Za čo sa zvyknete hanbiť?

31. okt 2023

Ja neviem prečo, je to úplná somarina, ale hanbím sa chodiť s nákupnými taškami 🙈 Úplne mám stres,.keď ma z práce pošlú niekam do obchodu, je toho viacej a ja dve plné nákupné tašky a ísť s tým peši.
Máte aj vy niečo také?

diewcatqoo
31. okt 2023

A mas uz dieta/deti? Lebo ak nie, priprav sa, ze je mozne, ze potom budes chodit ovesana ako vianocny stromcek 🙂
Btw, nie, za plne tasky sa nehanbim. Nosim aj velke balenie toaletaku pod pazuchou uplne v pohode. Vlastne, rozmyslam, ze sa asi nehanbim za nic taketo. Raz sa mi stalo, ze som sa doma zabudla prezut a az v elektricke som si uvedomila, ze som v domacich papuckach, tak to som sa hanbila dost.. ale inak asi nic take.

autor
31. okt 2023

@diewcatqoo Deti ešte nemám. Ja sa cítim strašne nepríjemne,keď ma niekto vidí s taškami, ale.fakt neviem prečo, až mi to príde uletené.

veroonikadan
31. okt 2023

hanbim sa, ale za ine veci, nie zrovna toto, mne sa stava take, ze si napriklad nevsimnem ocko na silonkach, to sa zvyknem hanbit, ked na to pridem a mam saty alebo co oblecene 🙂

doriiis
31. okt 2023

Čím viac ľudí stretávam tak tým častejšie sa hambim za ľudí.Nie ako za jednotlivca ( väčšina ľudí je fajn) ale všeobecne ľudia ako druh idú dole vodou.
A čím ďalej tým viac sa zamýšľam nad tým,či fakt sú ženy lepšie pohlavie🤔

domkakvet
31. okt 2023

Nie nehanbim sa chodit s nakupnymi taskami, ved je to normalne si nakupit.

tanyan
31. okt 2023

Tak si zober do obchodu ruksak. 😉 Každý má situácie, v ktorých sa cíti menej komfortne a záleží na konkrétnej osobe ako to rieši. Niekto vnútorne trpí, niekto nájde menej nepríjemnú plnohodnotnú alternatívu, niekto sa s tým vyrovná...
Ja som už klesla tak hlboko, že sa napriek nadváhe a ovisnutým prsiam nehanbím ani v plavkách - idem do toho s úsmevom a heslom "keď sa chce niekto zľaknúť, nech sa pozrie." Viem, že to nie je najlepšie, ale ani najhoršie.

nikoletta1712
31. okt 2023

Nehanbím sa za nič v mojom živote, čo som urobila…Alebo ako žijem…
No hanbila by som sa, kebyže mi chýbajú zuby v mojom veku (33), tak ako väčšine mladým ľuďom…

majlo1234
31. okt 2023

Niekedy sa v sebe zahanbim pred susedou dochodkynou, aky mame doma bordel😂 len ma tak pichne, lebo to urcite vidi, ale inak to neriesim, ze by som jej odmietla navstevu. Lwn proste sedime v bordeli. Alebo som niekedy prilis prostoreka a potom to analyzujem a vravim si, ze by som vo svojom veku uz mohla drzat jazyk za zubami

tetapetra
31. okt 2023

Ja nie,ale môj švagor. Do rúk nevzal igelitky 🤦🏻‍♀️. Ale aj to je nič oproti tomu, že nevezme do ruky cibuľu! Ani keby na tom závisel život. Dokonca aj vari bez cibule

kiwi3
31. okt 2023

zaujimave s tymi taskami, ze z coho to prameni... podla mna to asi aj nejak tusis, nie? lebo to je uplne bezna vec, ze clovek musi niekedy nieco preniest.
ja sa ani nepamatam, kedy som sa nejak naposledy vazne hanbila. a to sa zvyknem casto zakydat obedom aj hocico ine, ale tak nejak to poriesim a tvarim sa, ze to tak ma byt 🙂

aylinn
31. okt 2023

Ja (so sociálnou úzkosťou) sa hanbím pred ľudmi aj kráčať 😁 a keď som nemala auto vždy som sa strašne hanbila utekať na nejaky spoj .. radšej by som pockala aj hodinu v daždi na další autobus

tahomi
31. okt 2023

@nikoletta1712 33 rocni ludia nemaju zuby? To kde preboha?

basulaak
31. okt 2023

Ked mam skarede ohryzene nehty alebo nemam pedikuru urobenu a v lete mi vidno “chrapate” paty. Alebo ked zabudnem na wecku zabaleny zakrvaveny tampon a manzel ho vyhadzuje hundrajuc.

mladena
31. okt 2023

Tak možno lebo si ešte skôr mladšia a s tými dvoma taškami sa cítiš ako taká "teta", s jednou by to bolo ešte možno v pohode, okrem toho dnes viac vidím že nákupy ženy naložia do auta a odvezú sa takže ich nevidíš toľko chodiť samé s taškami ako napríklad chodila moja mama. Ja naopak tiež často idem sama s taškami a tiež som sa občas cítila divne ale teraz ako som staršia je mi to už úplne šumafuk. A samozrejme bolo mnoho situácii kedy som sa cítila trápne hlavne keď som bola mladšia fakt.

ivik4
31. okt 2023

Jezisi ze s taskami , odpadnem ,to som este nepocula 😀, zaujimave.
Ja za nic

nikha2809
31. okt 2023

No ja mám kamošku ktorá sa hanbí ísť s dáždnikom, radšej zmokne v totálnom lejaku ako by si mala zobrať dáždnik 😂

h2
31. okt 2023

Nie, nehanbím sa ísť s taškami, ani s ničím. Včera som kupovala dve cirokové metly a keďže to bolo cez obednú pauzu, niesla som si ich pekne krásne do práce, ešte sme s kolegami žartovali, že kam odlietam. 🤪

mladena
31. okt 2023

u nás v meste napríklad je len pár zastávok na znamenie ale mne bolo divné zdvihnúť ruku a mávnuť na autobus, proste som sa cítila neprirodzene 😀 alebo mi je divné kupiť si napríklad iba biele acidko, raz sa mi stalo že som zrovna kupovala len samú zeleninu, jogurty a chalan na pokladni sa na mňa pozrel a normálne sa potichu smial akoby si myslel že neviem ani upražiť rezeň a žijem na zrne.

autor
31. okt 2023

@aylinn Vážne? Ty pritom vyzeráš taká sebavedomá. Ja tiež nemám moc doby pocit, keď som medzi ľuďmi, že pozerajú na mňa a tak. Takže ťa úplne chápem.

majlo1234
31. okt 2023

@aylinn haha, to si mi pripomenula, na autobus som tiez nikdy neutekala, radsej som pockala na dalsi😂

A tie igelitky, ja sa nehanbim, ak to nesiem z obchodu, predtym sme byvali kusok od Lidlu a chodila som tam na bajku a spat s prevesenymi igelitkami😂 ale neznasam, ked si muz berie igelitku ako “ kabelu” akoze nahadze si do nej kluce, papiere do roboty, proviant… podla mna to vyzera otrasne😂

tetapetra
31. okt 2023

@mladena ja som čítala,že keď stojíš na tej zastávke vôbec nemáš dvíhať ruku. Iné je to v autobuse,tam dávaš znamenia

tiezjedna
31. okt 2023

@nikoletta1712 to kde sa pohybuješ, že stretávaš takýchto mladých bez zubov?? 😨 Ja takého nemám v okolí jediného, a to som staršia

aylinn
31. okt 2023

Autorka- presne toto zhodnotila moja Dr ako sociálnu úzkosť. Ja napríklad keď sa mám stretnúť s niekym v bode B a idem z bodu A sama peši napríklad len 2 minuty , ja musím stále niekomu zavolať alebo nieco robiť na telefone aby som nepozerala na ľudí lebo tie pohľady ma zabíjajú strašne trpim 🥹 pritom sa namňa ani možno nepozerajú len ja to cítim na chrbte tie pohľady 😄
Práveže sebavedomie nemám žiadne , keby som mala tak to možno tak neprezivam 😊

lucia851
31. okt 2023

Hanbím sa za to že fajcim

veronykacs
31. okt 2023

ja som išla so synom do škôlky, ráno som vstala ešte za tmy, natiahla leginy a až keď som sa vrátila domov som zistila, že ich mám naopak, normálne biely štítok v strede zadku. A to chodím peši v takom čase, že akurát prichádzajú aj školské autobusy, na prechode policajti púšťajú školákov cez prechod, no hanbím sa doteraz vždy keď si na to spomeniem :D

mimikarol
31. okt 2023

Mne je trápne keď parkujem, že radšej zaparkujem "kilometer" od obchodu aj keď je pred vchodom viac voľných miest. Ale že by som sa zato hanbila to asi nie, len je mi to také nepríjemné a nakoniec si aj tak poviem že kašlem na to. Nech si myslí kto chce čo chce

deti95060810
31. okt 2023

nenosím tašky ....všetko hádžem do auta.

andreatytler
31. okt 2023

@h2 😀 A to si si pekne nacasovala na Halloween.

andreatytler
31. okt 2023

@veronykacs 😀 biely štítok v strede zadku😀

autor
31. okt 2023

@aylinn Ja mám toto takisto, musím ťukať do telefónu alebo si aspoň niečo čítať v mobile, neviem prejsť len tak s prázdnymi rukami a pozerať pred seba. Tiež si myslím, že mám tu sociálnu fóbiu. Alebo prejsť okolo niekoho, kto sedí na lavičke alebo okolo hlúčiku ľudí, to radšej prejdem na druhú stranu.