Zabalenie jedla do vlastnej krabičky v reštaurácii

24. jún 2024

Ahojte, myslíte, že nebudú mať problém v reštaurácii mi zabaliť jedlo do vlastnej krabičky? Príde mi to ekologickejšie

vanilkovazmrzka
24. jún 2024

Bezne sa to robi

bubbinaa
24. jún 2024

A za to balenie logicky ani nezaplatíš, nie? Super nápad, toto mi ani raz nenapadlo. A pritom sa raz za mesiac cca takto stravujeme 😀 A zakaždým dačo nesieme domov. Vďaka za tip.

patka06
24. jún 2024

z hygienických dôvodov v reštauráciách /ani iných zariadeniach/ nesmú baliť do vlastných obalov zákazníka

simsalabim
24. jún 2024

Ja si bezne jedlo prelozim do vlastnej krabicky, ani o tom nikoho neprosim.

pribinak
24. jún 2024

Neznášam tie otrasne biele polystyrénové obaly.
Nosím si svoj vlastný. Nikto s tým nemá probllem.

evinea
24. jún 2024

@simsalabim to fakt? a to akoze pri stole si to premiestnujes do vlastnej krabicky? s tym by mohol mat personal v restauracii troska problem si myslim.

lisymbia
24. jún 2024

Presne ako píše @patka06 podľa hygieny je to zakázané avšak záleží na prevádzke. Na našej to bolo striktne zakázané

simsalabim
24. jún 2024

@evinea a preco by s tym mali mat problem? naberiem, prelozim. Problem maju oni s balenim do obalov prinesenych zakaznikom, kvoli hygiene. Co urobim ja so svojim jedlom pri stole, je ciste moja vec. Nie?

andrejka1974
24. jún 2024

Nie nebude práveže to radi majú

tenerifka
24. jún 2024

Nic nie je zakazane a nikto s tym nema problem. My v restike mame velke porcie a bezne si ludia beru jedlo domov, jedna sa o vyssiu kategoriu restauracie, takze nejedna sa o ziadne socky, ale ludi na urovni, ktorym nie je jedno plytvanie jedlom. Mame alobalove tacky s kartonovym vrchom, a ak si klient prinesie svoj tupper, je len na ñom, ze ho pouzije

hugigugin
24. jún 2024

Nemôžu ti dať obed obejdnaný do tvojho obedara, tak ako ti nenavaži teta šunku do tvojho boxu v obchode napr. Nesmú tvoje nádoby překročit prah kuchyne.
Prevádzka ma dodržiavať HACCP pravidla. A ak bali do tvojho a skontroluje ju hygiena tak bude mať problém.

quaxi
24. jún 2024

Kvôli hygiene nemôžu v reštaurácii vziať tvoju krabičku do kuchyne a rovno do nej naložiť jedlo. Ale akonáhle si ho nakladas do krabičky sama zo svojho taniera pri stole tak nie je žiaden problém, bežne sa to tak robí a nikomu to nevadí. Ak by si chcela aj celú porciu zabaliť, musia ti ju priniesť na tanieri a odtiaľ si ju sama preložíš.

lienka.7
24. jún 2024

Nie nemôžeš. Keď na to príde hygiena, môžu dostať pokutu.
Kvôli salmonele a pod.sa to nesmie robiť. Ty môžeš mať špinavú krabičku a bude ti zle z jedla.

hara_vara
25. jún 2024

môžu -nemusia záleží od človeka ako vždy 👍

tenerifka
25. jún 2024

@quaxi ano, presne takto sa to robi. Jedlo sa preklada vzdy priamo pri stole