Zákaz petárd

28. dec 2023

Tak realisticky.. Myslíte si, že ten nový zákon ohľadom zákazu používania a predávania petárd bude mať nejaký účinok? Či je fakt naivné myslieť si, že toto je posledný rok kedy si to treba odtrpieť? Ja som fakt zvedavá, či to bude budúci rok citeľné, tak ma zaujímajú názory druhých 🙂

monikkatt
28. dec 2023

Ziadna zmena nebude. O pol noci to bude rachotat vsade. Aj ked mesto ohnostroj neorganizuje tak ludia si pyrotechniku nakupia

barcinka13
28. dec 2023

Ja si myslím, že ľudia nakúpia petardy v iných krajinách (AT,CZ,PL) možno mierne citeľne to bude, ale asi to nebude úplne terno..

frida88
28. dec 2023

Kiež by radšej tie peniaze investovali do krmiva pre zvieratká z útulku 🙏🏻

autor
28. dec 2023

@monikkatt o pol noci ešte ako tak, ale petardy, ktorých význam som doteraz nepochopila, trieskajú niektorí celý december a január, a najlepší sú tí čo to trieskajú z okien a balkónov.. kiežby aspoň to sa výrazne zmiernilo ideálne úplne na nulu :D

domkakvet
28. dec 2023

Tak ked uz niekto nevie chvilu vydrzat, budeme to slavit ako obycajny den.

autor
28. dec 2023

@frida88 ja si myslím, že veľa z tých ľudí zvieratá a hlavne psov neznášajú čo tak čítam diskusie takže to nehrozí

maciatkolulu
28. dec 2023

@barcinka13 v at si nenakupia,keďže je to zakázané a celkom slušne sa to dodržiava. Teda až na pár retardovanych jedincov. Žiaľ,väčšinou z sk.... a je to aj sankociovane. Pevne verím,že to príde aj ja sk. Alebo teda,keď ľudia majú toľko peňazí na takéto zbytočne kraviny,tak sa nemajú na čo sťažovať.

barcinka13
28. dec 2023

@maciatkolulu aha to som netušila že v AT je zákaz..myslela som tak, že môžu kúpiť v štátoch blizko hraníc kde je to dostupné k predaju..aj keď ja bývam blizko hranic s výhľadom na Kittsee a minulý rok robili riadny ohňostroj (aj keď zrejme to boli slovaci)

maciatkolulu
28. dec 2023

@domkakvet skús vysvetliť zvieratám,že majú vydržať,alebo zrazu vám nie je nikomu ľúto ukrajincov?? Zaujímavé,veď tie výbuchy sú celkom ako na fronte....
Kebyže sa ti trase pes,mačka a iné,10hodin vkuse a ešte aj pár dní potom,kebyže ti ujde pes,státí sa. Tak čo,vysvetlí tým a vlož si čo chces(chorým ľuďom,zvieratám,malým deťom....),že je to iba pár hodín zábavy slaboduchych dusi....🤮

martinka13
28. dec 2023

Keď nebude kde kupovať, nebude co "strieľať ". Takže určite sa to bude eliminovať

jakubrianka
28. dec 2023

Práve som rozmýšľala, či je zákaz už v platnosti pretože u nás už od poobedia hádzali petardy (trvá to už pár dní). Sa čudujem, že deti mi zaspali! Len syn mi povedal, že zajtra nemôžeme ísť von ak bude búrka 🙊.

maciatkolulu
28. dec 2023

@barcinka13 majú to rozdelené,nesmú tie rachotajuce sračky,presne je to stanovené,čo sa môže predávať,ale tiež retardi chodia na nákup do hu a ak...ale policajti číhajú,nech dávajú pokuty

ekira1
28. dec 2023

Petardy nechápem, je im ľúto, že majú všetky prsty 🙄 jeden kompakt alebo ohňostroj od profesionála o polnoci nepoviem nič. Máme tú výhodu, že náš pes ohňostroje miluje, v noci je s nami vonku.

oli18
28. dec 2023

@domkakvet dole je prispevok, precitaj , ake chemikalie sa z toho uvolnuju

mikadooo
28. dec 2023

Asi sa prestanú predávať, nie? Tým pádom by sa to mohlo utlmiť (akože áno, niekto si zoženie, ale zďaleka nebude toho toľko). Či nie je aj zákaz predaja?

domkakvet
28. dec 2023

@maciatkolulu ja mam tiez zvierata, ale som vtedy s nimi a mala som bola tiez.

domkakvet
28. dec 2023

@oli18 tak potom si aj precitaj co obsahuju potraviny, ktore konzumujes denne a nie raz do roka.

oli18
28. dec 2023

@domkakvet porovnavas neporovnatelne 🙉

domkakvet
28. dec 2023

@oli18 to je pravda, lebo pri petardach staci zavriet okno a dychat to nemusis, ale potraviny jest musis.

autor
28. dec 2023

@domkakvet prepáč, ale o akej chvíle to hovoríš? U nás každoročne celý december a január.

zuzitko74
28. dec 2023

Mohli by zakázať aj predaj cigariet. Sú škodlivejšie než pyrotechnika, zabíjajú v oveľa vyšších percentách než pyrotechnika, spôsobia oveľa viac náhodných požiarov než pyrotechnika a pasívne fajčenie zabíja aj zvieratká, ktorých majitelia sú fajčiari. A nepíšte mi, prosím, že porovnávam neporovnateľné.

domkakvet
28. dec 2023

Tak to je uz ine, no u nas nie, neviem z akeho mesta si, ale ine dni to je zakazane uz aj teraz, cize kto to bude chciet pustat bude to pustat aj tak, akurat budeme pripraveny o ohnostroj.

autor
28. dec 2023

@zuzitko74 môžem sa spýtať ako súvisia cigarety s otázkou či si ľudia myslia, že nový zákon o pyrotechnike spôsobí nejakú zmenu?

domkakvet
28. dec 2023

@zuzitko74 presne tak, ale inak som pocula, ze to maju v plane.

autor
28. dec 2023

@domkakvet áno, je to zakázané aj teraz mimo silvestra. Možno ten zákaz predaja niečo zmení. Neviem. Každoročne to tu ľudia hádžu z okna. A je to fakt príjemné ísť len tak po chodníku ja neviem 4. decembra a zrazu kúsok od teba dopadne "mega"... Strachovať sa, že ti to dopadne na hlavu alebo odletí do oka alebo čo. A nový zákon o zákaze predaja sa nevzťahuje na "ohňostroj", vzťahuje sa laicky povedané len na pyrotechniku zvukového efektu (petardy a podobne).

domkakvet
28. dec 2023

Tak lepsie by sa spravilo keby sa to prisnejsie kontrolovalo, lebo s tymto sa aj tak podla mna nic nevyriesi a fajn, ze ohnostroj ostal.

vyrovnanaosoba
28. dec 2023

Dôležité je, či bude zákaz predaja alebo len búchanie. Pretože nakúpiš si všade a už kto to strieľa je nepostihnutelne, kým ťa osobne nechytia.

autor
28. dec 2023

@domkakvet mne osobne ohňostroj na silvestra nevadí, zvýrazňujem, že na silvestra. Ale nakoľko sa dokážem na veci pozrieť aj mimo svojej vlastnej optiky a nemám pocit, že na zemi žijem len ja, tak by som prvá v rade podporila aj zákaz ohňostroja ;)

autor
28. dec 2023

@vyrovnanaosoba bude aj zákaz predaja, len ja sa obávam toho, že aj tak si nakúpia inde alebo ešte lepšie začnú experimentovať s domácou výrobou

zuzitko74
28. dec 2023

Nuž, keď čítam všetky tie oprávnené argumenty proti pyrotechnike, tak tie cigarety mi tam skočili samé od seba, je to takmer totožné svinstvo.
Zákon má potenciál spôsobiť zmenu len vtedy, ak už pyrotechnika nebude pre ľudí tak jednoducho dostupná. V takom prípade si ju mnohí nezoženú, lebo sa im nebude chcieť za ňou dochádzať a teenageri sa za ňou tak ľahko nedostanú, lebo nešoférujú.
Zakázaná je F2 a F3, čiže aj ohňostroje a aj pomerne nehlučné rímske sviece.
Povolená je len F1, čo sú prskavky, včielky, fontánky a búchacie guličky.

@domkakvet V niektorých krajinách robia na Silvestra laserovú šou. Je to pekné, nehlučné a úplne neškodné.