Začala som chodiť do novej práce a som z toho nervózna

lentilka640
23. jún 2020

Ahojte, poraďte mi, čo mám robiť keď sa mi nedá spat. Začala som chodiť do novej práce a som z toho taká nervózna, že nemôžem spávať. Podarí sa mi zaspať o pol 4 nad ranom a o piatej už musím vstávať. Potom nedokážem v novej práci podať maximálny výkon. Prosím, poraďte čo by mi mohlo pomôcť.

arianna25
23. jún 2020

V lekarni kupis Melatonin, prirodny spiaci hormon. Alebo teple mlieko s medom ale niekto musi aj trochu peciva aby nebolelo brucho atp.

sona96
23. jún 2020

Ja si ficim na ASMR.

deti95060810
23. jún 2020

ak ti nepomôžu čaje z lekárne, ani Persen tak potom nech ti obv. lekár predpíše niečo na spanie....Niečo vyskúšaj ,lebo dlho toto nevydržíš...😉

deti95060810
23. jún 2020

@sona96 čo to je prosím?

lucilaines
23. jún 2020

Mala som to iste tiez z novej prace. Dovtedy som nikdy problem so spankom nemala. Nedokazala som proste vypnut hlavu. Pomohlo mi do sluchatok si pustit zvuky prirody alebo nejaku relaxacnu hudbu a sustredit sa na to.

iviacik
24. jún 2020

@lentilka640 skôr by som sa snazila identifikovať, z coho konkrétne si nervózna a to treba riešiť, nie prekryvat problém liekmi....

ivkazba
24. jún 2020

Presne ako píše iviacik, najprv hľadaj príčinu nespavosti a nervov. Nebaví ťa práca, blbý šéf, blbí kolegovia, atď atď? Alebo niečo úplne iné?

kdzejcmen
24. jún 2020

Aaaaah, to poznám. Aj keď ja som nemala so spánkom problém, ale tá nervozita! :D proste som to brala, akokeby išlo o život alebo čo....treba si len opakovať, že veď o nič nejde, všetko je v pohode, snažiť sa skľudniť. Skúste čítať pred spaním, počúvať hudbu (niečo pokojné), takisto je super čaj z medovky (lieky by som skúšala až keď nič nezaberie), zacvičiť si, prejsť sa v prírode cestou domov ak sa dá. Upriamiť myseľ na niečo iné. Želám všetko dobré 😊

sona96
24. jún 2020

@deti95060810 autonomna senzoricka meridianova odpoveď, vysvetlila som? :D na Wiki je to pekne vysvetlené, tu by to bolo na dlho...ale najlepšie bude keď si to nájdeš na YouTube. Pre mňa je to spása na zaspávanie.