Vzťahy - brať si to osobne alebo je to normálne?

july5432
23. feb 2021

Ahojte, sme s priateľom skoro 5 mesiacov... je to môj prvý vážny vzťah a preto sú niektoré situácie pre mňa nové a neviem ako si ich vyložiť a aký postoj zaujať 🙂 preto by som poprosila o nejakú tu ,,osvetu" :D zaujímal by ma váš pohľad to, keď vám priateľ povie, že nebude s vami napríklad celú nedeľu, že chce ísť poobede domov na bicykel, oddýchnuť si a počúvať hudbu a potom zistíte, že aj tak si vypisoval na mssgr s ostatnými ľuďmi a vás ignoroval..? Na jednej strane mi povedal že chce ísť domov a mať svoj kľud a pokoj (čo plne chápem a akceptujem), no na druhej strane viem, že si po zvyšok dňa vypisoval na mssgr ... keď som zistila, že si aj tak po zvyšok dňa vypisoval s ostatnými, tak sa ma to trošku dotklo, pretože ja napríklad keď poviem, že chcem mať svoj kľud, tak to znamená, že chcem od všetkých vypnúť, to znamená venovať sa sebe a nie aj napriek tomu si vypisovať s ostatnými a ignorovať priateľa .. myslíte, že to moc prežívam? alebo to je len o tom že on vníma ten svoj kľud ako čas, kedy ignoruje frajerku a venuje sa ,,svojim veciam a svojim ľuďom?" :D Ďakujem za odpovede 🙂

ruzasipova
23. feb 2021

Ano (moc to prezivas) a ano, on inak chape vyznam slov “mat svoj klud”.
Ked ste spolu, tak ste naozaj spolu? Vypisuje si vtedy vela s inymi ludmi, ci travi cas s tebou? Lebo ak travi cas s tebou, nemaj mu za zle, ze ma aj iny zivot okrem teba.

luccija
23. feb 2021

@july5432 nerobí nič zle.Ako Ta ignoroval, keď si s nimi vypisovať?myslíš to, že si určil, že chce byť sám?či si mu napísala a neozval sa

baccio
23. feb 2021

@july5432 ako vieš že si vypisoval a narobil presne to čo Ti povedal?

sense
23. feb 2021

Najväčšia chyba kt môže vo vzťahu urobiť je lipnut len. Na partnerovi a odložiť všetko ostatné bokom priateľov, známych koníčky....
Keby si ty zvysok nedele na msg nebola tak nevieš ze tam bol... Alebo si mu napísala a on neodpisoval, alebo si mi vypisovala... Keď bol s tebou venoval sa tebe alebo tiež vypisovala...
Takže za mňa áno moc to prežívaš.... A inak neviem ci sa to dá niekde nastaviť ale mne dlho ukazuje ze som aktívna aj keď tam dávno nie som...

h2
23. feb 2021

@july5432 Ak dobre chápem, ak Ti priateľ povedal, že s Tebou nechce byť celú nedeľu, tak predpokladám, že s Tebou bol celú sobotu a polovicu nedele. Ak Ti povedal, že si chce oddýchnuť, myslel tým oddýchnuť si od Teba. Len to tak nepovedal, lebo to znie blbo a nechcel Ťa raniť.
Vo vzťahu každý potrebuje aj svoj priestor, venovať sa svojim koníčkom, svojim priateľom, tráviť čas aj bez partnera, aj keď sa milujú a rozumejú si po všetkých stránkach. Dopraj mu ten čas, daj mu na to ten priestor. A hlavne, dôveruj mu a prestaň sliediť, čo, kedy, kde, ako, prečo a s kým robil. (Už len to, že Ti vymenoval všetky činnosti, ktoré má v pláne na nedeľné popoludnie, je pre mňa dosť divné.)

makova333
23. feb 2021

@july5432 ze si najdi konicky, ktore ta budu bavit. Prestanes riesit ci si niekto iny (je uplne jedno ci je to frajer, kamoska alebo brat) vypisuje s niekym dalsim. Skus sa zamysliet, ci tvoj drahy nemoze mat pocit, ze ho dusis.

0silvia0
23. feb 2021

@july5432 bol s tebou a pol dna z nedele chcel byt s ostatnymi kamosmi aspon online. Co je na tom nepochopitelne? Ci ked ma frajerku musi vsetkych ostatnych odstrihnut, lebo tebe by to tak vyhovovalo? Ty si to tak urobila? Tvoja chyba...

kristina2015
23. feb 2021

Urobil svoju potrebu a inak ta nepotrebuje ,pre mňa nepochopiteľné ,cítila by som sa ako matrac. Rozišla by som sa s ním, ja istotne ,raz by mi dal najavo ,že mu moja spoločnosť prekáža tak plne akceptujem.

veronikaszabova
23. feb 2021

@kristina2015 a to uz ako preco? Lebo chce travit cas aj inak ako s nou??

kristina2015
23. feb 2021

@veronikaszabova Mňa by sa to dotklo hovorím za seba .

sense
23. feb 2021

@kristina2015 to ze niekto vhce mat aj cas pre seba neznamena hned automaticky ze mu prekazas, potom pride prva kriza a clovek zisti ze sa nema ani skym porozoravat lebo vsetkych a vsetkomodstrihol.... alebo to nemusi bxt ani kriza ale odcestovanie partnera...a za mnaradsej nech si vypisuje s kamosmi alebo je na fb ked je sam ako byto mal robit pri mne len preto aby sa ma nedotklo ze nahodou chce byt aj sam...

kristina2015
23. feb 2021

@sense Ja tejto stránke rozumiem ,ale keď už ležal na posteli a písal s kamošmi pol dňa ,nemusel ju ignorovať a mohol odpísať či? Toto mi tak zapadlo pekne k tomu matracu a čo by som vlastne pre danú osobu znamenala . Jeden deň sa milujete a druhý deň ťa nepozná neviem teda .

0silvia0
23. feb 2021

@kristina2015 nevieme ako ta ignoracia vyzerala... mozno mal nieco surne na riesenie s kamosom a frajerka mu do toho vypisovala "zlatko co robkas, zlatko je mi smutno, zlatko chybas mi...." 🙈

kristina2015
23. feb 2021

@0silvia0 Jedna veta momentálne nemám čas ,ozvem sa ti ,milujem ťa by ho asi zabila 🤷

hederamonstera
23. feb 2021

ako vies, ze si vypisoval s inymi? Byt online neznamena rovno vypisovanie.
Mna by sa tiez dotklo, keby mi priatel nevedel odpisat, vsak to nie je taka narocna vec, ked je online.

pininka1
23. feb 2021

Ak ti povie ze chce stravit cas chvilu sam, podla mna by si ho nemala kontrolovat co robil a s kym si pisal,hlavne nie po 5 mesiacoch. On okrem teba ma aj svoj zivot a ty by si sa tiez nemala upinat len nanho. Ked som ja chodila pol roka s mojim uz teraz muzom, chodil na preteky s detmi do Rakuska, nebol ziadny messenger, ani viber, ani internet v mobile, max sms. Ja som chodila na vysku a kazdy sme mali aj svoj zivot a boli sme spokojni. Mne by teda vadilo keby ma niekto takto od zaciatku sledoval co robim.

0silvia0
23. feb 2021

@kristina2015 ved nevieme ako to bolo, mozno autorka objasni, mozno jej aj napisal to, co si uviedla, ale pre nu je to mozno ignoracia...

kristina2015
23. feb 2021

@0silvia0 Ak napísal niečo v štýle nemám čas momentálne ,milujem ta, niečomu sa venujem to je ok ,ak nie ,spozornela by som a platilo by to prvé . Ja som vychádzala z toho písaného / svietil online a mňa ignoroval .

sense
23. feb 2021

@kristina2015 pozri mne keď priateľ napíše raz za pol dna tak mu odpíšem ak mi ale napíše 5 x za hodinu a pošle medzitým 3x zaľúbené ho smiley tak mu neodpisujem... A ako som písala to ze ma napr vidí online neznamená ze online som,.... Takisto keď viem ze ide na motorky ako bol včera tak mu nebudem každú hodinu vypisovať dokonca ani som nevedela ci je online, keď som bola ja s kamoškou lyžovať tiež som občas bola online lebo som čakala na niečo co bolo nutné ale neodpisovala som mu na každého smile .. Pretože to ze sme spolu neznamená ze musíme byť 24/7nonstop spolu

kristina2015
23. feb 2021

@sense Ja som zvedavá ako jej to odôvodnil ,rozumiem ,jasné ,odpíšeš keď máš čas ,máš aj iné veci ,len tu asi neodpísal,ignoroval a niečo jej našepkáva ženská intuícia hm.

klip0
23. feb 2021

A kolko mate rokov?
Ak ste po skole, tak po 5r uz by bolo aj byvat spolu.

veronikaszabova
23. feb 2021

@klip0 5m, nie 5r

sense
23. feb 2021

@kristina2015 ved autorka nenapísala ako ignoroval co ignoroval, ani čo a koľko krát mu písala... A ak by napr mne napísal povedal si ze chceš robiť to a to a si online tiež by som to ignorovala, nie preto ze mam bočné úmysly ale preto ze ma sleduje a ešte aj vyčíta....

sissy27
23. feb 2021

@july5432 nechaj ho dýchať prosím ťa a maj aj ty svoje záľuby, kamarátky, svoj čas pre seba. Nie ste siamské dvojičky. Prestaň ho stalkovať čo robí, či je online a s kým si píše keď nie je s tebou, je to choré.

majkeel
23. feb 2021

No to ze s niekm chodi, neznamena, ze ma odteraz zit ako Robinson Crusoe na pustom ostrove a uz sa s nikym nema kontaktovat. Ak mate rovnake konicky, tak ich robte spolu. Ak je on na sport, ty nie, tak ide sportovat sam.
Bolo by ti milsie, ak by odpisoval znamym vtedy, ked je s tebou? Pride mi normalne, ze ked je s tebou, venuje sa tebe. Ked je sam, venuje sa konecne aj okoliu, rodine a kamaratom.
Kebyze tu pride baba a postazuje sa, sleduje ma, kam chodim, s kym idem, komu volam, komu pisem, tak kazda napise, je to ziarlivy uchyl, utekaj. 🙂

kristina2015
23. feb 2021

@sense Podľa mňa jej našepkáva ženská intuícia a bude tam toho viac, ale ona sama musí vedieť . Za mňa ,keby nenapíše zlatko nemám čas ,milujem ťa ,by to bola konečná ,alebo by som mala pocit že som partnerovi na obtiaž. Kde sme .

denden77
23. feb 2021

raz budes s niekym zit, budete mat deti a vrchol vasho kontaktu cez telefon bude 10 sekundovy hovor o tom, ako ma cestou domov kupit pecivo 😁

sense
23. feb 2021

@kristina2015 tak nech sa rozide a možno si chlapec aj vydychne že ho už nikto nekontroluje....

h2
23. feb 2021

@kristina2015 To myslíš vážne? Že ak by si napísala partnerovi a on by Ti neodpísal hneď v tej chvíli, tak by si sa s ním rozišla, lebo Ti tým dáva najavo, že si mu na obtiaž??? Prepáč osobnú otázku, ale Ty aj niekoho máš? Alebo si sa už so všetkými rozišla?

majkeel
23. feb 2021

@kristina2015 No intuicia. 🙂 Cesta do pekla byva dlazdena dobrymi umyslami ...
Ak ta chce niekto podviest, tak sa to urcite velmi rychlo dozvies z roznych znameni, ci dokonca zdrojov. Vsetko sa raz prevali. Ale otravovat zbytocne zivot sebe aj druhym preventivnou nedoverou je zbytocne a otravne. A casto toho druheho praveze odozenie k niekomu normalnemu. Treba trocha doverovat sebe, aj tym druhym.