Xbox S - rada

lara1128
25. jan 2024

Ahojte, viete mi prosím poradiť ohľadom konzoly x box s.
Ako postupovať :kúpila som konzolu ako ďalej, je potrebny internet?
Ja sa takýmto veciam nerozumiem ďakujem

dreamax19
25. jan 2024

@lara1128 ahoj, internet nie je nutne potrebny na fungovanie konzoly, ale je dobre ho pripojit, bud cez wifi alebo priamo cez kabel. Predpokladam, ze wifi doma mas. Cize pri zapnuti a prvotnom nastaveni sa ta konzola spyta, ku ktorej wifi sa chces pripojit. Tento krok sa da aj preskocit, ale konzola nebude mat aktualizovany firmware(software). To ale nebrani, jej pouzivaniu. Hry sa daju hrat aj bez internetu(podla typu hry). Kludne ak Ta nieco zaujima, pytaj sa 🙂

lara1128
autor
25. jan 2024

@dreamax19 áno wifi mam. Chcem to dat chalanom do izby a router mam v obývačke teda malo by to byt ôk však?. No ešte ma zaujíma ako je to s hrami, musím byť niekde prihlásená , nejaké predplatné alebo ako

dreamax19
25. jan 2024

@lara1128 ano, bezdrotovo to pripojis cez wifi. No su hry, ktore sa hraju offline a take, ktore sa hraju online. Mas nejake konkretne, ktore si im kupila? Resp hry sa daju kupit fyzicky vo forme "cdcka" alebo stiahnut cez obchod priamo do konzoly. V tom pripade je nutne sa zaregistrovat a potom sa daju hry stahovat priamo do konzoly na ulozny priestor. Ak budu chalani chciet hrat cez internet, dajma tomu futbal proti inym ludom tak je potrebne zaplatit si mesacne, alebo rocne clenstvo. Neviem ake su teraz ceny, ale na PlayStation, co je konkurencia Xbox je tusim 9€/mesiac a cca 50-60€/rok.

lara1128
autor
25. jan 2024

@dreamax19 nie hry som nekúpila lebo mi v predajni povedali ze na xbox s sa nedajú hrať hry na cd/dvd

dreamax19
25. jan 2024

@lara1128 tak neviem ako presne je to u xbox, lebo Playstation sa da kupit s mechanikou aj bez. Takze mas Xbox bez mechaniky. tym padom sa musis zaregistrovat a hry kupovat v obchode, ktory je nainstalovany v konzole. Nie je to nic zlozite, len si daj kazdy nakup potvrdit heslom, aby ti deti neprehajdakali peniazky 🙂

lara1128
autor
25. jan 2024

@dreamax19 niečo ako obchod play v mobile?

dreamax19
25. jan 2024

@lara1128 ano, nieco podobne 🙂