Xiaomi Redmi Note 9 pro / Samsung Galaxy A51 - ktorý mobil si vybrať?

rony7
7. dec 2020

Ahojte žienky, viem že toto sem možno ani nepatrí no neviem sa rozhodnúť medzi týmito dvomi mobilmi, nemáte niektorá skúsenost? Pri Xiaomi sa mi páči že má väčší výkon a baterku len zas sa obávam či to nebude ozaj ťažké v kapse, rada aj fotím ale vyzerá že tieto telefóny sú na dosť podobnej úrovni, ale predsa by ma zaujímalo ktorý je na tom o niečo lepšie..ak máte niekto skúsenosť dajte vedieť prosím 😊

addi
7. dec 2020

Ahoj, mám ten xiamo redmi note 9 pro. Predtým som mala Huawei p 20 lite... Mám celkom malé ruky a ten Huawei bol super (veľkostne) a keď som chytila do ruky tohto obra, tak to bolo nepríjemné ale na to som si rýchlo zvykla. Fotky robí pekné a má celkom v pohode farebnosť displayu (pri úprave fotiek v PC alebo pri robení grafiky kontrolujem vždy farebnosť aj na mobile).
Baterka je naozaj super 🙂
Čo sa týka váhy tak neviem... Je málinko ťažší ale zvykla som si a som spokojná.

Bohužiaľ ten Samsung nepoznám, neviem ho porovnať 🙂
Mám chlapa zblázneného do xiaomi tak ma na to zlanáril a už máme od nich váhu, kolobežky, TV stick, pumpu na bicykel, obaja hodinky, chceme aj tlačiareň ale zatiaľ nie je na slovenskom trhu a premýšľame nad zámkom na dvere.. no proste konečná 😃

marcellka32
7. dec 2020

Ja sa v mobiloch nevyznam, ale...po 3 rokoch bolo nacase kúpiť nový a strácala som sa v tom zozname mobilov, pre mňa bola podstatna výdrž batérie, foťák a to ma xiaomi redmi note 9 pro perfektne, takže ho mám

natyreggae
8. dec 2020

Priatel ma xiaomi redmi note 9 pro a ja mam samsung a51 takže ak maš nejake otazky kludne sa ma pýtaj😀a51 je o máličko menšia ako xiaomi ale sú si velmi podobné 🙂

rony7
autor
8. dec 2020

@marcellka32 aj foťák perfektný? Vie spraviť ajw také fotky že zaostri napríklad na portrét a pozadie za tebou rozmazané?

rony7
autor
8. dec 2020

@natyreggae jeej no super teda, to som potrebovala priame porovnanie s niekým kto má skúsenosti 😊 keďže podľa toho čo čítam vyzerajú fakt podobne..xiaomi ma dosť láka no v poslednom čase je tá značka dosť ospevovaná a aj tá baterka sa mi páči že toľko vydrží, vydrží? A čo foťák? To ma dosť zaujíma.. ktorý robí podľa Vás lepšie fotky? Ide na obidvoch spraviť aj také že zaostri na nejaký objekt alebo na portrét a pozadie za tým rozmaze? U xiaomi som si dokonca čítala že má optickú stabilizáciu a tento Samsung nie že keď robíš nejaké makro tak je to dosť dôležité a lepšie to tak zaostri keď sa aj predmet trocha hýbe..ako to hodnotíte vy? Prípadne ak by ste poslali nejaké foto na ukážku bolo by super 😊 inak priateľ má xiaomi akú farbu? Bo píšu napríklad že šedá a niekde v obchode som videla pod šedou modrý (čo sa mi ako páči) ale ak bych objednávala z netu abych sa tak náhodou farbou nesekla 😊

rony7
autor
8. dec 2020

@addi xiaomi rodinka 😊 veď tej váhy sa troška obávam aj ja ale tak asi je to len o tom zvyku jak píšete 😊 s fotkami ste teda spokojné? Vie spraviť pekné fotky aj s tou hĺbkou ostrosti?

natyreggae
8. dec 2020

@rony7 áno baterka na xiaomi vydrží dosť aj na tom a51 to je rovnaké🙂foťák je super.. často si robime selfiečka spolu, aj zadná kamera je super, zaostruje všetko tak ako má👌👌čo sa týka toho rozmazania okolia to som na priatelovom neskúšala ešte ale na a51 je tam tá možnosť že sa to dá rozmazať🙂makro som ešte neskúšala zatiaľ ale množstvo fukncií ma fotoaparát to sa mi velmi páči na a51😊priatel má ten zelený, je to pekná žiarivá zelená mne sa páči ale nosí ho v kryte 🙂fotky môžem kludne poslať ale neviem či sa nezhorší kvalita tých fotiek...😕

natyreggae
8. dec 2020

Fotky na ukážku som poslala do správy😇

tomaskovamaminka
8. dec 2020

Mna by tiez zaujimalo ako fotinten xiaomi, najme makro , uplne drobne detaily, ako pichliace na kaktusy, kvety 🙂 A potom priblizenie, syna aj mesiac napadne fotit. 🙂 Inak som videla, ze je taky modro sivy, celkom pekny je.

natyreggae
8. dec 2020

@tomaskovamaminka ufff no tak lepšiu a bližšiu fotku ako tento kvet nemám ale aj tak je kvalita nižšia lebo priatel mi ju poslal cez WhatsApp

tomaskovamaminka
8. dec 2020

@natyreggae dakujem 🙂

rony7
autor
9. dec 2020

@tomaskovamaminka ten modro sivý sa aj mne páči najviac, taký elegantný ale to má tá nižšia verzia nie pro, či?

apostolko
9. dec 2020

no ja by som ti z tychto dvoch odporucil asi Samsung , mal som Redmi note 9 pro a mne osobne vadila velkost a hlavne vaha a to som chlap...idealna cesta by bola Xiaomi redmi Note 8 Pro ktora je zhodna s redmi note 9 Pro, jediny rozdiel je amkro fotak ktory ma mensi ale ten zas kto vyuziva? skoro nikto...cena je super okolo 175€ novy....

rony7
autor
9. dec 2020

@apostolko no ja práve rada robím makro fotky a na tomto sa mi páčilo že má dobré recenzie

apostolko
9. dec 2020

@rony7 makro je v pohode ale len na mobile a nepriblizovat dodatocne, na pocitaci teda vacsom monitore po priblizeni bez detailov....na kvalitne makro treba ist do vyssej kategorie...na prilezitostne to dostačuje....resp makro spravit cez PRO rezim ktory je dostupny vo fotoaparate

rony7
autor
9. dec 2020

@apostolko a ešte sa spýtam keď máte skúsenosť s týmto mobilom ako hodnotíte vy napríklad fotenie čo sa týka hĺbky ostrosti? Keď fotíte napríklad portrét, rozmaze to trocha za vami?

janulabb
9. dec 2020

@rony7 ahoj, mám xiaomi a je super, baterka vydrží mega dlho a to pozadie rozostrí. V pro nastavení si priamo upravíš čo potrebuješ takmer ako na zrkadlovke.

apostolko
9. dec 2020

@rony7 ano bokeh efekt funguje ako na kazdom inom mobile, mne osobne ale mobil sekal, nie ze by nemal dost vykonu ale kvoli optimalizacii systemu, nedavno dostal uz MUI 12 tak sa to mozno zlepsilo, ja som mal ale MUi 11, kvoli tomu som sa vratil aj k Note 8 Pro kde bezalo vsetko svizne.

rony7
autor
9. dec 2020

@apostolko zaujímavé bo práve tento ma lákal aj že by mal byť svižnejši než Samsung keď ram 6GB

rony7
autor
9. dec 2020

@janulabb paráda asi pôjdem do toho 😊 na váhu ste si v poho zvykli? Neťahá Vás dolu vo vrecku?😀

apostolko
9. dec 2020

@rony7 mobily nie su len o RAM a procesore, ale hlavne pri nadstavbach o optimalizacii, ja ako vravim som nebol spokojny lebo mi to zatrhavalo jednoducho to enbolo svizne tak som isiel naspat na starsi mobil kde vsetko svišti

judar
9. dec 2020

Ja mam xiaomi spred x rokov ked nebol este ospevovany ...predtym som mala LG 2 rocny - 1x bol v oprave a o 3 mesiace mi skapal sam od seba vo vacku v autobude
Ked som kupovala xiaomi som mala strach ci to nebude srot ala bordel z tesca 😂 ale pohoda slape 3 roky robi mi horsie fotky v tme a do diaky ale vyuzivam ho na makrofotky aj bez uprav v pc a vseobecne je tato znacka topka 👌

tomaskovamaminka
9. dec 2020

@apostolko Nejako sa stracam, ako mam pochopit, ze "zatrhava"?
@rony7 Mobil uz ma manzel v skrini :D uvidime 🙂 chcel prekvapit.

apostolko
9. dec 2020

@tomaskovamaminka ked napr posunies zlava doprava na hlavne obrazovke alebo citas nieco a rolujes hore dole tak ten pohyb nie je plynuly ale "cukne" to trochu, niekomu to nemusi vadit ale mne to teda rozhodne vadilo :D

tomaskovamaminka
9. dec 2020

@apostolko vdaka, no dufam, ze to nebude robit, a ak tak si ho vymenim so synom :D Stale rozmysslam, ci mu dat tento x, alebo si ho nechat, on ma nejako huaway, ale tam je slabsi fotak, aj ked tou velkostou :( Ja co som vzdy mala tak malicky, a strasne dlho tlacitkovy :D

janulabb
9. dec 2020

@rony7 celkom ma prekvapuje otázka váhy 😀 neviem či je to tým, že som si už zvykla, ale vôbec nemám pocit, že by bol nejako výrazne ťažší (predtým som mala menší mobil) Mne vyhovuje aj preto, že je svižný, aj s milion aplikáciami, ktoré tam mám :D

rony7
autor
9. dec 2020

@janulabb už ho mám aj doma 😊 v peknom elegantnom modrom prevedení.. zvláštne ale že píšu šedá a v skutočnosti je modrá, no ale mne to len vyhovuje 😊 len ma troška znepokojuje ten foťák že je to také vystuple tie šošovky, snáď sa to nejak nepoškodí časom..u vás zatiaľ v pohode aj foťák? Dúfam že aj mne bude svižne pracovať bo to som večne riešila že po nejakom čase začal sekať, plná pamäť..a tu je aj veľké úložisko čo ma teší 😊