Vzdali by ste sa niečoho cenného?

27. nov 2022

Predstavte si, že máte originálnu značkovú kabelku, ktorú ste vždy chceli. Nie ste v najlepšej finančnej situácii a niekto ju od vás chce kúpiť. Situácia nie je až taká, že by nebolo na chleba, ale tie peniaze by sa zišli. Tú kabelku ste chceli veľmi dlho, no mali ste ju len párkrát. Predali by ste, alebo by ste si ju nechali? Tá moja je už zabalená na odovzdanie, no puká mi srdce, keď si predstavím, že o ňu prídem.

alexas56
27. nov 2022

áno vzdala..je to len materiálna vec a keď ti treba peniažky a je možnosť, že ju od teba niekto hneď kúpi...
Keď budeš mať , kúpiš druhú🙂

lenuska9999
27. nov 2022

Neviažem sa na materiálne veci..

kataina
27. nov 2022

🙂 ved to su iba veci. Ja naozaj, uprimne nepotrebujem taku drahu kabelku aby som bola šťastna.

dokonca som na take veci slepá, ja si nevšimnem, že kamoška ma značkovu kabelku, ja take veci nevidim, priam ignorujem

maminkadeticiek
27. nov 2022

Ak by som potrebovala peniaze tak ano

syslik81
27. nov 2022

pokial na nieco nemam tak to nechcem .. je to len vec len kabelka .. ak su peniaze potrebne na dolezitejsie veci tak ano ...

viestta
27. nov 2022

Je to iba vec. Prsteň po babičke by som do záložné niesla len v totalnom srabe, ale veci by som sa vzdala v pohode. Veci boli, budú. Alebo nebudú. Dôležité je iné ako veci.

loginexistuje
27. nov 2022

ano bez problemov absolutne nelipnem na veciach

gab
27. nov 2022

pokial by to bola nejaka originalna vec -napr. rodinny, zdedeny alebo darovany sperk, to nie, ale kabelka vec, ktorych je na svete dalsich 100 ak nie viac - jasne.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
27. nov 2022

Naco Ti bola, ked si ju mala len par x?🙂ak by bola moja oblubena a nosila ju casto tak by som sa jej nevzdala , ked lezala v skrini, tak by mi to nebolo luto.

beata_k
27. nov 2022

Veci po babke nikdy. Drahu kabelku by som predala. Vzdy si mozes kupit novu.

birika
27. nov 2022

v pohode - je to len vec...hlavne ak ma pomoct

vevapeto
27. nov 2022

Je to len vec, veď nepredavas obličku.

tykat
27. nov 2022

kto ju tak velmi chce? za kolko? dufam ze ti nechce posielat kuriera cez packetu alebo postu...
urcite by som si urobila detailne fotky aby ta o par dni neobvinil ze si mu poslala fake a chce peniaze naspat.

leskovael
27. nov 2022

Áno. Je fajn ze to bol tvoj materiálny sen aj fajn ze si mala možnosť splniť si ho, ale situácia sa zmenila a treba sa tomu prispôsobiť.. Keď nemám dostatok peňazí na život, nepotrebujem si dávať značkovú kabelku ale za 1,5-2tis (každý ma inú predstavu čo pojem draha kabelka znamená, preto cena cca z drahších značiek) ja by som by som sa v takom prípade cítila sama pred sebou trápne. Takže áno, určite by som predala, ak by mi to finančne v danej situácii pomohlo.

jajanka31
27. nov 2022

Poviem ti, bud rada ze v dnešnej dobe ju od teba chce niekto kúpiť. Ak je to fakt kabelka.

bluka2
27. nov 2022

Ja by som nepredávala, pokým je na chleba. Je som na hmotné veci, ale niektoré také čo k tebe úplne sadnú nájsť, to je udalosť raz za 10 rokov. Mám takú peňaženku napríklad, dostala som medzitym iné, ale vždy som sa k nej vrátila, aj keď už nevyzerala ani tak dobre. Teraz mám po 8. rokoch tú istú, len novú, zohnala som v mini obchode v Paríži, nie veľmi trendova značka.

majlo1234
27. nov 2022

Taketo kusky sa volaju investicne. A niektore investicie holt nevydrzia, ja by som predala urcite a hadam s profitom

jaond19
27. nov 2022

Ano vzdala som sa takto niekolko (pre mna) drahsich kuskov (tiez kabeliek) ktore som opatrovala v skrini a nenasla okrem ich vlastnictva, ziadny iny osoh. Bolo to kopec rokov dozadu a kupila za ne veci pre dceru ked bolo horsie obdobie a menej €...

autor
27. nov 2022

Vďaka vašim komentárom sa jej vzdávam trocha ľahšie
@tykat nemaj obavy. Odovzdávam osobne. Neposlala by som ju poštou.
@bluka2 Ide o limitovanú edíciu jednej luxusnej značky. V podstate ju predávam takmer za kúpnu sumu, lebo dotyčná ju veľmi chce. A mňa najviac štve asi to, že takú istú už nekúpim.
@jaond19 tiež sa jej vzdávam, aby mali deti pekné Vianoce. Kúpila som si ju ešte bezdetná. Teraz sa situácia zmenila. Už si nežijem ako kedysi.

slovakboy
27. nov 2022

Nevedel by som sa vzdať svojho bicykla. Ale záleží od situácie. Inak všetko ostatne ano. Aj auto by som predal ak by som musel. A vlastne aj ten bicykel. Potom mám pár osobných vecí ako je zbierka mojich Britiev na holenie a kompasov. Ešte nedávno som si myslel, že by som sa ich nevedel vzdať. Ak by mi aspoň jeden ostal, zvyšné by som nemal problém predať alebo darovať niekomu kto po nich túži a nemôže si ich dovoliť. Raz som stretol v lese mamku s malým asi 8 ročným chlapcom a obdivoval moju buzolu. Požičal som mu ju a on si ju privlastnil. Nakoniec mi ju vrátil lebo jeho mamka mu to peikázala. Doteraz ľutujem, že som tú buzolu tomu chlapcovi nenechal.

jaond19
27. nov 2022

O to viac je to lepsi pocit ze budu mat tvoje deti krajsie vianoce. Kupujuca novu kabelku. A ty, ze sa casom neznehodnotila, ale bol z nej osoh.

slovakboy
27. nov 2022

Krásne si to napísala. Niektoré kabelky sú ako investicia a ty si sa jej vzdala pre rodinu. Klobúk dole. A dúfam že raz sa ti to vráti.

miadi
28. nov 2022

Podla nazvu som cakala nieco naozaj vzacne. Ale ani najdrahsia kabelka za Neviem kolko tisic je len vec . A nie az taka vzacna. Nevzdavas sa jej nejdes ju darovat charite. Ides ju v podstate vymenit za darceky pre svoje deti . Za nieco nehmotne vzacnejsie nech uz za tie $ kupis hocico. Ak je to limitovana edicia Mozno si mala pytat viac ako si za nu dala . Mozno si ju mala vydrazit na eBay . Kim k tak zacala “ podnikat.” Kupila LV topanky za 700 a predala na eBay za 1200 ( mala ich 10) jlo ich mala v Dakom videu. Mozno to prezivas tak tragicky Lebo je to spomienka na lepsie casy a Mozno sa bojis ze si uz taku nikdy nebudes moct dopriat . Ale $ boli aj budu Aj ked nie su. Raz si kupis este lepsiu kabelku .

aurelia2000
28. nov 2022

Bola som v nemocnici s mladou ženou, ktorej nezabrala štandardná chemoterapia. Onkológ navrhol experimentalnu liečbu. Túto ale poisťovňa neschválila. Musela si ju platiť sama - cca 3000€ mesačne. Predávali s manželom veci: zlato, pozemky, atď. Liečba aj tak nezabrala. Hádaj, ako to skončilo? Toľko fnukania nad posr...ou kabelkou!

klarolinne
28. nov 2022

Vieš čo, ja ťa zase chápem že ťa to mrzí. Áno je to iba vec a nejde o život, ale keď bola naozaj taká vytúžená, šetrila si na ňu oplakala by som ju.
Je to pekné, že myslíš na deti keď sa situácia zmenila - zas na druhej strane, ak na normálne darčeky peniažky sú, nechaj si ju. Neviem ako staré sú detičky, a aké majú nároky, ale ak vieš pokryť bežné veci ako potraviny a energie tiež, tak by som si ju vážne nechala. Sebecky mám rada niektoré svoje veci a čo je na tom. Je to vec, pre niekoho zbytočnosť a nenadradzujem nad rodinu a vzťahy, ale keď ti to robí radosť 🤷‍♀️
Budúci rok bude situácia ktovie aká, možno sa zíde ju predať potom keď to naozaj bude nutné, ale keď to nutné nie je, a aby bolo len na extra o rok zas budú Vianoce, predáš auto, či obličku aby bolo na darčeky? Preháňam samozrejme, ale snáď pochopíš ako to myslím. Akože keby som mala existenčné problémy tak bez mihnutia oka, ale ak len preto že okrem bežných darčekov nakúpiť milión drahých somarin a oplieskat to tak nie. Pekné Vianoce sa dajú mať aj s knižkou, malou hračkou a pyžamom. Ak nie sú peniažky ani na toto predaj ju, samozrejme za tie očká detí to stojí.

ibrunova
28. nov 2022

Poznáš tu osobu, ktorej ju predávaš, nenapísali ti náhodou, že nestíha a pošle kuriéra?

melanta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
28. nov 2022

@slovakboy ďakujem. 🙂
@aurelia2000 kiežby každý plakal len nad kabelkami. Je mi ľúto, čo sa jej stalo. Ja som vďačná Bohu, že mám len také problémy.
@klarolinne tiež krásne napísané. Situácia nie je až taká zlá, ale musím teda prehodnocovať, či dostanú pod stromček to, alebo tamto. Tento rok je iný ako ostatné.

autor
28. nov 2022

@miadi pravda 🙂