Využívate na sušenie prádla vonkajšie šnúry na balkóne?

syrik
17. jún 2014

Ahojte, presťahovali sme sa do bytu,v ktorom bol namontovaný vonkajší susiak na balkóne. Priznám sa,po skúsenostiach Z predchádzajúceho bytu( tam letelo dolu počnúc vlasmi a pluvancami,končiac rajcinami a vajíčkami) som dlho hľadala odvahu tam niečo zavesiť - okrem handier😀 Odkedy odišiel sused, čo prasil aj koberce na balkóne, potom som sa odhodlala na naše dospelacke veci,neskôr aj na detské a uteráky. Všetko OK,žiadne pamiatky po vtákoch,nič.Až na tento týždeň... Najskôr popol od cigariet na strieske pod nami, potom fľaky od farby- našťastie som tam prádlo nemala a teraz si niekto rozprašovačom rozprasuje rovno mne na hlavu a detské prádlo. Bojím sa tam už vesat, no štve má to,lebo tam to uschlo za dve hodky, na balkóne sa to súši aj dva dni. Vnútri máme veľkú vlhkosť väčšinou, tam sa bojím. Už som rozmýšľala prehodiť ten susiak pod okno,ale to asi nepomôže.Strieška by vyzerala divne, keďže máme vonkajšie rolety. Kde susite prádlo vy,aby rýchlo schlo?

090379
17. jún 2014

@syrik ja suším na šnúrach, ale ja som na vrchu, takže nemusím sa báť, že mi tam niečo nakydá. Všetci susedia tak sušia, ale tak my máme normálnych susedov. Ale niekedy keď príliš fúka , je prach, tak zakryjem s igelitom

syrik
autor
17. jún 2014

@090379. No veď toto, že ja bývam naspodu :-/

090379
17. jún 2014

@syrik veď ja by som sa sťažovala...koľko poschodí máte? My máme len štyri, ale ani neprášime z balkóna ak má niekto povešané prádlo.

zita19
17. jún 2014

Kup si ten vytahovaci susiak, to su tycky uplne pod stropom balkonu. Tam bude pradlo chranene. Inac aj mna roky terorizovalo susedine prasenie cohocolvek cez balkon. Ked ju pri tom nachytam nahlas nadavam ako pohan aby pocula. Ale inac sa tvari, ze ona v zivote nic nevyprasila. Ja mam pocit, ze to len ja som taky debil, co vsetko, prachovku, utierku aj deku prasi do vane... Ale od soboty mam vytahovaci susiak!!! Uz ma iba nastve ale nazabordeli mi pradlo 😉 😀

syrik
autor
17. jún 2014

@090379 6 poschodí. Veď toto,dosť ľudí tie susiaky vyuziva. Cez víkendy, keď veľa ľudí perie, je kľud, no väčšinou týždni je to odvaha.

syrik
autor
17. jún 2014

@zita19. A susi sa to rýchlo na tom susiaku? Už som to videla poniektorym 😉

ukulela
17. jún 2014

@syrik na domovej schodzi sa to neda prebrat? lebo je to ozaj len o tolerancii susedov :( inac ti nikto neporadi. a je jasne, ze na slnku a vanku to uschne lepsie a rychlejsie :(

zita19
17. jún 2014

@syrik uplne v pohode. Len kup taky s hrubsimi tyckami (ja som kupovala v Hornbachu ale maju aj v Baumaxe) lebo videla som take nejake slabsie, co sa po case tycky prehli. A treba trosku inac stipcovat ale podla mna v pohode. Ja mam 5 tyciek po 190 cm a vojde tam tak 1 a pol pracky.

syrik
autor
17. jún 2014

@zita19 Ďakujem za tip,toto by bolo fajn riešenie. Cez víkend letím do Baumaxu 🙂

stefka33
18. jún 2014

Normálne dávam na balkón. Nikdy som si nevšimla že by niečo na prádle bolo. Ja občas vyprášim obrus od omrviniek, ale kuknem či suseda nemá vyvešané prádlo. Inak som pozerala mestskú vyhlášku a v našom meste je zakázané pod hrozbou pokuty čokoľvek prášiť z balkóna či okna. Suseda nad nami si kúpila psa a po zime keď som umývala okná tak som mala chlpy na parapete, takže asi tam vyprášila nejakú deku alebo čo, ale to je na opačnej strane ako sú balkóny a sušiaky. Na tej strane som však našla už aj špaky - tuším kto to bol.

ivett1
18. jún 2014

@syrik ahoj, my máme ten stropný sušiak- "vyťahovací" ako odporúčala @zita19 na balkóne už cca 5 rokov , nedávno sme na ňom menili šnúry, lebo sa už trhali ... rozmery si nepamätám a tyčiek je tuším 5, či 6? ... je to super vec ... ... 😉

zita19
18. jún 2014

@stefka33 ja som raz na parapete nasla tie horcicne semienka co sa pouzivaju do zavaranych uhoriek 😝

stefka33
18. jún 2014

@zita19 Tak to nechápem pri akej príležitosti toto letí z okna. 😀

bahira1962012
18. jún 2014

nachádzam zatial len kvety z kvitnúcej lipy na balkone 😅

syrik
autor
18. jún 2014

@zita19 No pokiaľ tu žil sused, tak ti pod nimi mali na balkóne supky Z cibule a dokonca aj z bananu. Sama som bola svedkom,ako vyhadzoval Z balkóna zákusky, chleba- krmil vtáčiky. A jedlicka pod nimi obsypana špagetami. No A O praseni nehovorím, to prasil aj pol hodinu vkuse a úplne pravidelne aj pred vchodovymi dverami na schodišti. Čistý raj,odkedy odišli 😀