Zabudnutá a následne ukradnutá taška v MHD

19. nov 2023

Potrebujem sa posťažovať zabudla som tašku v MHD, ktorú následne ukradli a polícia povedala, že čo s tým oni majú, že nemám zabúdať tašky v MHD, že majú lepšiu robotu. Tak len sa potrebujem vyrozprávať, nešťastná som z toho. Stalo sa vám niečo podobné ?

pribinak
19. nov 2023

Nebola kamera v buse?

bloger
19. nov 2023

To je úžasná odpoved, že majú lepšiu robotu. Určite si tam mala aj karty a doklady či? Minimálne to treba nahlásiť. Majú povinnosť to zaevidovať aby si mohla vybaviť nový doklad.

autor
19. nov 2023

@pribinak boli tam kamery, ale nič nerobia lebo doklady aj mobil aj kľúče mám pri sebe. Jedine drahšie tam boli lieky, išla som z lekárne cca 50€ tam boli nové lieky na predpis a povedali mi, že to nie je nič cenné. Skôr mi išlo o to, že keď si niekto dovolí zobrať tašku, tak predsa len majú aspoň tvár na kamerách, niekomu inému sa to môže stať a bude tam mať naozaj niečo cennejšie ako ja. Možno sa to objaví aspoň ako upozornenie na ich stránkach

ak_tak0202
19. nov 2023

Ako vieš, že bola ukradnutá? Nemohol niekto odovzdať vodičovi? Kontaktovala by som dopravný podnik.

autor
19. nov 2023

@ak_tak0202 kontaktovala som, za štyri zastávky to proste niekto zobral a viac to neriešia.

danica2711
19. nov 2023

no tak ty si to zabudla a následne to niekto zobral a neodovzdal, kam mal. To nie je zas tak celkom krádež, ale tvoja chyba

heln
19. nov 2023

z akeho si mesta? nemate lokalne fcb skupiny? u nas napriklad casto krat takto niekto nieco najde, zoberie to a vyvesi na facebook, vela krat sa takto veci nasli.

autor
19. nov 2023

@danica2711 ja viem, že je to moja chyba. Ja sa tu len sťažujem. Je to také smutné, že to niekto dokáže zobrať a neodovzdat.

autor
19. nov 2023

@heln z BA, možno sa niekto ozve a možno niekomu pomôžu tie lieky čo tam boli

janulka182
19. nov 2023

mne sa stalo, ze som si zabudla tasku s dost drahym nakupom v kabinke obchodu. zistila som to pri odchode z obchodu, hned som sa vratila, taska tam uz nebola. nezmohla som absolutne nic. ani kamerovy zaznam nechceli prehrat, nic. kedze to bol vacsi obchod, bolo v nom vela ludi, bolo pre mna nemozne najst toho cloveka, hoci musel byt stale v obchode. moju tasku si musel schovat, lebo som ju nevidela nikomu.

zuzana76
19. nov 2023

je uplne hnusne, ze ludia vezmu nieco, co nie je ich

sasa1310
19. nov 2023

treba najprv prečítať zákon o GDPR alebo občiansky zákonník a potom sa tu rozčulovať, že to nechcú riešiť cez kameru. Lebo vzatie tašky, ktorej hodnota je 50 eur nie je trestný čin ani priestupok. Tak nemajú na základe čoho vyžiadať kamerové záznamy

zuzuliennka1
19. nov 2023

aby to riesila policia, musel by to byt priestupok, teda skoda v urcitej sume (ak sa nemylim), a teda ak ti neukradli doklady ani vacsiu sumu penazi, penazenku,.. tak tvoju zabudlivost fakt riesit policajti nebudu. a ciste technicky ti tasku neukradli, ty si si ju zabudla, to je trochu rozdiel

autor
19. nov 2023

@zuzuliennka1 čiste teoreticky, keď si niekto zabudne telefón, alebo čokoľvek iné niekde a vy to nájdete tak si to vezmete a neodovzdate to ? Veľmi milé 🙂

autor
19. nov 2023

Myslím, že je rozdiel nájsť niečo na zemi, kde to fakt nemáte komu odovzdať a nájsť niečo napríklad v obchode, MHD tam kde sa to dá odovzdať

karolinakr
19. nov 2023

Preto tu maju raj zlodeji, šmelinari, podvodnici - presne pre tento pristup..
Keby každy začal od seba, tato spoločnost by nevyzerala, ako vyzerá
Mala si smolu. Ja som zatiaĺ vrátila všetko, i ked mne nikto nič

zuzanka.zuzu
19. nov 2023

@sasa1310 to čo je za blbosť? 😂 polícia si záznamy z kamier vyžiadať môže a DP im ich musí poskytnúť

zuzanka.zuzu
19. nov 2023

@danica2711 áno, máš pravdu, nie je to krádež, je to protiprávne obohatenie 😡 aj zabudnuté peniaze v bankomate sú "zabudol odovzdať"?

HNUS čo tu niektoré predvadzate, že pomaly autorka je vinná 👎

sasa1310
19. nov 2023

@zuzanka.zuzu treba čítať s pochopením. Polícia pri strate tašky v hodnote 50 eur si nebude žiadať kamerové záznamy.

zuzanka.zuzu
19. nov 2023

@sasa1310 polícia si môže vypýtať kamery pri akejkoľvek hodnote 🙈 to že potom posunie na priestupkové je druhá vec, to nie je nič na "čítanie s pochopením"... a autorka asi natrafila na lenivých policajtov lebo ja by som bola asertivnejsia a veru záznamy by pýtali 😉

sasa1310
19. nov 2023

@zuzanka.zuzu ja nepíšem, že si nemôžu vypýtať. Píšem, že v tomto prípade si pýtať nebude, aby si pochopila

lilke
19. nov 2023

@zuzanka.zuzu nejde o lenivých policajtov. Škoda nepresiahla určitú sumu, od ktorej sa polícia o vec zaujíma. A načo budú zabíjať čas kamerovymi záznamami, keď nejde o trestnú činnosť? Ani nemajú nárok vypýtať si ich v tomto prípade.

8mirka7
20. nov 2023

Ja som minulý rok našla na parkovisku pri ceste do práce mobil. Keďže otvoriť (aby som dala niekomu na známosť že sa našiel) nešiel,tak som ho vzala. Asi minútu na to naň zavolala mama dievčiny ktorá ho stratila. Takže koniec dobrý,maminka aj s dcérou si potom prišli preňho 😉