Využitie depozitu - náhrada nábytku

4. dec 2020

Dobrý večer žienky, prišiel mi list od majiteľky bytu kde som bývala. Majiteľka bytu mi v ňom uviedla FA za práce v hodnote 300€, keď som sa na faktúru začala vypytovať o aké práce sa konkrétne jednalo a kedy prebehli keďže FA už bola vystavená moju otázku ignorovala. Príde mi to tak, že tam žiadny robotníci neboli. Rovnako mi dala do náhrady nábytok v plnej obstarávacej cene kvôli jednému malému fľaku na stoličke a kresle. Neviem ako postupovať ďalej či má zmysel to ďalej riešiť. Ďakujem za Vaše názory. Ešte som zabudla napísať nespisali sme protokol, mám iba fotografie k dispozícii, dokonca aj tie ktoré mi zaslala ona sama. Pekný večer

draik
4. dec 2020

Chýbajúci preberací protokol je dosť vážna chyba, ale nie je to úplne neriešiteľné. Ste však v horšej pozícii. Ak to nepôjde inak, bude potrebná súdna cesta.

marca12
4. dec 2020

Stalo sa nam,ze nam prenajimatel nevratil depozit a plus preplatok na energiach dokopy skoro 350€. Natahovali sme sa s nou a potom som sa na to vykaslala. Nebudem platit pravnika a marnit cas na kravu. Nas este aj zacala okakavat a vymyslat si,uz som nemala energiu,aj ked by sme vyhrali spor.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ninusa221
4. dec 2020

My sme v podnájme a praveže mam strašne zlatu mladú babu ktorej napíšem na fb ked nam nešla tepla voda alebo zatekalo nam a aj teplu vodu poriesila a zaplatila ona vodára a povedala že bude brat aj ohľad na nedoplatku 🙂 takze hadam ked raz pojdeme prec stadeto bude vsetko fajn bez problémov

mogaa
5. dec 2020

Písomne normálne doporučeným listom by som si vyžiadala kópiu uvedenej faktúry s textom že nie som si vedomá čo v byte mohli v tejto sume opravovať + kópie dokladov v akej sume boli poškodené veci zakúpené a kedy......v opačnom prípade nech vráti depozit lebo to budeš riešiť cez právnika.......