trápila, nechodili sme na prechádzku, lebo v okolí hotela bol nahlásený výskyt medveďa. Čo je presnejšie? My , naše zdravie alebo medveď.

lenka098123
4. apr 2024

@larisalarisa to je na tom to najsmutnejšie-staviame hotely priamo v lese medveďom na dvore a potom sa čudujeme

patus_2
4. apr 2024

Ak sa v prírode budeme správať s rešpektom, nemusíme sa báť. Samozrejme môže sa stať čokoľvek, ale nie iba v lese, aj auto môže havarovať, aj lietadlo spadnúť, atď. Základné pravidlá: neísť mimo turistický chodník, nechodiť po zotmení a pred svitaním, dať o sebe vedieť, aspoň roľničku si pripnúť keď je človek sám, nechodit na vnadiská a do oblasti kde sú jaskyne a previsy hlavne keď konci zima a začína jar. A mať pri sebe sprej ak by náhodou.
Krásnu dovolenku prajem, kto sa boji, nech nejde do lesa. Alebo nech ide do lesa, kde mackovia niesu 🙂

bublinka1426
4. apr 2024

a kto za to moze? len my ludia.

syslik81
4. apr 2024

ludia su premnozenu a doplacaju na to nevinne zvierata.. kam maju ist byvat co maju jest? ked vsade su ludia..

bublinka1426
4. apr 2024

@syslik81 bolo mi luto vidiet demanovsku dolinu smer chopok. a potom sa cudujme. plus vichrice...

beronsche
4. apr 2024

@patus_2 prip.v niektorych dedinach vobec nevychadzat z domu, kedze uz aj po dedinach lozia medvede.
Ano, je to ironia..

terry658
4. apr 2024

Tak ono stačí sa pozrieť koľko medveďov je na Slovensku a koľko v takom Rakúsku a je hneď jasné, prečo dochádza u nás k toľkým stretom s medveďom. Prosto na tak malé územie sú premnožení. Nikdy tu nebolo toľko medveďov, vysokej zveri a diviakov ako dnes. Očividne sú zvieratá viac chránené ako ľudia.

bublinka1426
4. apr 2024

@syslik81 skorej chamtivost za zarobkom.

dominikamacakova
4. apr 2024

My tiež bývame pri lese a normálne tam chodím s deťmi 😀

venusa85
4. apr 2024

@bublinka1426 suhlasim 😢 bola som tam sice pred 5 rokmi, ale taky stavebny ruch, az sa mi plakat chcelo. Ludia su nenazrati, vsetko chcu ovládnuť a potom, čuduj sa svete...už by sme sa mali zamyslieť

bublinka1426
4. apr 2024

@dominikamacakova tak ono medvede/ situacia s medvedmi... nie su zas vsade na svk..az tak. liptov sa uz sklonuje dlhsiu dobu

dominikamacakova
6. apr 2024

@bublinka1426 aj tú kde bývam ja je medvedica s mladými. Je síce vyššie, ale môže prísť aj dole. Keby som mala rozmýšľať ako autorka tak už v živote nejdem do lesa.

bublinka1426
6. apr 2024

@dominikamacakova tak treba byt ostraziti.