Zákusky z cukrárne

24. aug 2024

Ahojte,kupujete si napríklad ku káve nejaké koláče z cukrárne ? Že prídete a si dáte atď.ze sa vám nechce piecť ? Lebo mne príde blbosť robiť pre dvoch ľudí koláč to radšej do cukrárne a každý si dá jaký chce a zaplatíme cca 4€ čo dokopy nevyjdú ani suroviny na koláč a má človek len ten jeden ,nerátam keď sú väčšie rodiny,robíte to tiež tak ? Lebo mojej kamarátke to príde divne ale ja nemám ešte ani rodinu,iba priateľa a nechce sa mi vypekat😀 a všimla som si že v našom meste dosť ľudí tak chodí ...

thereisabear
24. aug 2024

A aký je podľa kamarátky účel cukrární?

januska12323
24. aug 2024

Kamarátka nech sa stará o seba a nech vypeká aj pre celú dedinu keď chce.

janai1
24. aug 2024

Áno, zašli sme si kúpiť do cukrárne. Keď som upiekla plech tak 2 sme ho nikdy nezjedli.
Piekla som len keď mal niekto prísť.

andreakg
24. aug 2024

A načo by asi boli cukrárne?

lindous
24. aug 2024

Ja síce pečiem veľmi rada a celkom často, aj keď sme len dvaja a potom vykrmujem kolegov 😅 ale napriek tomu si dáme zákusok aj v cukrárni alebo si vezmeme domov, také veterníky sa mi robiť nechce 😂 alebo aj na oslavu/pre návštevu kúpime bežne v cukrárni rôzne druhy... každý ako jemu vyhovuje, tu nie je čo riešiť

la_dolce_vita
24. aug 2024

Ja to tak nerobim a uz ani nepeciem, pretoze by som uz vazila asi metrak 🙂 takze len tiško zavidim taky kolacik ku kave, mnaam 🙂)

luccija
24. aug 2024

Áno, každy si dá aký chce.Len s tým rozdielom, že u nás jeden stojí 4 eur🙂práve som minule hovorila, že, keď idú 4 na zákusok, kávu, džús 30 eur minies

lienka9
24. aug 2024

Samozrejme ze chodime..aj ked sme 4 plus pridu rodicia na navstevu,aj tak ideme do cukrarne.lebo kazdy ma chut na ine,ine lubi plus si posedime a je pohoda..ja moc nepeciem a ked chcem urobit pekne poobedie s rodinou, radi si na chut kupime kolaciky/zakusky.

4stanka4
24. aug 2024

Ja som cukrarka a pečiem teda stále ale do cukrárne na zákusok si radi zájdeme 🙂 väčšinou keď je škaredo a nevieme co doma tak sa ideme previezť, posedieť si a pokecat 🙂

kleopatra114
24. aug 2024

Chodime si “posedieť” aj kupujeme domov . Kúpime z každého druhu jeden -dva a každý si môže dat na aký má chut .

zuzuliennka1
24. aug 2024

a co presne jej pride divne? ine je, napr. stvorclenna/viacclenna rodina, tak ano, oplati sa kolac na vikend upiect, mama, otec, deti. lebo sa to zje.
ale vypekat pre 2 ludi, sa napr. teda podla mna neoplati vobec a to este pri dnesnych cenach surovin... to radsej ta cukraren. kupis dva/styri kusky a vybavene. kolaca neupecies ze “dva kusky” a cim dlhsie bude stat/vysychat, tym horsie. jedine taka babovka celkom vydrzi. 🙂

liusa82
24. aug 2024

no my nechodíme moc do cukrárne akože v zmysle sadnúť si.Sem tam ak je nálada občas.Deti tiež nemám ale bežne v cukrárni kupujem ale dám si zabaliť domov.Ovela častejšie ale dávam niekomu domáce upiecť ako za krabicu .Aj hocikedy cez rok ak je chuť.Ja to tak pekne neviem spraviť.Plus sa mi nechce.Ale občas čo to aj doma sa upečie ale nie často

lakebabe
24. aug 2024

Prestala som piecť lebo sme dvaja, raz za čas urobím tiramisu alebo cheescake keď čakáme kamarátov na grilovacku. Bežné ideme s mužom do nejakej dobrej kaviarne dáme si kávy a koláčik a každý na aký ma chuť. A stačí nám. Raz za čas keď sa mi piecť nechce a cakam návštevu bezne objednám kolace od jednej overenej kocky. A to som so tým roky privyrabala, že som piekla na zákazku. A nemám problém kolac kúpiť keď mám naň chuť . Kamoska nech sa stará o seba

walentina7
24. aug 2024

U plačkovej cukrárni stojí zákusok 5€.

jamimo
24. aug 2024

@walentina7 neviem ako chutia zákusky u Plačkovej... Na druhej strane dobrý, kvalitný zákusok tak stojí. Autorkina kamarátka má zvláštny názor.
Mňam, hneď by som si dala koláč z kaviarne Lúčky Nitrianske Hrnčiarovce 😉

lakebabe
24. aug 2024

@jamimo nám chutia aj od Plackovej, sú trochu drahšie ale sú dosť velke a chuťovo dobre

13uzivatelka11
24. aug 2024

Pečiem dost xast, snažím sa o zdravšie verzie, niekedy aj klasické "nezdravé" ale veľmi rada si dám aj nezdravy sladký kolac z cukrárne, mňam 😀 a syn je v tomto po mne 😀

jamimo
24. aug 2024

@lakebabe neviem, nebola som tam... Ale ak sú kvalitné a chutia, tak cena 5€ je adekvátna. 🍰

lakebabe
24. aug 2024

@jamimo sem tam tam zájdeme, oproti iným sa mi zdajú dosť veľké hlavne cheescake a tie torty
U nás už stojí mini cheescake okolo 4 eur v obyčajnej cukrárni

lukbe
24. aug 2024

Pečiem si aj domáce, ale keď chcem, zájdem aj do cukrárne. Toto potrebuješ tu riešiť? Každý nech si robí, kupuje a konzumuje, čo chce.

viestta
24. aug 2024

Odkaz kamaratke, ze pre mna je divna ona. Nech si svoj zivot a kolace riesi ako ona chce, a tych ostatnych nech necha aby sa rozhodli sami za seba tak ako im vyhovuje.
Ked mam chut na speci zakusok tak si ho kupim. Rada peciem ale nie vzdy sa mi s tym chce obsierat, tak si kupim. Kupim aj vtedy ked sa mi neche vypekat. Ja kupim nielen zakusok ale aj vianocku alebo moravske kolace pre celu rodinu.

katka700
24. aug 2024

@walentina7 Keď to ľudia zaplatia 🤔 na Slovensku stoja zákusky ako keby do nich dávali zlato. No ale zas keby predávali zákusky také dobré a lacné ako v južnom Poľsku alebo na Sicílii asi by sme celá rodina vážili metrak 😂

personality
24. aug 2024

2e je dobrá cena, v ba jeden kúsok koláča 4e napríklad obliz prst a to si už hovorím, že mám lepšie napiect a urobiť si ho podľa svojej chuti.

personality
24. aug 2024

Keď mám kúpiť 4-5 kúskov pre rodinu, tak 20e je už pekná suma, za to napečiem aj ja, aj 2 plechy.

marca12
24. aug 2024

Ja aj upeciem doma,ale aj kupujem. Nie kazdy kolac sa mi chce piect. Obcas si chodime aj do cukrarne sadnut na kavu a kolac.

miska1997
24. aug 2024

Chodím na zákusky bežne.
Od toho sú cukrárne..
Keď mam chuť na punčák alebo kávové zrno nebudem stať v kuchyni pár hodín aby som to upiekla a zjedla po jednom ...
Muž zákusky zje minimálne a syn vôbec.
Kamoška nech si pečie a nestará sa 🤗

berinkaj
25. aug 2024

@4stanka4 my fungujeme tak isto…ide o zazitok resp. zmenu

zuzanazimna
25. aug 2024

Tiež chodíme do cukrárne,doma sa celý plech nikdy nezje a tam si dá každý na čo má chuť...

drobcek100
25. aug 2024

Nie, je to úplne normálne.Ja si tiež občas kúpim domov koláčiky z cukrárne. Veď cukrárne sú nato.🧁🧁😋

janababana
25. aug 2024

Normalne mi padla vhod tvoja otazka - taka mila 😀 tie cukrarne a kaviarne su od toho - aby si si dala raz za cas kolacik aky chces (a aky maju) a nemusela bojovat s pecenim a nasledne s jedenim celeho plechu 😀😀 pochybujem, ze doma si tvoja kamoska upecie medovy kremes alebo karamelovy veternik ked jej ide na chut