Začínajúci vodič

tomino2490
26. aug 2024

Ahojte, chcel by som sa iba poradiť 🙂 Som začínajúci vodič. Vodičák som spravil teraz v Júli takže mám vodičák už skoro 2 mesiace. Hneď som si nalepil Zetko na auto (pre istotu) pretože som sa este učil s tým autom kedže som si nekúpil presne také na akom som sa učil v autoškole. Ako dlho by som si mal podľa vás nechať Z na aute ? Od vodičáku šoférujem úplne každý deň po Bratislave. Chodím na aute každý deň do práce a aj z práce. Úplne v pohode parkujem v podzemných garážach, chodím za rodičmi pomerne často 50km tam a 50km naspäť do Bratislavy. Teraz cez leto chodím na kúpaliská rôzne po Slovensku. Naposledy som išiel 200km tam a späť. Chodím nakupovať potraviny do Rakúska. Celkovo nebojím sa šoférovať a šoférujem úplne všade :D za 2 mesiace som najazdil už cez 2000km. Vodiči na mňa netrúbia, aspoň som si nevsimol. ale zároveň dodržujem rýchlosti a som zodpovedný. Tam kde je 50 idem 50, kde je 90 idem 90, keď je na dialnici 130 tak idem tak 110-120 podľa toho či ide predomnou pomalé auto :D Ako dlho by som si tam to Zetko mal nechať nalepené ? Ďakujem vám za každú radu 🙂

veronka1996
26. aug 2024

@tomino2490 Ja mám stále "Z" ako Závodník.

basulaak
26. aug 2024

@tomino2490 ked uz ti soferovanie pride ako rutinna zalezitost a nebudes citit pri nasadani do auta ten jemny “stresik” ale prave relax. Za mna, nikdy som to na aute nemala, mne to prislo dehonestujuce pre moje ego 😅

skeblicka777
26. aug 2024

Ja by som to mala už dávno dole 🤫. Keď si si istý svojou jazdou, ja nevidím dôvod, aby si si nechával Z

januska12323
26. aug 2024

Mňa by zaujímalo čo čakáš od tej nálepky. Keď ju dáš dole zrazu zabudneš šoférovať?

thirstymonk
26. aug 2024

Nemusíš ho mať vôbec, ja som ho nemal, lebo sa v tej dobe nedalo zohnať. Respektíve namiesto dvoch litrov benzínu som mohol kupiť Ztko lepiace, ale to by ma oco zabil, keby som mu to capol na fabiu hehe...

Ide ti to dobre, treba len jazdiť i jazdiť, tým sa jeden zdokonaľuje, nič iné nepomáha. A keď jazdiš v BA, tak potom už všade inde možeš jazdiť.

marsmykkok
26. aug 2024

Ja som túto nálepku nikdy nemala, nevidela som zmysel investovať do nej... Ale ak si už investoval, v BA je počas školského roku hustejšia premávka ako cez prázdniny, nechaj si ju do konca roka a s Novým Rokom daj dole.

veronikaszabova
26. aug 2024

@tomino2490 asi nechapem... Aky je rozdiel medzi tym, ci ju tam mas alebo nemas? Podla mna ziadny.

Nalepka "Z" nie je povinna, cize si ju tam nemusel mat vobec.

simsalabim
26. aug 2024

Nalepka Z so sebou prinasa viac problemov, ako vyhod. Zo strany inych vodicov, ktori su zvlast netrpezlivi….

tomino2490
autor
26. aug 2024

@veronikaszabova pre istotu aby vodiči chápali, keby mi skapalo auto alebo aby chápali keď by som išiel niekde pomalšie. A taaak 🙂 A hlavne nelepia sa tak na mňa keď mám Z

svettii
26. aug 2024

Haha, jasné, ja tam to Zetko mám tiež už dlho, neriešim to 😂 Akože neviem, či sú voči mne druhí vodiči ohľaduplnejší, nevšimla som si, ale pre taký môj lepší pocit to tam stále mám 😅

domini404
26. aug 2024

@tomino2490 och pobavil si ma 😀 v dobrom samozrejme, tiež mi sem tam skape auto na križovatke a to šoférujem aktívne po BA už vyše 3 rokov, vodičák mám už vyše 10. Ak skape, rýchlo naštartujem a idem ďalej, tuším ma nikdy ani nevytrúbili. Zetko som na aute nikdy nemala 🙂 Ak idem pomaly, tak netuším, kde som a kde mám odbočiť 😀 Hlavne používaj smerovky a sústreď sa na situáciu na vozovke. Všetko ostatné bude dobré. Na počudovanie, vodiči v BA sú super. Keď prídem do malého mesta za rodičmi, tí ľudia tam nevedia jazdiť 😀

olimuc
26. aug 2024

Ja som mala Z na aute x rokov, pretoze uz na aute bolo nalepene a pekne “privarene” na okno … kym nepopraskalo a neolupalo sa same. Nebolo to moje 1 ve auto a nevidela som rozdiel medzi tym kym bolo rozoznatelne a ked sa olupalo … ten kto ho kupil odi mna ho zdedil tiez s vypalenym Z 🤷🏻‍♀️Nema ziaden zmysel a vypovednu hodnotu, bud si sa nieco naucil a vies soferovat alebo nevies. Daj ho dole kym sa to da bez ujmy na aute …

tetapetra
26. aug 2024

@tomino2490 nikdy som z nemala 🤷🏻‍♀️

ahhola
26. aug 2024

Dnes "stari" soferi vedia za par sec., koho maju pred sebou a v tebe vidia stareho rutinera, ktory poziciava auto nejakemu Zetkarovi z rodiny. S tym si nerob hlavu. Rob si hlavu z toho, ako expresne ti zadok prirastol k sedacke. Ci musis 2tonove auto prehanat 100vky km kvoli presunu teba sameho. Jedna vec je, ze ty na to mas a mna po tom nic, druha vec je, ake strasne plytvanie predvadzas. Aj Greta by falosne zaplakala. 💧O tom, ze o par rokov budes riesit nadvahu a mozno dia zo zivotneho stylu - Vsade autom-.... 🚩

beata_k
26. aug 2024

@tomino2490 Ani si si to nemal lepit. Ja to napr. nerespektujem. Ludia to tam nalepia a maju to tam roky. Beriem ohlad na kazdeho vodica ci so Z alebo bez.

gas1201
26. aug 2024

ja som toho názoru že zo začiatku je to dobré, hlavne niektorí ľudia po tom čo dostanú vodičák tak sú ešte mesiace v riadnom strese keď sadnú za volant. im sa to hodí pretože áno napr nevedia sa stále poriadne rozbehnúť, dlhšie im to trvá napr na stopke a pod a vodič za ním vie že je to proste začiatočník a nezačne hneď vytrubovať (čo začiatočníka tiež ešte viac znervozni). ale pokiaľ sa sám cítiš že šoférovanie už berieš ako niečo bežné, bez stresu tak to daj už dole. ja som to napr nemal vôbec, prajem veľa šťastných kilometrov 🙂

luliu
26. aug 2024

Z som na aute nikdy nemala, ani keď som jazdila prvý týždeň. Je na tebe, kedy si ho dáš dole, rovnako bolo na tebe, že si si ho tam dal.

tomino2490
autor
26. aug 2024

@ahhola ďakujem, že si mi odpovedala na otázku, kedy dať Zetko dole 🙂 počuj, ja keď vidím niekde niekoho, koho spôsob života ma vytáča. Si v hlave poviem SAMÉMU sebe že.. ach to je idiot… Ale nemám potrebu písať takéto sprostosi. Nikdy som to ani nerobil a ani nebudem lebo je to totálne úbohé… a neboj sa o mňa. Nadváhu mať nebudem lebo sa s tým autíčkom odvážam do fitka alebo do vedlajšieho mesta kde chodím na jógu kde dosť makám na tom aby som nadváhu nemal 🙂 maj pekný deň a radšej si vymaž účet na tejto platforme ak máš potrebu šíriť negativitu <3

ahhola
26. aug 2024

Hned, si super sofer. 🤔😂Nezmazem. Ty teda nemas klimaticku tiesen.

tomino2490
autor
27. aug 2024

@ahhola vieš, že existujú autá ktoré nie su na benzín? A sú čoraz viac dostupnejšie obyčajným ľuďom ako som ja ?😄 Neviem úplne ako ničím ovzdušie a klímu elektromobilom ale oki.

libusak
1. sep 2024

Nechaj si to tam. Hanba to nie je a aspon sa na teba nikto nebude lepit a budu ohladuplnejsi.