Z rímskokatolíckej na kalvínske vierovyznanie

27. dec 2023

Dobrý deň chcela by som prestúpiť z rimo ku kalvinom je to vôbec možné ďakujem.Som nepraktizujuca rimokatolička kalvinizmus je mne bližší preto zvažujem prestup.

xckaret
27. dec 2023

Mozes, porozpravaj sa s ich fararom ako na to.

akinomel
27. dec 2023

Pravdaže to je možné. Poradia Ti priamo na fare.

autor
27. dec 2023

@xckaret
@akinomel ďakujem

vorkola
27. dec 2023

A preco ti nevyhovuju rimokatolici,ja som zistila, ze rimo katol a grekokat su najlepsie najdokonalejsie cirkvi,zalozene na nauke Jezisovej biblie.Pestuduj sv pismo, katolicke a porovnaj sa s tym co maju kalviny ,

majkakvet
28. dec 2023

@vorkola och katoloci a ich pedofilne skandale fakt su topka. Ja som rovnako odisla tejto cirkvi.

cacianka
28. dec 2023

@vorkola áno, najlepšie a najdokonalejšie cirkvi, kde je na vysosti pedofilia, homosexualita , fakt topky 🤦

macik166
28. dec 2023

@vorkola vraj najdokonalejšie. Prosím ťa netrep. Katolicizmus to je jeden hnus.

fem
28. dec 2023

Do každej inštitúcie , v spoločnosti aj do Katolíckej Cirkvi sa infiltrujú jedincami s poruchami ,kde majú byt nebadani , to je poprve ,
Takto jedinci chori sa snažia sa ukryť a sú vypočítaví.

Je to školstvo , trénerstvo ,rodiny… aj iné profesie

Ale celkovo sexuálne zneužívané deti si 20 percent deti v celej spoločnosti .
Problém je omnoho širší aj brutálnejši.

Katolícka Cirkev nikdy nesúhlasila so zneužívaním Cirkvi , vždy sa žiaľ nájdu jednotlivci , ktorí zneužívajú svoju moc a to je vsade aj v inych profesiách .

Neetické experimenti s detmi boli aj vo vede, v medicíne atd ešte nedávno . Neprestali sme chodiť do lekára .

Dnes Karolicka Cirkev ma nulovú toleranciu k sexuálnemu zneužívaniu a dnes všetci kandidáti na kňazstvo na Slovensku podstupujú zložité psychologické testy a nie raz na nájdenie sexuálnych devácii ako je pedofilia , alebo sexuálna príťažlivosť k starým ľudom .

Mnoho kňazov je zároveň vyštudovaných psychológ a psychoterapeutov u nas .
Teraz vyšiel seriál o sexuálnom zneužívaní ako sa jej brániť , aké signály si vsimat pre deti aj rodičov . Na YouTube , ano z katolíckej Cirkvi . Čo je príprava obete atd .

Sexuálne zneužívanie je celospoločensky problém , vsade v celej spoločnosti .

Klobúk dole , čo dnes robí Cirkev na Slovensku , ako sa stavia transparentne k tomu problému ,
A mohlo by sa na vysinutych jedincoch vykašľať , nie im to jedno . Je to trauma pre všetkých .

Treba veci naprávať a naozaj pomáhať , kde sa dá , ak ma niečo trápi z mojej pozície .

fem
28. dec 2023

Nie je všetko čierno biele. Bez členov a ľudí v katolíckej Cirkvi, kňazov , aj psychológ odtiaľ a katolíckej charity by sa nezvládla ani kríza po vypuknutí vojny na Ukrajine a práca na hraniciach . Kde ľudia z Cirkvi obetovali svoje zdravie a pomáhali , riadili , aby nedošlo ku chaosu na všetkých frontoch od podpory zdravia aj duševného , zabezpečenia potrieb atd .
Čo ocenila aj prezidentka .

regsy
29. dec 2023

Keď bude mať kalvínska alebo iná hocikoľkokrát reformovaná cirkev, ktorá vznikla vždy nejakou inou reformou, 2000 rokov existencie a zároveň toľko členov, tak si potom môžete porovnať škandály a čokoľvek čo len chcete.

autor
29. dec 2023

@regsy veď ani greko nemajú toľko škandálov teda podľa mna vôbec aspoň som o ňom nepočula gréckokatolíci,pravoslávny,kalvini,evanjelici nemajú povinný celibát kňazov to ma tuším iba rimo

regsy
29. dec 2023

Anonymovi... Nepočula si, tušíš a podľa teba... A teraz si skús prečítať čo som napísal ešte raz, prepočítaj a porovnaj.... 😉