Vytiahla som si kliešťa a spadol mi na gauč

mariamagdalena212
3. máj 2020

Dievčatá pomoc! Nasla som si na nohe kliešťa, bol malý ešte len prisaty. Vytiahla som ho von a chcela som ho vyhodiť a on mi spadol na gauč ani neviem ako. Hneď som brala vysávač a gauč povysavala. Ja teraz neviem sa mi to podarilo a ci mi neušiel a nechodí po byte 😩😩

lindusss2016
3. máj 2020

@mariamagdalena212 no nezavidim ti, ale my ho tam tiez nepojdeme chytat 🤷‍♀️

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@lindusss2016 ja neviem ci som fakt taka smatlava že sa to stane 😤

pupivrca
3. máj 2020

@mariamagdalena212 Ale este chvilu vysavaj naprazdno a potom vyhod sacik von z bytu, lebo ja mam taku skusenost ze hmyz vylieza z vysavaca

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@pupivrca už som to urobila hneď ako som dovysavala ja mam bez vreckový. Dala som si záležať, bola som šťastná ze som ho vybrala celého a takto to dopadlo 😫

alexk12
3. máj 2020

@mariamagdalena212 vysávač si prezrela ci sa nezachytil v tom papierovom sacku🤨

jackie17
3. máj 2020

@mariamagdalena212 ja som práve tiež jedného vytiahla a hneď do záchoda. .. Už sa potvory začínajú prisavat

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@alexk12 nie ja mam bez vreckový

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@jackie17 ja premýšľam kde som ho schytala, moja cesta k autu a celý deň u mamy

erickatt
3. máj 2020

@mariamagdalena212 by si sa čudovala. Na chodníku pred činžiakom..

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@erickatt jedine tak. Lebo vazne si to neviem vysvetliť 😥

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

Dievčatá ak by som ho náhodou nepovysavala a chodil by mi po byte, tak bude môj nájomca ako dlho pre pána? 😩

erickatt
3. máj 2020

@mariamagdalena212 neboj, on zas veľmi rýchlo nechodí. A isto si povysavala aj zbytky z pred troch vianoc. My sme dnes boli dve hodiny na návšteve a ich 3 ja psy a mačka mali za tú dobu tuším zo 15 kliešťov. Aj po zemi jeden liezol . Začína sa ich sezóna, svine jedny. Veď nespíš. Na gauči či??

jackie17
3. máj 2020

@mariamagdalena212 my sme, keď neprší, nonstop na dvore. Akurát včera som spomínala, že kedy ho niekto z nás schyta.
Myslím, že si ho dorazila tým vysávačom. Ak nie, tak zdochne.

lindusss2016
3. máj 2020

Zeny, ja som tri dni dozadu vytahovala kliesta z pupku mojej malej... zial hlavicka tam zostala, doteraz sa s nou trapime, je na takom mieste, ze sa to neda proste vytiahnut 🤷‍♀️
No raz sa mi veru stalo, ze som vosla do obyvacky, pes lezal na zemi a asi pol metra od neho sa teperil taky dobry nacucany aspon centimetrovy kliest 😳😳😳 normalne sme si ho za cely cas na psovi nevsimli, musel tam byt zopar dni, az sa sam odsal a isiel sa niekde schovat, no daleko nezasiel a nasla som ho, ale dobre dlho som potom mala paranoje...

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@lindusss2016 práve som čítala že keď hlavička ostane vyjde neskôr sama von. Keď neostalo brucho tak sa netreba báť.

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@erickatt vysavala som tak, že som skoro gauč vcucla. Nespim ale už ma všetko svrbí 😒🙏

lindusss2016
3. máj 2020

@mariamagdalena212 ja viem, ze to vyhnisa. My sme kliesta usmrtili tym sprejom, takze to by malo byt ok, ale predsa ten hnusny pocit 😳

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@lindusss2016 vidíš a mne ešte spadol a to neviem ci som ho aspoň rozpucila tou pinzetou 🙎‍♀️kliešť čierny gauč čierny a hľadaj 🤦‍♀️

lindusss2016
3. máj 2020

@mariamagdalena212 no fuj... ja by som tiez bola z toho riadne mimo 😐 ale uz s tym nic nenarobis... prezije tam podla mna dlho, ak by sa niekde zasil, urcite ho nevyhladovis na smrt za dva dni... zostava ti len verit, ze si ho povysavala. Pre istotu zajtra zopakuj....

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@lindusss2016 presne toto sa bojím ze bude lozit po byte a hľadať obete, sme doma ešte dvaja, dcéra a syn 😥

sovica
3. máj 2020

Neviem, či je to pravda, ale našla som toto:
V ľudských obydliach nie sú najvhodnejšie podmienky na život kliešťov. Nemajú v ňom žiadnu trávu, miesto kam sa zahrabať a aj vlhkosť vzduchu je pre nich nízka. Ak si však domov z výletu nejakého prinesiete, dokáže bez potravy vydržať aj niekoľko dní. Pri teste prežil najviac desať dní.
https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1686682_netr...

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

@sovica 🙏

taga
3. máj 2020

@mariamagdalena212 prehod cez gauc nejaku bielu deku, ak sa bude promenadovat po gauči, aby si ho videla... ak je niekde na zemi, snad ho uvidis.. ale chapem ta, tiez by som mala nervy, kvoli detom hlavne

jana_eyre_2
3. máj 2020

@lindusss2016 mne sa raz stalo, že som na takého odpadnuteho, nacecaneho zo psa slapla bosou nohou ale len slabo takže som nerozlapla.., ešte pozeram na to, že čo to tu máme čučoriedku, veď som nekupovala.. keď som zistila čo to je, skoro ma vystrelo.. 🤢🤢

mariamagdalena212
autor
3. máj 2020

Dievčatá spat sa mi nedá, rozmyslam kde je, či ne vylezie na mňa. Všetko ma svrbí potom páli, ešte ma napadlo ci som sa dôkladne prezrela 🤦‍♀️😤♥️

anulienka26
3. máj 2020

@mariamagdalena212 upokoj sa. Iste, že si ho už dávno odpratala. To len psychika. Zajtra sa doma skontrolujte pre istotu 🙂

erickatt
4. máj 2020

@mariamagdalena212 poznám 😆😆

lindusss2016
4. máj 2020

@jana_eyre_2 🤢🤢🤢 fuj, to je desiva historka....

ketrint
4. máj 2020

Baby prosim Vas ako vytahujete klieste? Ja mam z nich strasne paranoje... Byvam kusok od lesa a velmi malinko tam chodime, lebo mam z kliestov nervy a prechadzku si nikdy neuzijem... Blizka kamoska mala z toho silne dioptrie a problemy, a mama ma tiez vazne zdravotne z kliesta... Tak preto mi hrabe... Nikdy som tomu nemusela celit, ale keby predsa, uvitam tip ako s nimi bojovat...
Mam nejaku sadu s pinzetkou z Lidla, ale mama to vzdy len rukou vyberala...

anulienka26
4. máj 2020

@ketrint ja vyťahujem s týmito háčikmi. Neviem si ich vynachváliť. Dnes som tiež mala kliešťa. Vybrala som ho za 5 sekúnd. Podoberieš ho a raz otočíš doprava a hotovo. 🙂