Zapíšu nám meno Liam v rodnom liste?

nikussa0408
1. jan 2020

Ahojte maminky a budúce maminky. Idem si za vami po radu ako pomerne neskúsená prvorodička.
Keďže sa nakoniec na podrobnejšom vyšetrení ukázalo, že budeme mať chlapčeka a nie dievčatko tak sme sa s manželom nakoniec rozhodli pre meno Liam.
Zápíšu mi ho do rodného listu? Aké sú kritériá? Vôbec sa tomu nerozumiem. Meno existuje v zahraničných kalendároch. Ďakujem za každú radu a infošku 🙂

monikka22
1. jan 2020

@nikussa0408 liam je bezne meno uz aj na sk ale ked je v niektorom zo zahranicnych kalendarov nie je najmensi problem ja mam Hanku a tak ju mam aj zapisanu pani mala osobny problem ako ju budu volat ked bude mat 50 rokov vravim ze to nie je jek starost a tym to skoncilo Hanka je v nemeckom kalendari a je po probleme

nikussa0408
autor
1. jan 2020

@monikka22 ďakujem krásne 🙂

fetykovci
1. jan 2020

@nikussa0408 Ahoj. My mame 2 baby a ani jedna nemá slovenské meno. Lily a Ellie.. A oby dve nám bezproblémov zapísali v rodnom liste 😊

18bambula
26. mar 2020

Ahoj, ako vyslovujete meno Liam? Tak ako sa píše, alebo Lee-em.ďakujem

ribelina
6. júl 2022

My máme Ivanu, ešte ani raz toto meno nebolo spomenuté. Je to jediná Ivka široko ďaleko. Veľmi sa nám to páčilo a naozaj skoro nikto sa tak nevola.

kachorra288
6. júl 2022

@nikussa0408 jasné. Môj syn je Liam, zapísali dokonca u nás na dedine bez akýchkoľvek problémov 😁 Nie je to už teraz ani na Slovensku tak nezvyčajné meno 🙂

vieruska3
22. júl 2022

@kachorra288 ahoj tiež uvažujem nad týmto menom si spokojná s výberom,

kachorra288
22. júl 2022

@vieruska3 áno, určite sme spokojní, veľmi sa nám to meno páči. Okolie po úvodnom šoku chváli tiež 🙂