Zálohovanie fliaš

9. jún 2022

Dnes sme boli so synom v meste, v jednej kaviarni. Vypili sme vonku džús (priamo v kaviarni) so zálohovanej plastovej fľaše. Predavačka/čašníčka mi odmietla zobrať fľašu spať, vraj nemajú kapacitu na uskladnenie. Že jej to vedúca zakázala. Kto sa vyzná ako to je? Je predajca povinný zobrať späť fľaše? Dá sa oprieť o nejaký zákon? PS: chodili sme zvysok dňa s prázdnymi flaskami v ruke.

baboobchod
9. jún 2022

https://slovenskozalohuje.sk/

Postupovali správne, vykupujú sa iba na určených miestach, v linku nájdeš mapu.

lenkakravcova
9. jún 2022

Ak nemajú zberný automat, tak fľaše späť zobrať nemusia. Jedine bez odplaty ste im ich tam mohli nechať.

solange7
9. jún 2022

Ked ste zvysok dna chodili s prazdnymi flasami, tak ste zrejme mali dost casu. Tie automaty su pri kazdom obchode, mohla si ich hned vratit a mala by si po probleme.

0silvia0
9. jún 2022

Akoze ty si nemohla nechat v kaviarni prazdne flase alebo si chcela vratit peniaze?

autor
9. jún 2022

Chcela som vrátit peniaze za fľasky

0silvia0
9. jún 2022

Tak v kaviarni pytat peniaze za zalohovane flasky by mi teda nenapadlo. Vypila by som, odisla a nestarala sa...

viestta
9. jún 2022

Ani malé predajne nie sú povinné brat prázdne zálohované fľaše, ale sú povinné účtovať zákazníkovi zálohu.

moonlight1210
9. jún 2022

Mali ste vojst do prveho tesca, kauflandu, … flase vratit, kupit si napriklad cokoladu a uplatnit zlavu z flias.
Zabralo by to desat minut a mali by ste po probleme.

Keby ste si kupili dzus v obchode, tiez by ste zaplatili zalohu a nisili flasky so sebou. Toto bola rovnaka situacia.

A popravde, ja by som tam tie flase nechala bez otazky (ale ani nepytala peniaze, je to par centov). Vzdy to tak robime. Tak ako im neodnesieme hrnceky a tanieriky, tak aj flasky tam nechame.

motylik273
9. jún 2022

To fakt ti stala ta hanba za 0,15centov? Mala si to brat ako “tringelt” a nechat to tam. 🤦‍♀️ Poniektori ludia by si aj za cent nechali prevrtat koleno.

veronikaszabova
9. jún 2022

Tiez predavame zalohovane flase ( detske hracie centrum). Zalohu nevraciame, zakon nam to neprikazuje.
Aj ked sa sem tam niekto najde, kto si mysli opak 😂

A to si fakt chodila s tymi flaskami? 😃

sissy27
9. jún 2022

Nie každý predajca má povinnosť zobrať fľaše späť a na druhej strane tam kde sa vrátiť dajú, môžeš vrátiť aj také ktoré si kúpila inde.
Ja by som tam tie fľaše normálne nechala, veď ten džús ti aj tak nepredávajú za nákupnú cenu, tak už 30centov za dve fľaše ti život nezmení. Takisto si ich mohla hodiť do prvého kontajnera na plast, nejaký bezdomovec by ich s radosťou vybral a odniesol kam treba. A už vôbec by sa mi tým nechcelo zaoberať celý deň a zakladať o tom diskusiu.

euka210
9. jún 2022

Mala si poprosit nech Ti tam napustaju vodovodku...a mala dalej pitny rezim, ...alebo ich nechat tam