Zákaz cestovať mimo okres a návšteva otca môjho syna

monuska74
3. feb 2021

S priateľom nežijeme v jednej domácnosti, on býva v inom okrese. Platí výnimka zo zákazu vychádzania keď chcem so synom navštíviť otca? Dakujem.

janai1
3. feb 2021

@monuska74 ak to mate súdom určené tak áno

monuska74
autor
3. feb 2021

@janai1 súdom nemáme určenú starostlivosť.
Vo vynimkach je napísané cesta dieťaťa za rodičom, alebo s doprovodom, na základe rozhodnutia súdu, právo styku alebo po dohovore rodičov.
Nie sme manželia, čiže žiaden súd. Čítal som niekde vo fóre, že rodicia môžu mať aj ústnu dohodu o výchove, nemusí byť určená súdom.

janai1
3. feb 2021

@monuska74 aha, ja som čítala len to, že treba mať papier zo súdu 😅 No tak potom áno, nemal by byť problém

monuska74
autor
3. feb 2021

@janai1 ja, aspoň tak tomu rozumiem. Len čo je to fakt možné, lebo dnes je to tak, zajtra inak.

ivetka_kamo
3. feb 2021

Mne bolo povedané od skoro najvyššieho, že za synom ísť môžem, takže vo vašom prípade otec za synom, nie vy tam. Nie dieťa má cestovať, ale rodič

monuska74
autor
3. feb 2021

NA cestu rodiča, inej oprávnenej osoby a cestu dieťaťa realizovanú v súvislosti s rozhodnutím súdu vo veci styku rodiča (prípadne inej oprávnenej osoby) s dieťaťom, vo veci striedavej osobnej starostlivosti alebo cestu realizovanú na účel stretnutia sa s dieťaťom po dohode rodičov,
Tu nie je v tejto vynimke nikde písané, že ja nemôžem s dieťaťom za otcom, že otec musí prísť.
Otec, čiže priateľ nemá vodicske oprávnenie, čiže musí cestovat vlakom. Ja mam auto aj vodicske oprávnenie, čiže ja by som sa premiestnila mimo okres aj s dieťaťom vlastnou dopravou, aby som neohrozovala naše zdravie.

monuska74
autor
3. feb 2021

Čiže tie výnimky sú písané asi tak, že človek aby sám hľadal riešenie, aby nemal z toho problémy. Myslím ze nás je takých viac.

abbey1
4. feb 2021

@monuska74 https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/
Tu máš jasne uvedené z výnimiek testu presne to, čo teba zaujíma.
Kľudne môžeš s dieťaťom cestovať za otcom i bez súdneho rozhodnutia.
Rozklikni si, kde potrebuješ test a potom sú tam uvedené i výnimky, kedy ho nepotrebuješ.

monikaa44
4. feb 2021

Ako je to prosím vás keď mám v inom okrese zvieratá ktoré treba kŕmiť. Môžem ísť? Nemám potvrdenie o teste.