Zamestnaný v Nemecku, lekári na Slovensku

otrida11
21. sep 2017

Ahoj, potrebujem poradit. Manzel pracuje v Nemecku, kde plati zdr. poistenie. Potrebujem sa dopracovat k doruceniu potvrdenia E 106 do poistovne na Slovensku. Vraj musim poslat ziadost nemeckej poistovni, ktora to potvrdenie vystavi a posle do sk poistovne. Jedna sa o tuto ziatost ale mam ju len v slovencine. Vedel by niekto, kde by som ju nasla na nete v nemcine? Dakujem

otrida11
autor
21. sep 2017

To som uz vsetko prestudovala. Ja by som ale potrebovala poslat ziadost nemeckej poistovni, aby to potvrdenie E106 poslali na SK. Myslim ze by to malo byt take, co som ofotila, len to na nete nenajdem v nemcine...🙄

mamisali
22. sep 2017

Mazel nech zavola do svojej poistovne v Nemecku a poziada o vystavenie potvrdenia, nepotrebuje tam posielat tu ziadost.

marica61
18. feb 2018

Zaujimave, ze kazdy tu nadava na slovenske zdravotnictvo aked zisti ake je to v zahranici tak su mu dobri aj nasi lekari. To len tak na okraj.😃

otrida11
autor
18. feb 2018

Lekari su urcite dobri aj tu aj tam, aj ked tych "tu" je akutny nedostatok, nakolko sa rozhodnu pracovat asi radsej "tam", ale mimochodom tato tema je o niecom inom...

bosorkabb
18. feb 2018

@otrida11 stačí do poisťovne zavolať. Ale rátaj s tým že slovenský lekári ho nebudú vítať s otvorenou náručou. Slovenská zdravotna poisťovňa si skasiruje tu nemecku ale doktorom nepošle skoro nič. Osobná skúsenosť. Je lepšie platiť kes a potom dať preplatiť v Nemecku. Alebo riešiť lekárov v Nemecku.

siska53
18. feb 2018

@bosorkabb zss netrep! Lekar si ich vykaze ako eupoistencov a ma to normalne zaplatene
@otrida11 o e106musi poziadat tvoj muz nemecku zdravotnu poistovnu a po vystaveni doruci do slovenskej zdravotke. Dostane normalne preukaz s oznacenim EU. Len nech si sleduje,na kolko mu to vystavila ta zahranicna poistovna,su aj take, co to vystavia len na rok) a ked by menil zamestanie,stava sa,ze zahranicna poistovna posle ukoncenie do slovenskej poistovne a ten clovek to musi ziadat nanovo. A netusim,asi svojich poistencov tie zahranicne poistovne neinformuju.. Tak to vyzera..

bosorkabb
18. feb 2018

@siska53 ja sa nehadam. Proste nám to takto bolo povedané a nie jedným lekárom. Teraz už manžel pracuje v Rakúsku a tam má aj doktorov, lebo na SK mal problém.

siska53
18. feb 2018

@bosorkabb ak sa lekarovi nieco nezda,ma si to vydiskutovat s poistovnou a nezatazovat pacienta. Ma mrzi,ze vam.to takto povedali,ale aj moja skusenost ako slovenskeho pacienta je v poslednej dobe nie velmi pozitivna..je to ako kedy.. Casto sa tym samotnym lekarom nechce... Fakt cest vynimkam..

bosorkabb
18. feb 2018

@siska53 tak už sme to vyriešili. Lekárov ma v rakúsku. A je to oveľa lepšie. Podľa mňa sú to papierovacky a tým sa každý chce vyhnúť a lekári nie sú výnimka. Možno pri akútnom vyšetrení by to bolo iné.

otrida11
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
otrida11
autor
18. feb 2018

@siska53
Uz to mame chvalabohu vybavene. A to pripadne obmedzenie si preverime... Diky

justify
21. dec 2021

@otrida11 ahoj. Prave riesim presne to, na co si sa tu par rokov dozadu pytala ty. Mozem sa spytat ako ste sa dopracovali k formularu? Tiez ste riesili AOK poistovnu? Ja som tam pisala pred cca 2tyz mail a ziadala ich (za manzela) o vystavenie formularu ktory mi kazali vo VSZP vypytat z nemeckej poistovne,no ziadna odozva na mail ani to potvedenie neprislo. Ziadali ste telefonicky resp mailom alebo akym sposobom? Dakujem

pieksamaki
2. sep 2022

@justify podarilo sa Vam vyziadat formular E 106?

justify
2. sep 2022

@pieksamaki ano podarilo. Maju kontakt v aok kde sa da komunikovat po cesky. A vyfasovali sme poistenie cela rodina,kedze som na rodicaku,musim byt poistena v de aj ja aj deti

pieksamaki
2. sep 2022

@justify tak super..ja to budem asi riesit v blizkej dobe

justify
2. sep 2022

@pieksamaki na ten mail mi ale nikto neodpovedal, az potom som niekde nasla cesky kontakt na ich stranke, no tam uz volal muz, ja som potom riesila co bolo treba na sk v poistovni

pieksamaki
3. sep 2022

@justify ok.ano...ani mne moc neodpovedali na maily.....maju tam uz zamestnancov z nasich krajin...skusim pozriet lepsie na web...dakujem