Wishlist - darčeky

21. feb 2023

Robíte si s manželmi/priateľmi/láskami/kamarátmi/rodinou wishlisty pre darčeky, ktoré by ste chceli dostať? Napadlo nám, že si spiseme veci, ktoré by sme si chceli kúpiť, urobíme si zoznam veci a daný človek si už z neho len vyberie, čo by daroval. Robite to tak niekto?

nique
21. feb 2023

Nie. Normalne sa svojich blizkych spytam, co si praju, co by im spravilo radost, o com snivaju. Obcas aj tak trochu vyzvedam, aby som im spravila prekvapenie. A potom, ak je to v mojich silach, splnim im to. Nepotrebujem si to nikde pisat, lebo ich mam rada, pocuvam ich a pamatam si, co si zelaju. A ked darcek netrafim, im to nevadi, lebo vedia, ze som to nespravila umyselne. Vola sa to laska.

autor
21. feb 2023

@nique no áno, veď to je to isté len v zelenom. Poviem, že chcem kabelku. No ale prečo dostať kabelku, ktorá sa mi páči menej ako keď dostanem, tu ktorú budem absolútne milovať a s láskou nosiť 😁

h2
21. feb 2023

Len by to potom chcelo, aby tí ostatní ľudia o tom medzi sebou komunikovali, aby sa nestalo, že jednu a tú istú vec dostaneš 3x.

autor
21. feb 2023

@h2 tak dá sa každému poslať iný zoznam, alebo nie všetkým naraz. Ja napríklad robím taketo zoznamy iba pre deti so švagrinou. A s partnerom. Čiže, iná rodina v tom nie je zahrnutá. A švagriná to robí tak, že jej dáš vedieť, čo si si vybrala zo zoznamu a ďalšiemu pošle zoznam už bez danej veci 😃

tyrkysova_kobyla
21. feb 2023

Mne to pride take divne "vypytat" si darcek, ved to je skoro ako by som si to kupila ja sama 😀 Straca sa zmysel prekvapenia, o com by darcek mal byt 😀

veronikaszabova
21. feb 2023

@tyrkysova_kobyla presne to iste napadlo aj mna

simca06022011
21. feb 2023

je to divne, okrem toho ze uplne sa vytrati nejaka namaha kvoli darceku, nie je nutne tym padm sa rozpravat medzi sebou, komunikovat, poznat sa... a o prekvapeni ani nehovorim. To rovno si mozete dat peniaze, a kup si co chce, na co zoznamy? Akoze napisem ludom, ktori kupuju darceky dajme tomu s limitom 20EUR na osobu, ze pyzamo, alebo neviem, nejaku hru... ? na co.. ved nech daju dietatu 20EUR a nejake venovanie, ja mu kupim co uznam za vhodne. A daju sa darceky naraz, napr. na kopu na oslave, pod stromcek. No a okrem toho ani neviem ci midarek vobec chcu kupit alebo detom, proste to nie je povinnost🙂 A mne.. no aby som chlapovi zoznam davala alebo on mne.. ee, ved nech sa potrapi. ja si kupim sama co chcem, kupi somarinu, next time sa oypta, lebo uvidi, ze tu jeho vec nepouzivam :DDD

melanta
21. feb 2023

Primárne počas roka počúvam, myslím skutočne počúvam o čom ľudia hovoria, aj medzi riadkami. Vždy vďaka tomu viem, čo ľudia majú radi a čo by chceli. Často sa stane, že je človek prekvapený, že ako sme vedeli, že toto chce. Venovať sa tomu, že budeme celá rodina tráviť čas nad nejakým zoznamom, to určite nie.

jj298
21. feb 2023

Ano robime…mam mail ktory priebezne aktualizujem a je tam vsetko co by som chcela..boty, knihy, vylety…
Je tam toho vela, takze som nakoniec prekvapena co vybral…nemusim si na silu vymyslat nieco ked ma prist moj sviatok (v zasade ma nic vtedy nenapadne) a manzel vie dat aj tip ostatnym.

h2
21. feb 2023

To už si môžete naozaj dať radšej peniaze v obálke a každý si kúpi sám.

autor
21. feb 2023

@jj298 ja si myslím, že je to tiež super. Pretože sa aspoň nehromadia veci, ktoré nevyužijeme. Druhá vec, že obdarovaný je vždy potešený a ak je ten zoznam dlhší, tak nevie aj tak čo dostane. Napríklad keď si spravím zoznam 10 kabeliek, možno jednu by som radšej, druhú by som si sama nekúpila (ale páči sa mi), tak mám aj prekvapenie, že vybral nakoniec on, ktorá by sa mu na mne páčila.

jj298
21. feb 2023

Presne tak..proste co mi cvrnkne do nosa to tam hodim..manzel proste nie je na to aby si v decembri pamatal o nejakych topankach, ktore som spomenula v maji..a ako pises..nikdy vyberom netrafi vedla a ja mam vzdy radost

autor
21. feb 2023

@h2 podľa mňa peniaze nie sú najlepší nápad. To už si nemusíme dávať nič 😃 Tu ide o to, že keď dostaneš peniaze, možno Ti ich bude ľúto ich použiť na nejakú vec, čo až tak nepotrebuješ, hoci by Ťa potešila a darček je práve o tom.

suzitok
21. feb 2023

My si kupujeme tiez na zaklade toho, ze vieme, co kto z nas chce, alebo po com tuzi. Mozno ked som mala 20, milovala som prekvapenia a ozaj som sa potesila vsetkemu. Dnes, ked sme starsi a mame vsetko, tak radsej sa potesim ked nedostanem nic, akoby som mala dostat napriklad nejaku pracholapku co sa vyklada na policku. Okrem toho som minimalista, veci sa zbavujem, nehromadim. No a co sa tyka priatelov a rodiny, vsetci poznaju moje zaujmy, vedia napríklad, aky styl knih citam, aku kozmetiku pouzivam, takze nemaju problem. Nevidim nic zle na zoznamoch, tiez si ich robim a zapisujem si aj to, co kto mi medzi recou povie, takze aj v rodine viem, po com kto tuzi a potom si len overim od najblizsich, ci take nieco uz maju, alebo nie a lahšie sa vybera darcek "na telo".

jj298
21. feb 2023

@tyrkysova_kobyla to nie je pytanie si darceka..ale napr pod stromcek u svokry musi byt darcek..a miesto aby som dostala dalsiu panvicu alebo obliecky, poslem co by ma potesilo bez toho sby som tri dni rozmyslala zr jak sa volala ta kniha co som na nu myslela pred pol rokom

michellemary
21. feb 2023

@autorka áno, my si s priateľom sem tam napíšeme niečo v zmysle, aha, toto je super, ukladáme si linky, a potom vyberáme. 🙂 Aj dnes ráno sme to riešili, a vyriešili. 🙂

lenka.25
21. feb 2023

Ja už 10 tokov píšem mužovi , že si pod stromček prosim Volvo XC90 a evidentne ho môj wishlist vôbec netrápi 🤣