Zálohované PET flaše

ollynka
12. feb 2022

prosím vás, pri vrátení musím mať aj vrchnák?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarmila1977
12. feb 2022

@viestta ja som sa pytala v Kauflande a nemusi byt....vzali mi flase aj bez neho

ollynka
autor
12. feb 2022

@jarmila1977 to sa nedáva do toho stroja, kde sa dávajú aj obaly napr.z piva,..nespomeniem v čom sa to predáva.

evaemah
12. feb 2022

@ollynka ano dava sa do stroja a vrchnak nie je povinny,mal by byt ale nemusi,ide len o etiketu aby nebola potrhana alebo inac poskodena

jarmila1977
12. feb 2022

@ollynka ano...dava sa do toho stroja....u nas v Sabinove tam je stale pani,ktora poradi co a ako

cinda555
12. feb 2022

@viestta odkiaľ cerpas túto informáciu?

lilke
12. feb 2022

Vraj je prechodné obdobie, tuším 2 roky, keď nemusia byť vrchnáky. Tie sa stále môžu dávať na zbierky pre postihnutých.

ukulela
12. feb 2022

@lilke zbieraniw vrchnakov pre postihnutych je ekonomicka blbost

luliu
12. feb 2022

@ollynka
@viestta nie, nemusíš s vrchnákom, nám dokonca v Tesco povedali že by nemal byť na flasi

lilke
12. feb 2022

@ukulela pre teba áno, ale pre mnohé rodiny to znamená obrovskú výpomoc. A keď zbierajú decká v škole pre konkrétnu osobu, ktorú aj poznajú, ver, že ich to napĺňa, a snažia sa. Pocit, že pomáhajú...😉

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cinda555
12. feb 2022

@viestta tak sa opýtaj zamestnávateľa či vie ten stroj načítať či má fľaša vrchnák

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
12. feb 2022

@lilke nie je to ani ekologicke, ani ekonomicke. Navyse vykupna cena sa tak znizila, ze je to uz nezmyselne. Dobrocinnost treba ucit inac, ako pseudoekologickou cinnostou, co len produkuje viac odpadu. Kolegyna pred rokmi tiez zhanala jednej rodine. Skladovali toho cele tony v garazi, platili z toho rehabilitacie. No prestali, lebo sa to nakoniec za tu vykupnu cenu neoplatilo. Ak najdem clanok s vysvetlenim a prepoctom, zavesim sem. Ano, myslienka je pekna a ludia maju pocit, ze robia dobry skutok, no su to centove polozky a viac skody okolo toho, ako osohu. Navyse ano, po case uz budu musiet byt vratne flase s vrchnakom.