Vzduchová zbraň

andrea_papucova
23. máj 2024

Dobry den chcem sa spytat niekoho kto ma s tymto skusenost
Byvala som v podnajme a spriatelom sme na byte nechali vzduchovku a ked sme odchadzali s toho bytu tak sme ju tam zabudli
Majitelka volala policiu a zbran im odovzdala.
Policajti ma kontaktovali a povedali ze mame spriatelom prist ohladom tej zbrane aby mohli spisat zapisnicu
Lenze ked som sa policajta pytala ci je to trestne tak mi povedal ze nie je ze to nemusi byt ani na nikoho zaregistrovane len to treba zapisat
Chcem sa vas spytat ze co na tom teda musia zapisovat ked to neni trestne ?
Hrozi mi za to nieco ze som tu vzduchovku mala doma ?

katariiinkaa
23. máj 2024

@andrea_papucova Predpokladám že to musia spísať už len z princípu že im ju niekto nahlásil a odovzdal. Tak aby sa vedelo čo s danou vecou bolo ďalej.

andrea_papucova
autor
23. máj 2024

@katariiinkaa jak spisat ? To sa ma budu pytat ze odkial to mam ?

katariiinkaa
23. máj 2024

@andrea_papucova nie som policajt, ale tak dáva mi zmysel že musia mať nejaký záznam o tom prečo je zbraň u nich, teda že im ju niekto priniesol a následne aj záznam o tom čo sa s ňou dialo, teda že vám ju odovzdali. Inak by nemali žiadne podklady o danej veci. Nerozumiem prečo sa tak stresujete keď to nie je protizákonné, veď vám to sám policajt potvrdil. Skôr ide o ich postupy a formality s tou zápisnicou. Musí byť predsa jasné čo s ňou urobili po tom čo ju obrdžali od niekoho.

tundra
23. máj 2024

@andrea_papucova majitelka asi nevedela aka to je zbran,tak zavolala policiu.Policia mala vyjaz,museli to zaprotokolovat,aby si zbran dostala, musis ju prist prevziat a podpisat preberaci protokol.Vzduchovka nepodlieha nakupnemu povoleniu,staci len obciansky preukaz pri kupe.

andrea_papucova
autor
23. máj 2024

@tundra no prave preto sa pytam
Lebo mam z minulosti nevyriesenu vec uz to trva dlhsie a dufala som ze sa k tomu uz nikdy nebudem musiet vracat
Ja som rozmyslala ci ma ten pan policajt nezavadza a neklame ze sa jedna len o tu zbran a potom na mna vyvali aj tu druhu ,,nevybavenu zalezitost ‘’ a uz ma ani nepustia domov 😁