Zabalenie nedojedeného jedla z lepšej reštaurácie

20. jún 2024

Zdravim, chystám sa do takej lepšej reštaurácie, ale majú tam dosť veľké porcie. V každej reštaurácii, aj takej lepšej, nemajú problém zabaliť nedojedene jedlo ? Nechcem aby tam pozerali po mne ako na blbca 😀 . A zároveň za tie peniaze mi je to ľúto si nezobrať domov, ale viem, že to všetko nezjem.

sisa_s
20. jún 2024

Ja som este nezazila velke porcie v "lepsej" restauracii 😀 to byvaju take jednohubky...skus napisat konkretne ktora restauracia, mozno ma niekto skusenost

sissy27
20. jún 2024

a čo tak si objednať polovičnú porciu?
Ono práve v tých lepších reštauráciach tie porcie zas tak ohromné nebývajú, skôr sú zamerané na viacero chodov. Takže podľa mňa idete do bežnej reštiky, kde sa snažia zákazníkov ohúriť obrovskou porciou a kľudne si to nechaj zabaliť.

nerya
20. jún 2024

My si nechávame zabaliť, hlavne syn väčšinou nedoje tak poprosíme obal a berieme so sebou

sense
20. jún 2024

Tak v tých lepších reštauráciách teda porcie veľké nebývajú, veľká taniere okolo kopa dekorácie ale samotné jednalo veľké nie je....
Ale napr ešte sa nám. Nestalo žeby nám jedlo nezabalili. Vo väčšine reštaurácii sa nás aj spýtali co chceme vziat so sebou

fido69
20. jún 2024

Je to tvoje jedlo, ktoré si si zaplatila. Je len na tebe či ho zješ celé v reštaurácii alebo si časť necháš zabaliť. 😉

svetlonos
20. jún 2024

Véd si rovno vezmi z domu domu a zábal sama. Chodila som aj do lepších restik aj robila v 4☆ hoteloch ale malu akurát tak veľké svinsky ťažké taniere. Pokial si dáš Menu aj sa najes inak moc nie 😁.

januska12323
20. jún 2024

Neviem prečo by na teba mali divné pozerať, keď nezješ oni to musia vyhodiť.

fido69
20. jún 2024

Rovnako pokiaľ som viac dní v hoteli a večer nedopijeme fľašu vína, tak požiadam, aby mi ju odložili na nasledovný deň alebo si ju môžem zobrať so sebou. Zaplatil som ju a je moje rozhodnutie ako s ňou naložím. Je to bežná vec. 😉

macekovam
20. jún 2024

v ,,lepsej restauracii ,, by som to nerobila... inak nemam problem napriklad v pizzerii

zuzka0605
20. jún 2024

bez problemov ti to zabalia. dokonca to casnik sam zvykne ponuknut, ci si zelas zabalit v pripade ze nezjes polovicu.

marcellka32
20. jún 2024

Robin to len v pizzerii...inde nie

martinka13
20. jún 2024

Úplne v pohode. Hlavne, keď chodíme s deťmi a je viac chodov

vevesh
20. jún 2024

Na sk som to videla v akejkolvek restike, aj v lepsej. Normalne to vsade zabalia na poziadanie. V zahranici som to v ani jednej restike okrem pizerii a fast foodu nezazila a ani nevidela. Je to asi kulturou...🤔🤔🤔

fido69
20. jún 2024

@macekovam @marcellka32 @vevesh
Robí sa to pokiaľ z nejakého dôvodu niečo nezješ (nasýtenosť, možná alergia na určitú zložku jedla, na ktorú ste pozabudli). Čašník sa ťa opýta či ti ne/chutilo a pokiaľ je všetko v poriadku, tak ti následne ponúkne zabalenie. Je to čerstvé kvalitné jedlo z kvalitnej reštaurácie. To sa nedá poslať späť do kuchyne a bez závažnej príčiny by to nikto nevyhodil. Bola by to neúcta k ľuďom, ktorý to jedlo pripravovali, aby bolo tip-top.
Bežné je to aj v zahraničí. Je to tvoje jedlo - tvoja voľba. 😉

macekovam
20. jún 2024

@fido69 ano.moja volba. v lepsej restauracii.

vevesh
20. jún 2024

@fido69 no nie je- mam dost pochodenych restik, ani jedna mi nikdy neponukla zabalit, aj ked sla takmer polka taniera spat😃 ale myslim, ze keby som poziadala, tie lepsie by mi zabalili, ale asi by som bola dost za sedlaka ( i ked tiez nie som za plytvanie a ano, fakticky to nedojedene jedlo je moje)- ale jednoducho sa to nerobi....🙃🙃🙃

fido69
20. jún 2024

@vevesh Nie. Sedlák nie je ten komu jedlo chutí, váži si ho a nechá si ho zabaliť. Sedlák je ten čo ochutná za lyžičku a potom to jedlo nechá s hrdinstvom odniesť. Ako som už spomínal je to neúcta k jedlu a ľuďom, ktorí ho pripravovali. 😉

mistymay33
20. jún 2024

Ak o to poziadas, zabalia ti to v ktorejkolvek restauracii. Aj v tych drahsich. Robim to bezne, ak jedlo nedojem. Nikdy, v ziadnej restauracii nebom priblem.
Priblem vzdy bol, ak som si vypytala polovicnu porciu - to skoro nikde nechcu urobit @siissy27

vevesh
20. jún 2024

@fido69 to uz je tvoje osobne nastavenie a pristup k jedlu...😉

konikmodry111
20. jún 2024

Ktorá je to restika? Lebo v nóbl restikach máš väčšinou menšie porcie, keďže máš väčšinou viac chodove Menü. A nie nebrala by som so sebou domov. Ak si si ista že majú väčšie porcie tak kľudne poved pri objednávke nech si spravia menšie porcie, určite to nebude problém.
@fido69 Veru v nóbl restike sa ta nikto nespýta či si jedlo nezoberieš domov. To nie je žiadna vývarovňa. A jesť na silu niečo čo mi nechuti lebo to je neúcta ? Sklamem ta lebo to je riadna blbost 😅 ešte dodám že do podrobných reštaurácii chodime, dokonca som pracovala v nie jednej 😉

macekovam
20. jún 2024

@fido69 a kto pise ze to necha po lyzicke odniest? v ktorom komentari to je? ked nedoje... sa pise ci?

maryetta
20. jún 2024

Zalezi kolko ostane na tanieri. Ak len ozaj “omrvinky” rak nie. Ale ak napr polovica porcie tak ano. Mne je luto jedla ktore sa “len tak” vyhodi. Aj ucta voci tomu kto jedlo pripravil a skonci niekde….

tykat
20. jún 2024

V lepsej restike sa ta rovno opytaju ci chces nedojedene zabalit hlavne ak vidia ze ostalo viac

katka700
20. jún 2024

Ak dopredu vieš že jedavas málo a budeš si chcieť vziať jedlo domov, zober si krabičku a zabal sama. Však čašník ti nebude furt stať za chrbtom. Čo si myslia hostia pri susedných stoloch ti môže byť jedno. A ešte ušetríš jeden polystyrénovy obal čo je pre životné prostredie riadny sajrajt.

lonely66
20. jún 2024

autorka, keďže väčšina tu rieši kraviny, tak ti odpoviem. nie, nebude to blbé, pokojne na záver povedz, že si to prosíš zabaliť. ale v lepšej reštaurácii ti to ponúknu aj sami.

fido69
20. jún 2024

@konikmodry111
Trošku pletieš zážitkové alebo ochutnávkové menu, kde sú skutočne len minimálne porcie, aby si si dokázala určité jedlo ochutnať a vychutnať a klasickú porciu jedla podľa vyberu z jedálneho lístku. To si objednávaš, aby si sa zasýtila.
Zážitkové menu ti nezabalia, ale klasické jedlo áno. 😉

konikmodry111
20. jún 2024

@fido69 ja neviem ale mne sa podľa tvojich komentárov zdá že ty si videl gurmánsku restauraciu akurát tak zvonku 🙈 ja som nikde nenapisala že ti jedlo nezabalia ked sa spýtaš. Ale písala som že nie je automatické, že sa ta spýtajú či ti majú jedlo zabaliť keď vidia že si nedojedol. A moja odpoved bola priamo na autorku, kezde sa zdá že sa jedna o viac chodove Menü. A tebe som odpovedala na tvoj posledny komentár, ostatne som necitala. Ja mám odrobených vyše 20rokov v gastre v zahraničí, mne nemusíš nič vysvetľovať . A do gurmanskej restauracie sa neides najest s cieľom - najem sa ako prasa v žite. Tam ide o ten zážitok, a vychutnať si jedlo, atmosféru ☺️
A zabalia ti samozrejme aj so zážitkového menu ak budeš chcieť, ale automaticky sa ta pýtať nebudú. Samozrejme je niečo iné keď Service vidí že si nezjedol nič či malo 🙈

barbie2023
20. jún 2024

Mne by bolo blbé sa pýtať takéto otázky ,ale keď už.. tak je to jedno , keď nezjes tak sa buď vyhodí alebo si ho vezmeš a zjes inokedy. A komu je to blbé tak by sa mal každopádne zamyslieť. Žiadny bohatý človek len tak nevyhodi ani jedlo ani peniaze. To len sedliaci si myslia o bohacoch

paradajkova
20. jún 2024

Otazne je co je lepsia restauracia, ci taka, ze zaplatis 150 eur za osobu, alebo taka, ze tam hlavne jedlo stoji 20-35 eur. Ak taka, kde sme dali za 3 osoby 85 eur za obed, tak ano, v takej sa nas sama casnicka opytala ci chceme zabalit. Syn zjedol minimum, tak sa opytali ci zabalit a muz, ze nie, ze on to zje 😂😂

heni79
20. jún 2024

@konikmodry111 Prosím ťa, kde presne pracuješ? Stačí mesto a krajina, ak nechceš názov podniku. Teda, ak stále pracuješ v gastre. Ďakujem za odpoveď. Nechcem vôbec rýpať. Len ma to zaujalo. 😉