Zákaz návštev v pôrodnici - ako sa s tým vyrovnať?

majla87
5. mar 2020

Ahojte dievcata. Momentalna situacia na Slovensku je taka, ze vo vacsine nemocnic je zakaz navstev na lozkovych oddeleniach. U nas sa to tyka aj porodnice a dokonca aj pritomnosti partnera pri porode.
Cele tehotenstvo som sa tesila ako ma muz bude spravadzat pri porode, bude mi pomahat na postel, podavat flasu s vodou, balzam na vyschnute pery a podobne... Som prvorodicka, tak si to mozno predstavujem velmi nerealisticky, ale proste som ho tam potrebovala hlavne ako psychicku podporu a aj preto, aby sa ku mne personal nespraval ako ku zvieratu. A co ma tiez velmi boli je, ze moj muz nasho drobceka prvy krat nazivo uvidi az ked nas budu prepustat domov 😔 Bojim sa, ze tam cele dni preplacem. Neviem ako sa s tymto psychicky zmierit, mam 2 dni pred TP.. mate to niektore podobne? Ako sa s tym vysporiadavate?

haaadanka
5. mar 2020

to snad nie... ja bez manzela nikam nejdem 😳

veronykacs
5. mar 2020

Veru, aj moja známa ma práve po pôrode a manžel pozerá na maličkú iba cez sklo.. ale rodila včera a pri pôrode bol, asi záleží aj od konkrétnej nemocnice

majla87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angelinja
5. mar 2020

@majla87 vsetko berem ale nemylsim ze na porodnici sa budu k tebe spravat ako ku zvieratu ja neivem odkal to beru ludia...ja osm rodila raz okej nehovorim ze mi tam masirovali nohy ale proste v ramci moznosti som sa ich opytala odpovevdali mi ja neivme co by ste cakali ozaj ...bola osm aj na inych oddeleniach kde to bolo horsie napriklad..ale stale si musite uvedomit ze sestra ma aj robotu nemoze vykecavat a podobne utesovat vsetky..proste sa to neda zvladnut...smaozrejme chapem ze by si chcela mat partnera atd.to je na inu diskusiu je hrozne co to tu je na svete jak sa to rozmohlo..ja len k tomu ze aby sa personal nespravval ku mne ako ku zvieratu..to ze by tam bol tvoj manzel to aj tak tomu moc nezabrani ked je niekto debil bude debil aj ked tam budes mat dvoch manzelov

veronikaszabova
5. mar 2020

@majla87 ja len na margo toho " a aj preto, aby sa ku mne personal nespraval ako ku zvieratu" --- mam 2 porody za sebou a nikto sa ku mne tak nespraval 🤷‍♀️🙈
Si dosp.zena, zvladnrs to aj sama.

datanka
5. mar 2020

@majla87 kamaratka rodila v ziline pred tyzdnom a veru nemohla mat muza pri porode a malú videl,az ked ich prepustili😑

mogaa
5. mar 2020

@majla87 neboj zvládneš to aj bez muža🙂račej robiť takéto opatrenia ako neskôr plakať koľko ľudí sa nakazilo v nemocnici, naozaj sa tam premelie kvantum ľudí a aj v čase chrípkových epidémii sa rušia návštevy....veď bábätko budeš mať pri sebe a s minimom rizika že sa ti nakazí v nemocnici, okrem korony je stále veľa iných vírusov ktoré tam môžu priniesť návštevy alebo ostatní oteckovia....a ty si predsa dospelá žena a nie malé decko čo nezvládne byť samo v nemocnici

mariska1989
5. mar 2020

Skús sa opýtať v čadci ak to že ako sú oni ná tom .vien že je tiež zákaz ale možno k pôrodu by pustili

majla87
autor
5. mar 2020

@angelinja
@veronikaszabova asi som to prilis prehnala s tym zvieratom. Ale myslela som to tak, ze nebudu respektovat moje priania. Ja som pripravena, ze nejdem na wellness..

veronikaszabova
5. mar 2020

@majla87 ved sa treba ozvat, povedat co chces a co nechces.

nika_m
5. mar 2020

Rodila som v case zakazu navstev kvoli chripke, pred rokom, muz nebol pri porode (co ani az taak nevadilo, lebo sme to nechceli obaja) a maleho tiez videl az ked sme prisli domov nazivo...posielala som mu fotky, spravy 🤷 v case zakazu aj tak asi nemas na vyber velmi 🤷 da sa to vydrzat tie 3-4dni, sestricky a lekari byvaju obcas aj v pohode, ja som zlu skusenost osobne nemala aj ked som bola sama

sonicka777
5. mar 2020

Ja ked som rodila,tak tiez bol zakaz navstev,manzela k porodu pustili🙂a bolo zakazane

majla87
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dudos
5. mar 2020

@majla87 ja chápem ako si to myslela. Nemyslela si to doslovne. Určite si v strese, smutná a aj sa bojíš neznámeho. Ja som manžela pri pôrode mala, úprimne, tiež by som ako prvorodička bola v strese ak by som celé tehotenstvo bola v tom, že bude niekto pri mne a zrazu nie. No ako už bolo hore spomenuté, sú to opatrenia aby ste boli chránené aj s detičkami. Manžel sa o to viac bude na vás tešiť. Ja som zasa povedala, že pri druhom nechcem v pôrodnici žiadne návštevy, len našich rodičov nech si vidia vnúča a potešia sa. Inak budem len ležať a ležať a ležať 😆 ako to najviac pôjde.

majla87
autor
5. mar 2020

@nika_m Dakujem, nic ine mi neostava 🙂
@sonicka777 kiezby 😉 uvidime

ktochytavzite
5. mar 2020

@majla87 a co,nepretijes,?Chlaoa orinporode nikdy,ci chces aby ta tam videl akó sa tam krutis a ?Nepredstavuj si to tomanticky,porod nieje nic prujemne a uz isto nie ore chlapa,nvm kt muz sa chce sobrovolne pozerat na kriciacu zenu

sonicka777
5. mar 2020

@ktochytavzite preco by sa mal muz pozerat na kriciacu zenu?nie kazda zena pri porode krici preboha😂 a takisto nie kazdy muz ma z porodu hrozu.Manzel bol pri kazdom porode a nijaku traumu neutrpel,bol mi psychickou oporou,bola som rada,ze tam je a nikto tam nekrical😂

majla87
autor
5. mar 2020

@dudos no ved presne, cely cas sme sa rozpravali o porode a boli sme obaja nachystani, ze to zvladneme spolu. A ine navstevy by som asi ani ja nechcela 😀 v tom mi ten zakaz zas pre zmenu vyhovuje. No tak budem aj ja len lezat a lezat a posielat muzovi fotky. Mas pravdu, ze sa bude o to viac tesit, mozno ma prekvapi upratanym vylestenym bytom a navarenou vecerou 😜

eriksonka1234
5. mar 2020

@majla87 tak choď rodiť inde, u nás taky zákaz nie je

eriksonka1234
5. mar 2020

@majla87 keď je lekár, k pôrodu ho určite pustia, veď nech si dá plášť a ide, pýtala si sa na to? Pri mojom pôrode bola moja známa, ktorá je sestrička, ale na inom oddelení, vôbec nikto to neriešil

majla87
autor
5. mar 2020

@eriksonka1234 okolite mesta a porodnice maju tiez zakaz... no niektore dievcata ma tu utesili, tak sa s tym zacinam pomaly aj zmierovat...
A on je lekar, ale nerobi v tej nemocnici. No opytam sa ich na to este pri prijme, len som nechcela, ak by to bolo nefer k ostatnym rodickam (ak chapes).

smirnoftka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eriksonka1234
5. mar 2020

@majla87 samozrejme chápem, ale rodiť tiež nebudeš každý deň. Je to jedinečný zážitok, častokrát jediny v živote. A ak je to tvoje prianie, určite by som sa na to spýtala. Véd je ich kolega, vie ako dodržiavať hygienu a možno aj nakoniec pomôže 😉

ruzovakrava
5. mar 2020

@majla87 nech si hovorí kto chce čo chce, personál sa bude VŽDY správať lepšie keď máš pri sebe muža. To ale neznamená že to sama nezvládneš, hlavu hore 🙂 koľko je tu takých ktorým muž nestihol, nemohol alebo dokonca nechcel byť pri pôrode... Ale byť tebou tak sa skúsim opýtať aj tak, keď už inak nie tak na samotný pôrod by ho možno pustili 🙂

hettinka
5. mar 2020

@majla87 presne takto som rodila, bol zákaz návštev. Muž pri pôrode nebol, nikto sa ku mne nesprával “ako ku zvieraťu”. Normálne pomáhali, v pohode boli. Piť a jesť som teda nemala chuť absolútne, ani na balzam na pery som nepomyslela 😂
Manžel videl syna na fotkach a potom na 5. deň, keď nás púšťali domov. On bol aj tak v robote, aby si mohol vziať voľno potom, keď sme prišli domov.
V nemocnici som namiesto vyplakávania hlavne kojila a spala, uzivala si naplno chvíle s babatkom vo dvojici, doma už taký kľud nemáš.

koniarova
5. mar 2020

@eriksonka1234 zatiaľ. Jeden potvrdený prípad Corona a je aj u vás zákaz. A možno už aj zajtra, pozajtra. Čo čítam, všetky pôrodnice ho vydávajú.

montemotherone
5. mar 2020

@majla87 musíš to prijať tak, ako to je. Si dospelá žena a nevieš ako bude pôrod prebiehať. Priorita je dieťa porodiť a živé, zdravé... ver mi že balzam na pery to nezmení. Ako sa zastavíš, tak to budeš mať. Ak si teraz povieš že to budeš ťažko znášať, tak aj budeš 🤷‍♀️

mischelin89
5. mar 2020

@majla87 pozri, ja som sla do porodnice vecer, lebo mi praskla voda. Supli ma na izbu a muza domov. Celu noc som si sama uzila kontrakcie a rano, ked mi kazali muza zavolat, tak ani nestihol dojst. Chcel byt so mnou, ja som ho tam chcela, neslo to, popravde som s v tej bolesti nanho nespomenula. Velmi ho lubim, ale menej by ma to nebolelo, keby tam bol. Zvladnes to. Ten zakaz je na ochranu pacientov a teda aj tvojho babatka. Si predstav ze by tam nrjaky nadsenec dosiel chory na navstevu (a vela ludi vazne nechape, ze ved mu nic nie je, ma len sopel/kasel a nikoho nenakazi). Nestresuj sa a uzi si tie chvilky len s babatkom a oddychuj. ♡

zuzka1008
5. mar 2020

@majla87 neboj.zvladnes to aj bez muza 🙂
Aj babatko si este uzije ajajaj 😀👍
Zakaz navstev je urcite namieste

lenka2710
5. mar 2020

@majla87 ja som ani muža nechcela pri pôrode, ani aby bol pri mne! Aj my volal, ze príde, lebo bol tiež na týždňovke a prišiel v piatok večer, bola som v tých najväčších bolestiach práve, keby prišiel, tak ho vykastrujem 😂😂😂
Ležali sme dve na izbe, boli sme na tom rovnako, takže sme si boli takou oporou a úplne v pohode sme to zvládli aj bez chlapov! A ako poznám svojho, ešte by ho tam museli oživovať 😂😂🤦‍♀️