Zamestnávateľ ma núti ísť do karantény

17. apr 2020

Aby som ozrejmila situaciu. Pracujem v dss a byvam na izbe s kolegynou ktora je romskeho povodu a vracia sa domov na vychod do osady. Ja kedze robim len 2 dni a 2 dni som doma chodim na otocku domov. Problem je v tom ze vedenie si zmyslelo,ze po udalostiach v Pezinku sprisni zrazu opatrenia takze kolegyna ked sa vrati z dovolenky, ma zostat u nas v karantene a ja sa mam k nej pridat s cim ja nesuhlasim.
Ide o to,ze doteraz nijako neriesili situaciu a zrazu ked zistili ze aj dss sa moze korona objavit sa nas snazia takto akoze chranit.
Dalsia vec je,ze mna chcu zatvorit do karanteny spolu s nou co si myslim,ze je totalna kravina kedze ja sa vraciam domov do mesta do svojho bytu a som tam sama a skor by mi hrozilo,ze sa nakazim od nej. To ze ja dochadzam viac kilometrov im nedava pravo ma bezdovodu zavret. Moja otazka je ma na to zamestnavatel pravo? Nemam ziadne priznaky nic mi neni oni len z preventivneho opatrenia. Som v skusobnej no premyslam ze odrobim vykend a zakyvam im.

lenuliatko84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
17. apr 2020

@lenuliatko84 mne to dnes nasa veduca volala,ze nech ratam s tym ze tam musim zostat do odvolania no ja som nesuhlasila a ona mi povedala,ze ak to nesplnim nahlasia ma na policii

lenuliatko84
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
0silvia0
17. apr 2020

Oni chcu aby si normalne pracovala a bola stale na izbe so spolubyvajucou? Akoze aby si nechodila vobec domov?

korunka1
17. apr 2020

A na ký ďas sa ona teraz trepe domov na dovolenku? Vedome sa ide nakaziť,to im nevadí v DSS? S tvojou a jej spoločnou karanténou v žiadnom prípade nesúhlas

jasminet
17. apr 2020

Nechcu aby ste vsetci zamestnanci ostali na pracovisku a zaroven tam aj byvali? Ziadne 2 dni v praci a 2 dni doma. Ale len v zariadeni. Tak, ako je to momentalne napr. v cechach v nemocniciach.

autor
17. apr 2020

Ona isla na dovolenku este ked sa to neprevalilo s tym Pezinkom. Ma sa vratit 22. A veduca mi povedala,ze zostaneme v zariadeni spolu na izbe a budeme nadalej pracovat a toto ozaj nechapem. Ako mame potom ochranit ostatnych?

0silvia0
17. apr 2020

Neda sa s veducou dohodnut, nech sa kolegyna nevracia z dovolenky? Nech ju necha este doma pre istotu.

korunka1
17. apr 2020

To sú na hlavu padnutý. V rámci opatrení, by mali od nej žiadať potvrdenie o negatívnom teste alebo ju dať oni hneď testovať. Až po výsledkoch vás dať spolu a hlavne ju pracovať v zariadení. V krajnom prípade, ak vedúca bude stále trvať na svojom, napíš alebo zavolaj na príslušnú hygienu a oni ju rýchlo poriešia s tým nápadom

autor
17. apr 2020

Ja odrobim este tento vikend a jej pondelok zavolam,ze koncim

c_est_la_vie
17. apr 2020

Povedz veducej nech ta nahlasi policii 😀. To ta moze len ak by si prisla zo zahranicia 🤦🏼‍♀️. Ty si chod kam chces.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
3009
17. apr 2020

Tak načo tam pracuješ, je tam riziko nákazy, tak musia urobiť opatrenia či s tým ty súhlasíš alebo nie.

janinah
17. apr 2020

Ak chces odist tak zajtra.v pondelok to mozno nebude mozne....a nerozumiem preco nemozes z prace stale chodit k sebe domov.kde si sama...

janinah
17. apr 2020

Ciganecku ked dojde z osady by som dala otestovat.inak mozete byt dalsi pezinok..aj anonymne by som taku vec nahlasila zriadovatelovi...ide o vela.o zivoty

mariejenka
17. apr 2020

Tiež robím v dss, urcite nahlas,na hygienu,ze sa ma vratit kolegyna z dovolenky,a vedenie ju chce hned zaradit do práce,a teba nútiť byt s tou kolegyňou na jednej izbe. Kolegyňa by mala byť otestovana,a ak bude negatívna,az potom ma ist robit.
U nas v dedine tak prisli na to,ze jeden pan ma covid... chcel sa po karantén14 dnovej vratit do roboty,bol v karanténe lebo sa mu zena vrátila z Rakúska,a hla...je pozitívny.
U nas mal.kolega len mierne zvýšenú teplotu,a uz isel domov,a dnes volal ze stery ma negatívne...berieme to vážne.
Nas cely kolektív,pridu testovat buduci týždeň.
Sme súkromné zariadenie.

autor
18. apr 2020

Ide o to ze zamestnavatel sa voci tomu postavil akoby mal zaviest opatrenia. Zakaze navstevy atd. Ale zamestnanci chodia domov na vychod

3009
18. apr 2020

Včera hygienik v TV hovoril, že vypracuje nejaké opatrenia pre DSS, ale to by mali DSS robiť aj oni opatrenia sami od seba aby zamedzili pohyby v DSS aj klientov aj zamestnancov.

h2
18. apr 2020

No tak mne hlavne zostáva rozum stáť nad tým, že osobe, ktorú považujú za rizikovú (ináč by jej a ani Tebe nenariadil karanténu), dovolia vôbec nastúpiť do takéhoto zariadenia! Ak sa doma počas dovolenky nakazí a potom bude 2 týždne v karanténe v DSS, tak za ten čas Vás tam nakazí všetkých. 🤦

mariejenka
18. apr 2020

Nechcem byt zly prorok,ale moj nazor je,ze ti pacienti ci uz pezinský alebo ďalší,skratka tam umrie kazdy jeden nad 75r. nase zdravotníctvo,kde za beznych okolností umieraju geriatricki pacienti na nozokomialky,infekcie z dekubitov,sepsu aj smutne, ale je to tak ,dehydratáciu, pri korone pojdu vsetci...nepolohuje sa, na vacsine posteli o antidekubitnom tzv. aktivnom matraci neni ani snenie...a este aj vedome zavriet do dss zamestnancov,co prídu z rizikoveho prostredia, bez testov?!?! Byt na tvojom mieste toto tak nenechám.

marca12
18. apr 2020

@3009 to uz je ake opatrenie,zavriet na 2 tyzdne dve osoby spolu,ale pracovat budu pocas tych 2 tyzdnov,takze ak bude jedna z nich nakazena,nakazi aj klientov. Keby mali byt v karantene takej ako karantena naozaj ma byt,ze si izolovany od okolie,to pochopim. Ale byt v karantene a pocas nej dalej pracovat??? To aky zmysel dava.

nela82
19. apr 2020

to,že ty musíš ostať v dss a niakm necestovať-neodchádzať je úplne normálne v momentálne situácii.Mám sestru,ktorá tiež pracuje v dss a tiež podpísali papiere,že presne takto to bude...ste zodpovední za tých ľudí.Co je na tom nepochopiteľné?Si uvedom,že ak pojdes domov-môžeš prísť o robotu a novú si tak skoro už ani nenájdeš....

jana_eyre_2
19. apr 2020

No ak si v skúšobnej, tak by som už ostala doma a práveže ich postup by som nahlásila..

jana_eyre_2
19. apr 2020

@nela82 lenže tu ide o to, že príde k nim kolegyňa ktorá príde z rizikovej oblasti a to neriešia..

0silvia0
19. apr 2020

@nela82 ide o to, ze nechaju nastupit do prace kolegynu z rizikovej oblasti, cize potencionalneho nosica infekcie, ktoreho nasledne zatvoria v dss do karanteny, pocas ktorej moze nakazit komplet cely personal a klientov. Toto je akoze v poriadku?

autor
19. apr 2020

Je to sukromne zariadenie tak si mozu robit co chcu

surriana
19. apr 2020

Na políciu by si podľa všetkého mala nahlásiť ty ich ak nechajú koleginu prísť z dovolenky rovno do práce medzi ďalších ľudí.Do karantény nech ide kolegina......ale nie do priestorov DSS

botka19
19. apr 2020

Vsetci tu vedia podrobnosti...co ak dana kolegyna pojde najprv na testy? Co ak to nie je karantena v pravom slova zmysle, ale len uzatvorenie pohybu personalu na 2 tyzdne, pricom sa bude aj testovat? Situacia v DSS je zla a aj jej zamestnanci by si to mohli uvedomit. To ze autorka byva sama, ved ok. Nakazit sa moze v obchode, v autobuse a hocikde inde, ci je cely den v nejakom vakuu? Neodsudzovala by som hned zamestnavatela, pretoze aj oni sa snazia chranit a branit ako vedia, pretoze by to bola velmi negativna reklama.