Vystúpenie z cirkvi

18. aug 2022

citala som dole ze sa to da to som nevedela ...ako prosim vas??? ak sa niekto vyzna. A budem vyclenena z tych pokrstenych podla ktorych cirkev dostava financie?? lebo tam niekto pisal ze za kazdeho pokrsteneho maju isty peniaz a to ja nechcem iba o to mi ide diky

autor
18. aug 2022

lebo ak sa to sleduje podla toho co napsieme v scitani obyvatelov tak sa s tym nejdem babrat chcem len vediet ci maju z toho dake vyhody a ak ano tak chcem vystupit

dadis
18. aug 2022

ano, je to podla scitania

kacena4
18. aug 2022

vystupenie z cirkvi je jedna vec a prihlasenie sa k cirkvi v scitani obyvatelstva ina - podla tychto cisel sa prideluju financie

cocolino234
18. aug 2022

@dadis @kacena4 aj mne to príde logickejšie, aby to robili podľa sčítania ale vôbec nič o tom neviem. Len ma napadlo, že sčítanie je raz za 10 rokov, takže oni počas tých 10 rokov dostávajú stále rovnaký obnos peňazí bez ohľadu na to, že za 10 rokov sa k cirkvi pridalo a aj ju opustilo množstvo ľudí? to ma len úprimne zaujíma samozrejme. :D

@autorka pozri si aj iné diskusie, možno tam toho nájdeš viac.

euka210
18. aug 2022

Financie idu podla prihlasenych pri scitani obyv.
Krstu sa zbavit neda, toto je vecne.

kiki68
19. aug 2022

Kamos vystupil, nakolko v Nemecku od neho pozadovali dane a v Rakusku tiez. Zistili si v Nemecku, ze je na Sk vedeny ako katolik. Takze to riesil na Slovensku, dohodol si stretnutie na prislusnej dieceze a vysvetlit, ze preco chce vystupit. Ten knaz mu to akceptoval. Pretoze papierovy katolik asi naozaj nechce platit dan z niecoho, co nevyuziva.