Zákaz vstupu zo psom do domova dôchodcov

ressius
23. apr 2015

Zdravim chcel by som sa opytat mame psa a ked ideme babke na navstevu do domovu dochodcov nechcu nas tam pustit vratnik so psom vraj to maju ako nove pravidlo. Ale ludia co tam byvaju psov mat mozu. Nikde nemaju nalepku ze zakaz vstupu so psami a pochybujem ze to maju aj niekde z vycapene na nastenke. Je nejaka moznost sa ohradit? Nejakym zakonom? Alebo proste nieco.. dakujem

warholette
23. apr 2015

Ja by som vas tiez nepustila. Cudzie psy nemaju v domove dochodcov co robit, co ak sa ti vytrhne a prevali nejaku babicku? Co ak donesie na labach spinu alebo dakoho pohryzie? Ak to nie je vodiaci pes alebo terapeuticky pes, tak nechapem, na co ho tam vodite. To ho nemozete nechat na chvilu doma?

bonaqa2013
23. apr 2015

zákon neviem, ale skús sa ho opýtať že kde je to napísané. Chceš vidieť čierne na bielom. čo je psáno to je dáno. A psa mu nechaj pri jeho nahách - na vrátnici.

ressius
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pemizb
23. apr 2015

Ak chce babka vidiet psa, vezmi si ju z domova dochodcov domov. Mozno by rada videla aj vas....kazdy den.

terezka1947
24. apr 2015

@ressius ty ako reagujes na
@warholette ????????to je co za komunikacia?????absolutne neadekvatna odpoved 😠
a inak,suhlasim s nou-preco by mali ist cudzie psy na navstevy...ak chce babka psa vidiet,zoberte ju na chvilu domov
a mozno ani nechce vidiet psa,ale ist aspon na chvilu domov-k vam 😖

natuska87
24. apr 2015

Ked tam maju stali obyvatelia psikov, je ten zakaz minimalne absurdny...Ale co uz, pravidla, pravidla,...

kaktusik007
24. apr 2015

@natuska87 nie je absurdny - tie co tam ziju, tak tie uz personal pozna a su tam zvyknute... cudzi pes moze zareagovat stresovo - aj prave preto, ze tam zrovna nejake psy su doma a on je priselec. Alebo mozu zareagovat skratovo tie psy, co su tam domace... Takze ja uplne zdielam nazor
@warholette
a taktiez nazor
@terezka1947 --
@ressius to brutalne prepiskol a taketo jednanie na verejne forum nepatri.

ressius
autor
24. apr 2015

@terezka1947 je vidiet ze to vsetci nechapete a myslite si ze babka je v domove dohodcov nasilu ze nasa rodinu ju tam strcila. Je to pravy opak babka je tam dobrovolne je spokojna nic jej nechyba chodi na navstevy pravidelne aj k nam. Len nevidim dovod preco by som mal nechavat psa doma alebo dole uviazaneho o zabradlie ked nahodou ideme od niekal a mame aj psa a chceme sa u babky zastavit...ved to je to iste ako keby nemoze ist cudzi pes do druheho vchodu v bytovke je to uplne absurdne smiesne zastavuje sa mi rozum z toho. Niektory cudzi clovek sposobi viac skody a napacha viac spiny ako pes ktory prejde do vytahu a z vytahu vystupi a ide babke do bytu... je siroko daleko zname ze slovaci su sprosty narod a tu je dokaz v podobe vasich komentov hanbim sa zato ze som slovak

bobsent
24. apr 2015

čo týmto všetkým chcel básnik povedať? (viď. posledný príspevok zakladateľa) 😀 😀 😀

terezka1947
24. apr 2015

@ressius ok,tak ak je tam babka dobrovolne-prepac....ale nehnevaj sa
Slovaci su blby narod?????
jediny,kt.tu mal blby koment si TY....hm,no a ked sa maju Slovaci posudzovat podla vzorky TEBA,resp.Tvojho komentu,tak aj ja sa hanbim za to,ze som Slovenka 😀 😀 😀 😀
iank sa nehanbim,som rada,ze som sa narodila v tejto krajine a snazim sa jej nerobit hanbu 😉

terezka1947
24. apr 2015

@ressius a k teme este-ja vidim vyznam toho,ze cudzi pes nemoze do DD...aj ked tam byvajuci starcekovia psov maju-je to cudzi pes a tak moze zareagovat necakane-aj ked chapem,ze tam idete s nim,atd,atd...ze ho budeme mat trebars na vodzke,atd
a mozno tie zvierata tam v DD maju aj preukazy o ockovaniach a keby dovolili kazdemu prist so psom,nekontrolovanym aj veterinarom,nevies aku chorobu by mohol priniest
takze ja v tom zakaze logiku vidim 😉

kiki68
24. apr 2015

Poradim len tolko,ze sa obratte na riaditela,ci by nedal Vam vynimku,ak to tam nemaju zakazane, pes cudzi neviem co by doniesol (sak aj tie ostatne sa musia vencit a nosit spinu na labach). Takze pokial tam nemaju celkovo zakazane vstup psov a zvieratiek,tak toto mi pride ako nezmysel. Maximalne mozu pozadovat ockovak (tak ako sa pozaduje na kazdej akcii kde je viac psov), kde mate nalepky aj s odcerveniami, osetrenim proti roznym parazitom(dirofilaria, atd.) Takze ja osobne by som to riesila skor takto. My sme mali podobny problem u nasej tety, je v domove,ale takom,ze tam ma akoby svoj byt jednoiyźbak,ale tam psy nemozu. Skusali sme vybavit vynimku,ale nedalo sa, pritom mame vylozene interieroveho psa, ktory okolo spiny asi ani nesiel :D Ale tak tam to chapem ako celoplosny predpis. Inak ockovak vacsina ludi nosi vsade so sebou, nakolko je to aj pas zvierata,kde je cislo cipu a dalsie veci zapisane (aj alergie)

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dada1212
24. apr 2015

@ressius skús si opýtať nejaký návštevný poriadok alebo niečo podobné-domovy dôchodcov to mávajú, prečítaj si a uvidíš že či tam je niečo také.
ak bude, alebo ak nebude a napriek tomu vrátnik nepustí, obráť sa na riaditeľa, či neudelí výnimku, je aj trocha prirodzené že vrátnik sa bojí, lebo keby sa niečo stalo, riskujú stratu zamestnania ak by boli voči ním vyvodené dôsledky.
vo veľa domovov nemôžu mať psy a iné zvieratá ani obyvatelia domova, ale ak tu môžu, nevidím dôvod prečo by nemohol ísť aj váš pes, kedže tam psy sú.

natuska87
24. apr 2015

@kaktusik007 Môze byt...Nebudem ale dopredu v starobinci riesit, co keby...To by sme my, psickari, nemohli okolo seba chodit na verejnosti...Pride mi to absurdne,ako kopec inych zakazov na Slovensku...Jedine, co ma trapi, ze slovenski vodici a vodicky si naozajstny prikaz " Stat" na ceste , pletu so zelanim...Absurdity skôr tolerujeme, ale ked nam ide o zivot...Slovensko...

ressius
autor
24. apr 2015

@miriam11 tieto poznamky s textom nauc sa gramatiku su uplne trapne podla mna ty mas vsade vsetko spravne ty si nikdy nespravila preklep? O tom pochybujem takze radsej pomlc

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz