Xiaomi mi konto

limetka69
16. jan 2022

Ahojte, stala sa mi taka vec, kupila som ai novy mobil od xiaomi, aj predtym som mala xiaomi, ked som novy spojazdnila, chcela som stary dat do povodneho stavu, tovarenskych nastaveni, no a zistila som, ze to nejde. V novom mobile sa mi vytvorilo nove konto viazane na moje telefonne cislo, a v starom mobile sa to nejako bloklo, ze uz sa to neda overit a proste ma neodhlasi z mobilu, je viazane na moje cislo a hotovo. 100x mi poslali overovacie kody z ciny, ale zbytocne proste ma to neodhlasi, v ovom mobile mam mi konto pod uplne inym cislom, seriovym, a ukazuje mi, ze konto mma len s novym mobilom, nechapem, ze sa to nesparovalo, alebo co. Chcela som mobil predat, alebo aj keby som ho zadarmo posunula, tak ako, ked je stale so mnou zviazany, neriesili ste to niekto? Vdaka

cosmic_origin
16. jan 2022

@limetka69 Dobre chápem, že sa nemôžeš dostať do mobilu a obnoviť továrenské nastavenia?
Ak áno pomôže len tvrdý reset.
1. Vypnúť mobil
2. Tento krok sa môže líšiť pre rozdielne zariadenia a verzie operačného systému ale najčastejšie sa robí týmito spôsobmi: (ak ani jeden z týchto spôsobov nebude fungovať, tak pomôže iba google)
(a Stlačiť naraz obidve tlačidlá zvuku, potom stlačiť a držať tlačidlo na zapínanie cca. 15-20 sekúnd kým sa neukáže menu
(b alebo to isté len namiesto obidvoch tlačidiel zvuku stlačiť len to na zníženie, alebo iba na zvýšenie zvuku, a potom zase stlačiť a držať tlačidlo zapínania kým sa neukáže menu
3. Keď sa ukáže menu pomocou tlačidiel zvuku sa preklikaj na "factor reset" a stlač tlačidlo na zapínanie
4. Továrenské nastavenia by mali byť obnovené

limetka69
autor
16. jan 2022

@cosmic_origin dakujem, mozem sa dostat do mobilu, ten tvrdy reset som vykonala, obnovilo cely mobil, ale to mi konto ostalo na moje telefonne cislo. Tam hned po tom tvrdom restarte chcelo healo na mi konto. Ako ja chapem, ze je to ochrana proti zlodejom, ale tak mohli mysliet na to, ze ludia si kupia iny mobil a v jednom mi konte som mohla mat 2 telefony, proste v novom mobile mam mi konto ine seriove cislo priradene a stare nejak uz nefunguje. Tolkocsom do toho drbala az sa mi podarilo cez stary mobil odhlasit na novom 😃a uz nejde ani jedno prihlasenie.