Začínajúci vodič

21. mar 2022

Ahojte vodiči aj nevodiči. Chcem sa len opýtať, aké ste mali začiatky pri šoférovaní? Ja som sa odhodlala urobit si vodičák tesne pred 30 - takmer rok šoférujem denne do prace 20km tam a 20km naspäť. Myslím, že som celkom zodpovedná, dávam si pozor ale neustále, takmer každý deň na mňa niekto trubi..aj keď si myslím, že 90% bez príčiny - napr. sa nevyrutim z vedlajsej cesty na hlavnu ako šialenec...
V autoškole hovorili, že je vhodné si rok nechať na aute nálepku Z (začínajúci šofér) no mám pocit, že vodiči vôbec nie su tolerantní a to Z ich ešte viac provokuje a neustále vytrubujú...🤷alebo to znamená, zatrúb si a bude ti lepšie???😀
Myslíte, že po odlepení nálepky prestanú vytrubovať …??? Snáď tu nedostanem same negatívne komentare, že určite neviem šoférovať a pod...ale každý sa učil, na to však niektorí vodiči pozabudli...ďakujem za informácie 😊👍

sasa1310
21. mar 2022

ja nikdy netrúbim, ak to nie je potrebné. Na Z netrúbim. Otázne, či nerobíš fakt také veci, že radšej zatrúbia aj na Z, aby nedošlo k neštastiu

autor
21. mar 2022

@sasa1310 zabudla som dodať, že ak šoférujem napríklad priateľove auto netrubi nikto. Mám dakt pocit, že je to tou nálepkou.

pribinak
21. mar 2022

Nemyslím si, že ak neustále niekto na teba trúbi, že robíš všetko správne
Mizno by si mala s niekym ísť a mizno by Tá upozornil, že niekde robíš chybu
Nepoviem keby zatrúbil sem tam niekto, ale ak je to často, asi to neopodstatnene nebude

Ale želám veľa kilometrov bez nehody

natalienka12
21. mar 2022

Ja mam najazdene pol miliona km a nikto na mna netrubi, ani vodici bezne netrubia. Mozno chodis ako lemra, ked je 50ka, chod 50 a nie 40, mimo mesta chod 90 a nie 70, na takychto lemrosov obcas trubim aj ja.

sasa1310
21. mar 2022

ver tomu, že nikto nemá potrebu trúbiť na Z, len tak bez príčiny. Okrem toho, keď máš vodičák, isto vieš, že nesmieš trúbiť len tak, lebo je to na pokutu. Tak nikto nebude trúbiť len tak

uglybetty1234
21. mar 2022

Je to tou nslepkou. Niektori vodici to maju sku cervenu plachtu pre byka. Tiez som zacinala soferovat po 30tke a mala som nalepku Z a este mini auto. Trubili furt. Aj ked soferoval manzel ktory je skvely vodic. Ten sa na tom smial tiez.

kacena4
21. mar 2022

no ja soferujem takmer 30r. a vzdy sa najde nejaky blbec ktory si potrebuje zatrubit... vobec to neries. ja si nikdy nevstimam ci je tam Z alebo nie

autor
21. mar 2022

@sasa1310 Dodržiavanie odporúčanej rýchlosti nespomínam a nespomaľujem premávku...

Do práce mám jeden úsek, ktorý je frekventovany, nie je tam semafor a napojit sa na hlavnu cestu niekedy trva, ak tam nahodou dlhšie stojím, tak sú nervózni a trúbia...

autor
21. mar 2022

@uglybetty1234 mne to tiež tak príde, skúsim ju odlepiť 😀 možno im nebude tak vypaľovať oči

sasa1310
21. mar 2022

tak skús odlepiť. Ja som voči Z ohľaduplnejšia

kamajka
21. mar 2022

Chapem ze ti to je neprijemne ked na teba trubia ale snaz sa nevsimat si to. Idiot sa najde vzdy co sa strasne ponahla- najpravdepodobnejsie rychlo do hrobu. Ja som raz na krizovatke trubila naspat...taki mladi chalani ze tuuuu tuuuu tuuuu...a ja im naspat ale kratsie.. ale mala som sto chuti vypnut motor vystupit a opytat sa ako teraz prejdu blbci, ked sa nedalo ma obist. 😂 ja to beriem ako narusenych jedincov ktori si proste len honia ego. Hlavne teda co sa tyka toho dlhsieho statia na krizovatkach.

laurita285
21. mar 2022

Asi niečo budeš robiť na chuja keď na teba trúbia, keď napr na mňa zatrúbili počas 10tich rokoch šoférovania max 5x

autor
21. mar 2022

@laurita285 veď nevravím, že som úžasný bezchybný vodič, len mi to príde až prehnané, ak na frekventovanej križovatke vytrubujú, pritom sa bezpečne prejsť nedá...teda možno oni by prešli, ale ja to neriskujem...
@kamajka jasné, tiež sa to snažím nevšímať... Ja mám pocit, že je to tou nálepkou, ak idem do prace na priatelovom aute, nič...ak na mojom s tym obrovskym zetkom, pohroma 😀

mariaveronikag
21. mar 2022

Keď si nie si vedomá žiadnej chyby - nerieš to trúbenie. Je to tým Z podľa mňa. Určite by som ani ja neriskovala a neplašila sa tam, kde si myslím, že asi neprejdem. Rob podľa svojho najlepšieho svedomia a vedomia a vykašli sa na nich. 🙂 Držím palce a prajem veľa šťastných km 🙂 bez nehôd a vytrubovaní😉

natalienka12
21. mar 2022

vsetci sa rano ponahlaju do prace a ty ked stojis ako pribrzdena, hoci uz mozes ist, necudujem sa, aj ja by som po tebe trubila

natalienka12
21. mar 2022

Ja naopak nikdy netrubim na autoskolu ani na niekoho, kto ma nalepene Z, skor si davam na takeho vodica pozor, lebo viem, ze moze zmatkovat. Aj ked mu na krizovatke zdochne auto netrubim, ked ma Z, je to normalne. Ale neznasam spomalenych vodicov, vacsinou zeny a potom starci nad 70 rokov, ti idu po meste ako traktor.

autor
21. mar 2022

@natalienka12 ešte niečo?😂 Všetci sa ponáhľajú ale neurychlia to trúbením. 🤷

natalienka12
21. mar 2022

No tak sa nauc jazdit najskor dobre mimo mesta, technicky ovladat auto, naucit sa spravny odhad a potom jazdi mimo dopravnej spicky az potom v dopravnej spicke. Ked na teba vsetci trubia, vina bude na tebe, ked ides vsetkym na nervy.

simca06022011
21. mar 2022

vacsina si to Z ani nevsimne, duplom ak vytrubuju ti co stoja niekde dalej ako za tebou.. a trubia preto, ze sme zvyknuti na to, ze ludia nesleduju semafor napr. ale tukaju do mobilu, jedia, makeup si robia :D Ak chyby nerobis, neries. Ja teda nesoferujem, ale jazdim autom denno denne xkrat a fakt sa stane ze trubenie pocujem tak raz za mesiac na cestach (nie na nas, ale tak vseobecne), cize ka sa ti to stava casto, tak asi nieco bude vo veci.

engynka
21. mar 2022

Ja by som ti odporucila dat nalepku baby on board. To ti trubit nebudu a nebudu sa na teba ani lepit. Aj povodne auto co som predala do rodiny (ziju v mensom meste) si tu nalepku nechal a sam mi povedal ze omnoho tolerantnejsi su vodici. A to je teda pan sofer. Ja mam tiez vela odjazdene a som aj drzejsi vodic ale fakt s touto nalepkou sa nelepia na mna.

lindous
21. mar 2022

Keď s tebou nejazdíme je veľmi ťažko povedať, či tí za tebou preháňajú alebo naozaj tam čakáš príliš dlho...ja som za všetku opatrnosť, ale čudujem sa, že na mňa na takejto prípojke nikdy nikto netrubil, lebo keď si spomeniem na svoje začiatky, sama by som sa vytrúbila 😂

Chápem, že ti je to asi nepríjemné, ale radšej to odignorovať ako pod tlakom vyraziť, lebo ak sa niečo stane, tak sa aj tak doponáhľali všetci 😅 no a ak myslíš, že to je nálepkou, tak ju skús dať dole a uvidíš, či sa niečo zmení

bu1bu
21. mar 2022

S nálepkou “Z” som jazdila takmer 2r, jediný raz na mňa trúbili a to si priznávam chybu, keď som na semafore “ zaspala”, proste som bola zamyslená a nevšimla si zelenú… Za mňa su vodiči viac tolerantní ak je tam Z. Nelepili sa na mňa, raz som sa aj zasmiala, stala som na semafore, s rozbehom do kopca, nalepilo sa na mňa auto, v duchu si hovorím, nelep sa na mňa, je tu kopec… a v spätnom zrkadle som videla ako spolujazdec zbadal Z a vodic si trochu cúvol… Nemohol vedieť že mám autohold a pohla som sa lepšie ako on 🙂

autor
21. mar 2022

Stáva sa mi to tak 2 mesačne, ale beriem to tak, že je to celkom často...asi je vo mne chyba 🤷 Nemyslím, že spomalujem dopravu, že príliš dlho niekde stojím..ako som uz písala, šoférujem aj ine vozidlo, rovnako čakám na križovatke a vtedy netrubia. Preto mam pocit, ze vodiči skôr vytrubia auto s nálepkou Z. Chcela som len vedieť, či ste mali podobnú skúsenosť, nepotrebujem tu čítať nejake domnienky, že brzdím dopravu, kde si mám trénovať šoférovanie a pod...ale ako vždy sa najdu jedinci, ktorí sú odveci😀
Tak vďaka všetkým, pekný večer.

marsmykkok
21. mar 2022

No asi je to tým že si opatrná a plus nemáš odhad vzdialenosti. Ostatní vodiči by sa na cestu vyrutili lebo majú pocit že stihnú alebo auto pribrzdi. Nerieš, ak si nie si istá počkaj a nedáš sa kvôli nedockavym blbom zosrotovat kamiónom napríklad čo bude na hlavnej. Ja chodím všade skôr, nemám stres potom, ak si niektorí vypočítajú príjazd na sekundy a nestíhajú a sú nervózni ich problém.

magduska2
21. mar 2022

Možno ak je to tam kde sa máš už pripojit na tú hlavně...tak na teba trúbia "že teraz" ...ono začiatočníkovi sa ťažko odhaduje tá vzdialenosť prichádzajúceho vodiča.Ak ak tam naozaj stojíš a brzdíš premávku dlhé minuty 🤷‍♀️
Upřímně si myslim,že po roku,už musíš mať prax..nie jezdit ako začiatočník a hlavně ked chodíš stále tú istú trasu.
Z-tko na autě je tiež podla mna už zbytočne po roku prevážať, neviem či ťa to psychicky upokojuje ale tá nálepka má takmer 0-lový význam a možno sa na ňu zbytočne fixuješ

autor
21. mar 2022

@magduska2 aj to je možné, niekedy aj bliknu 😀 fakt je to tam strašne a čaká sa dlhsie. Aj skúsení vodiči majú problém..

moniczka31
21. mar 2022

Ja mám Z na aute, vyše roka po vodičáku.a mám magnetku.čiže je dosť viditeľná😏
Trubiť netrubia,skôr viac ma obehujú aj tam kde sa to nemá,veď nepojdu za Z🤨

janamoto78
21. mar 2022

Mám vodičák od 18. Teraz mám 44. Jazdím každý jeden deň. Klaksón som použila dokopy tak 8x na všetkých autách čo som mala. Nenechaj sa vytočiť. Keď ideš podľa predpisov a nespomaľuješ premávku, nemajú čo vytrubovať. Ak sa pripájaš na frekventovanú hlavnú z vedľajšej, asi sa iba bojíš, že ti to “skape”. Potom chápem, že čakáš kým nik nejde. Neboj. Najazdíš 10tis km a bude to pre teba rutina. Držím palce ;)

simsalabim
21. mar 2022

To Z si urcite daj dole. Ja som ho mala na aute a bola to katastrofa. Denne som manzelovi hovorila rozne story. Len sa usmieval. No potom par krat siel mojim autom on - skuseny sofer - a nevychadzal z udivu. Ked ho predbehli zprava po chodniku!!! dal nalepku z mojho auta dole. A odvtedy bol pokoj.

natalienka12
21. mar 2022

Autorka a co riesis? Vsak sa porad s priatelom, ked sa ti nepacia nase rady, Z odlep a jazdi. Ale lepsi sofer z teba nebude, ked odlepis Z. Odlep a uvidis. Len ak naozaj nie si schopna vyjst z vedlajsej na hlavnu v spicke, nebodaj davas prednost autam v oboch pruhoch a stojis tam 15 minut tak aby niekto za tebou z toho auta aj nevystupil a jednu ti nevylepil. Ludia sa rano ponahlaju, kazda sekunda je dobra a ty ak brzdis premavku, tak aby sa nestalo nieco horsie.