Za akú dobu sa prejaví otrava u mačiek?

anna947
3. okt 2022

Dobrý deň

Moja mačka zjedla myš a ja neviem či tá myš nebola otrávená. A chcem vedieť čo mám robiť. A ako dlho trvá než sa otrava prejaví.

micusa2222
3. okt 2022

@anna947 dávaj mačičke veľa mlieka, mlieko tlmí jed a pomáha..a to je individuálne, niektorá mačka sa trápi týždeň, niektorá sa vystrábi o 3 dni..ak sa ti nebude pozdávať, tak choď k veterinárovi,,dajú jej injekciu a niečo proti bolesti..máme to s našimi mačičkami za sebou,,,veterinárka k nám chodila ako na klavír,..ale nebola schopná im pomôcť,,mali silnú otravu a postupne odchádzali...ešte teraz mi je do plaču...ale drž sa, možno to nebude tvoj prípad...

anna947
autor
3. okt 2022

@micusa2222 Je mi ľúto tvojich mačičiek. Ja dúfam že tá moja bude v poriadku dala som jej mlieko a zatiaľ vyzerá byť v poriadku.

sissy27
3. okt 2022

@micusa2222 to kde si zobrala, že mlieko je univerzálny protijed?? hlavne kravské mlieko je pre mačky ťažko stráviteľné...
@anna947 treba vedieť čo to bolo za jed a podľa toho podať protilátku, ale to by som nechala na veterinára a nie na modrého koníka...

stellarstar
3. okt 2022

@anna947 keby boka myš otrávená tak by nežila tak tá mačka snáď tu myš schytala ako našla mŕtvu na zemi a keby sa mačka otrávila príznaky máš hneď

anna947
autor
3. okt 2022

@stellarstar Ale nie práveže otravy pre potkanov nespôsobia okamžite smrť.

anavixy
3. okt 2022

@anna947 otravy pre potkanov obsahuju antikoagulanty, aspon co poznam, asi existuje viacero druhov… tak tie pôsobia postupne cca 10 dni, “zriedia” krv (znizia zrazanlivost), potkan vykrvaca… tak isto aj macka 😕 ale preco si myslis, že bola otravena? Ci len vseobecne?

anna947
autor
3. okt 2022

@anavixy Ja ani neviem. Možno mám len prehnaný strach len preto lebo už v minulosti sa nám jedna mačka takto otrávila.

anna947
autor
3. okt 2022

@anavixy A nevieš za akú dobu sa asi objavia prvé príznaky?

anavixy
3. okt 2022

@anna947 neviem 😕 zalezi aj od toho ci by krvacala napr z nosa, ust, alebo len vnutorne, no myslim si, ze pri takychto priznakoch by asi bolo aj neskoro… tiez sa nam raz otravila macka, bolo to uz davno, neviem ci aj vtedy sa uz robili otravy na takejto baze, lebo ona bola viditelne otravena aj vracala, prisla sa len rozlucit a potom odisla a uz sa nevrátila… dufam ze vasa bude ok ❤️🍀

micusa2222
4. okt 2022

@sissy27 to ja som si nevymyslela,,to ti povie každý veterinár, keď mu zavoláš, čo máš robiť, v prípade podozrenia na otravu..to musíš vedieť aj bez veterinára také základné veci..

micusa2222
4. okt 2022

@anna947 ak by to neprešlo, hneď volaj veterinára..aj tebe držím palce s mačičkou...

sissy27
4. okt 2022

@micusa2222 každý normálny veterinár ti povie, že kravské mlieko je pre mačky ťažko stráviteľné a spôsobuje im tráviace problémy... toto je základná vec, ktorú by si mala vedieť.
Mimochodom, toto s mliekom sa dlho tradovalo aj u ľudí - a je to totálny blud. Pri požití akéhokoľvek jedu nie je vhodné podávať mlieko. Ono sa to robilo na vyvolanie zvracania, čo nie je vždy dobré riešenie. Ale mlieko nemá žiadnu superschopnosť viazať na seba jed či chemikálie a bezpečne ich dostať z tela von. Na to je keď tak živočíšne uhlie.

micusa2222
4. okt 2022

@sissy27 nemáš vôbec pravdu..."trošičku" o týchto veciach viem, mali sme a máme mačky...