Zapínajú sa nám veci v dome

3. mar 2022

Dobrý deň. Možno si pomyslíte, že som blázon ale v tom prípade i celá moja rodina a priatelia.
Všetci sme už boli svedkom toho, že sa nám náhodne zapínajú veci v dome.
Z ničoho nič sa v druhej izbe zapne vypnutá telka na programe, ktorý sme nikdy nepozerali. Zapne sa rádio zrazu na úplne maximum a po sekunde vypne. Reproduktor, ktorý je vypnutý a ešte k tomu bez toho aby niekto vôbec čo i len na slúchadkách počúval hudbu, začne hrať piesne , ktoré ani nepoznáme. Vždy to trvá len kúsok. Necelú minútku.
Neviete čo to môže byť? Samozrejme niekto verí na duchov , niekto nie.

dskjhfdlkdjhl
3. mar 2022

Zavolajte si elektrikara, nech vam skontroluje obvody.

ludka140281
3. mar 2022

Verím aj na duchov,verím aj v Boha....po smrti mojej mamky sa podobne stávalo u nás chvíľu...zavolala som kňaza a dom posvätil...od vtedy to prestalo...vysvetlil mi to tak, že možno mamka pre mňa ešte niečo chcela urobiť a nestíhala....ak tiež veríš,tak by som posvatila,možno aj sama svätenou vodou... držím palce 🙏❤️

moonlight1210
3. mar 2022

Tiez si myslim, ze ako prve si dajte skontrolovat elektriku.
Az potom uvazujte o duchoch.
Este je dokonca mozne, ze niekto iny blbne s elektrikou a to sa potom prenasa na celu ulicu (okolie).
Ked niekto iny bude zvysovat pre nieco odber a zatazovat tak siet, ktora na to nebude stavana, moze sa to prejavit u vas trebars blikajucimi svetlami. Alebo kratkodobymi vypadkami, ktore nepostrehnes, no u niektorych citlivejsich spotrebicov mozu sposobit, ze sa akoby zrazu zapnu. Len nevies, ze sa predtym na nejaku tu sekundu vypli.

kinderzwillinge
3. mar 2022

Ako zapne elektrika vypnuty reprak? Ak je teda vypnuty na gombik, toto ma teda fakt zaujima..

jjanulienka
3. mar 2022

Aj nám sa dva krát zapla sama v noci telka, ale nám sa zapínajú aj zvukové hračky😅 hlavne jedna, vydávala taký zvuk o ktorom sme ani netušili, že robí, ani teraz keď všetko postláčam tak proste taký zvuk neurobí 🤷🏽‍♀️
Ako dlho tam bývate?

autor
3. mar 2022

Práve to, že ide o to, že sa zapínajú veci nezapojené. Alebo veci na úplne iných programoch než sme zvykli alebo s inou hlasitosťou.
Bývame tam 6 rokov. Doteraz to nerobilo ale predtým tu býval pán, ktorý zomrel v dome (infarkt). No ak by on “strašil” tak už od začiatku podľa mňa. Rozmýšlam, že nejaké elektro nabitie odnijekial. Lebo často ma všetko potrase (mňa osobne, iných nie) ale to nie len doma ale všade a denne viackrát

viera
3. mar 2022

To mi pripomina film v zajati demonov...Brrr

veronnica080
3. mar 2022

@kinderzwillinge hmmmm tiež mi to nejak nejde proste do hlavy, leda ak by to bolo v núdzovom režime

kinderzwillinge
3. mar 2022

@viera Ten film je topka 😍

jjanulienka
3. mar 2022

Skús si vydymit dom bielou salviou alebo si zavolaj niekoho kto sa tomu rozumie ja už tiež nad tým dlho uvažujem. My keď sme kúpili byt tak predtým tu býval niekto kto bol 10 rokov nezvestný... bohvie čo s ním je.. či tu nebýva stále 😅

cubo2
3. mar 2022

no.. po tvojom druhom prispevku, kde opisujes, ze ta casto potrasie elektro nabitie od mrtveho pana, ktory tam predtym byval, by som ti radil zacat riesit tvoje dusene zdravie a to vobec nemyslim ako urazku..

mariska1989
3. mar 2022

Pravdepodobne ste na byte povedala by som že cez nejaký odraz môže sa niekto s vami zahrávať že vám to niekto prepína a zábava sa na tom ak máte oproti ďalšiu bytovku s oknami k vám možno bude tam problém

nwnw
3. mar 2022

Fu najdi si dobreho revizneho technika nech skontroluje elektro.

natali08
3. mar 2022

ked mate zapnuty bluetooth na tychto zariadeniach tak v pohode ti vie nejaky sused zapnut telku, hudbu, atd. plati to aj opacne, ze aj ty vies takto robit zle susedom. vela ludi si takto zvykne robit "srandu".

autor
3. mar 2022

@cubo2 Prečítaj si to ešte raz. Vôbec som netvrdila, že ma kope prúd z mrtvého pána pre krista. Povedala som, že zomrel tu jeden pán ale nemyslím si, že to bude nejaký “duch” ale skôr či nemôže byť nejaké napätie v dome alebo okolo mňa keďže ma všetko kope a zapína sa samo od seba.

ladybug138
3. mar 2022

Nezomrel vam niekto z rodiny v blizkej dome? My sme v noci casto poculi zvuky, ako keby niekto chodil okolo, stale praskala podlaha, uz som chcela dat vysvatit byt, raz v noci ma to uz strasne nastvalo, velmi skaredo som "tomu" vynadala a odvtedy je klud 😂

renirv
3. mar 2022

asi by som utekala z domu, lebo taketo veci mna vedia riadne doplasti a absolutne nehladam logicke riesenia, ale ako to ze by ste mali problem s elektrikou tazko povedat, ked sa zapina aj TV aj radio ze by to bolo cez jeden kabel?

moonlight1210
3. mar 2022

Ak su veci v stand-by rezime, tak su vypnute a zaroven nie su. Naraz elektriky ich moze zapnut.

asfodelka
3. mar 2022

https://sk.techinfus.com/cifrovaya/televizor/vk...
Logicke vysvetlenie zapinania tv. Urcite najdes vysvetlenie aj pre ostatne veci, ktore sa zapnu same. Navrhujem vypinat elektroniku zo zastrcky a ak sa zapne ked nie je v sieti - tak to by som uz hadam aj vysvetenie zvazila.

gabci_gabca
3. mar 2022

Najskôr by som si dala skontrolovať elektrinu, či nie je niekde nejaký skrat a by to prebíjalo alebo niečo. A keď bude všetko v pohode, tak vysvätiť dom. Inak by som asi nemala kľud.

livka_
3. mar 2022

Zapninanie spotrebicov si prever tym, ze ich odpojis od privodu elektrickej energie. Ked sa ti budu zapinat potom, je to ducharina, dovtedy je to o prude. Zvukové hracky sa aj mne zapinaju same, napriklad mam taky hraci plastovy domcek a v nom sa zapina zvoncek na vstupnych dverach, na porazenie -D ale mne tieto hracky reaguju na studeny vzduch ked vetram v izbe.. neviem sice vysvetlenie presné ale tak ako nabytok vtedy pracuje, nejake pnutie puka a praska to v nich, ked sa vyrovna teplota potom to prestane.
....inak pls, viete niekto ako dopadla ta vec s hybajucim sa budhom? Tam sa hybala soska na stole.. uz tu temu neviem najst..dik

tinajtinaj
28. mar 2022

Dobrý večer, môžem sa spýtať či ste sa v tejto téme aj niekam posunuli? Nejaké nové zistenia? Pýtam sa, pretože sa nám začalo v dome diať niečo podobné. Je to záležitosť poslednej doby. V dome bývame už vyšše 8 rokov a nikdy sme podobný problém neriešili. Teraz sa nám v dome sami zapínajú a vypínajú svetlá, dnes sa vypli dole v kuchyni elektrospotrebiče s TV a zaplo sa svetlo hore na poschodí.

marca12
28. mar 2022

@moonlight1210 Ak by aj bol problem s elektrikou,neexistuje,aby sa prepla tv na iny program,to nema nic spolocne s elektrikou

katrin21
28. mar 2022

Jednoznacne precistit dom... neviem odkial ste, ale pri Nitre je jedna pani, co by mozno pomohla... mozete tam.mat nejaku dusicku... mozete sa jej dokonca skusit opytat, co chce a ze by ste boli radi, aby v pokoji opustila ten dom... mozno je ns to miesto upnuta...duplom ak tam zomrel jeden pan...velka pravdepodobnost.. treba ten dom vycistit..nie knazom ale niekym, co je medium... kamoske sa take veci divne diali v dome ,co prerobili po babke...

Na instagrame som videla video ,kde jednej rodine vsetko pada z jedneho rohu linky .cokolvek tam daju, spadne , sj to natocilo na video...x krat... normalne akoby to rukou niekto zhodil..aj polozenu knihu.

tinajtinaj
28. mar 2022

@katrin21 Ďakujem za názor. V našom prípade ide o novostavbu, ale presne týmto smerom sa začali uberať moje myšlienky. Ak to neprestane, budem sa musieť poobzerať po nejakej pomoci v našom okolí... od Nitry to máme trochu ďalej 😕.

katrin21
6. apr 2022

@tinajtinaj novostavba moze byt,ale na tom mieste mohlo nieco byt..napr. prezeniem ze kedysi davno tam bojovali a niekto zomrel a drzi sa tam...na tom pozemku napriklad...