Vyvýšený záhon

5. jún 2022

Mozu sa dat na spodok vyvyseneho zahodnu aj konare z vrby? Nezacne tam rast po case?

viestta
5. jún 2022

Jedine, ze by boli dôkladne vysušené alebo vyparene vo vriacej vode. Mohli by byť aj prehnane cez drvicku, ale aj tam je sanca, že začnú klicit

alexandra2010
5. jún 2022

no mozes, prvy moj zahon bol z konarov ale burina krasne prerastala. teraz mam druhy rok kartonpapier pod zemou a niet ani buriny a mam krasnu zeleninu.
na youtube taky čech ma o tom dobre videa, uz ale asi nenajdem.

viestta
5. jún 2022

@alexandra2010 ale toto nie je o burine, toto je vrba, ta keď začne klicit, tak prerazi, môžeš tam dat kartónu koľko chces

alexandra2010
5. jún 2022

@viestta myslela som ze odtrhnute suche kontre ako spodok zahonu a na to zem a do toho planty. Nad tym som neuvazovala ci bude rast vrba v zahone...

060106
5. jún 2022

My mame tiez vo vyvysenych zahonoch najpr konare a potom hlinu aspom jej potom tak vela netreba

viestta
5. jún 2022

@alexandra2010 na spodok zahona sieťku proti krtom, na to aspoň 3 vrstvy kartónu, ďalšia vrstva drevo, hrube tenké ale hlavne také, čo nezačne icit. Na to vrstva mäkkého rastlinného odpadu, kompost a substrát alebo zemina pre miešaná s vyzretym kompótom. To je vrstvenie, ktoré udrží vlahu a vyzivi rastliny niekoľko rokov.