Vysoké ženy, máte problém s bežnou konfekciou?

8. dec 2021

Baby Vy, ktoré ste vysoké, mávate problémy s bežnou konfekciou? Meriam 176 CM, čo nie je nič extra, ale napríklad dlhé rifle sú kapitola sama o sebe, ale napríklad tričká sa mi zdajú akési malé na pleciach. Som štíhla, mám veľkosť M, ale niektoré tričká mi nesedia na pleciach, keď kúpim väčšie, tak sa v tom "topím". Možno mám široké plecia, neviem posúdiť. Nevyzerá to potom smiešne? Máte nejaké skúsenosti?

1angelika
8. dec 2021

Ahoj, to nebude výška, asi máš také širšie plecia, chrbát..musíš len hľadať a skúšať čo ti sedí. Ja to mám s prsiami 🙈 , kvôli tomu ani blúzky nemôžem nosiť ani nič na gombíky. Lebo keď mi sedí pleciach tak cez prsia úzke a keď tam sedí tak zas na pleciach veľké..
rifle - ja potrebujem dĺžku 34 a objednávam si zo zoot. Odporúčam 🙂

ckocka
8. dec 2021

Konfekcia je určená pre konfekčnú postavu - čiže nejaký ideálny priemer. Vačšine ludí preto ideálne nikdy sedieť nebude.

autor
8. dec 2021

@1angelika 34 si objednávam aj ja, inak sú mi po členky 😂 Meriam 176 a vážim 62 kg, tučná nie som, skôr plecia trochu širšie. No asi každý má niečo. Ešte taká otázka, tričko má sedieť presne tam, kde končí plece? Myslím tú čiaru, ktorá rozdeľuje rukáv.

agacela
8. dec 2021

Rifle objednávam z house ale len kvôli vysokému pasu aby mi 🍑 nevyliezala keď sa zohnem ale mám ich nad členok … mám takmer 180cm … nenašla som ešte dokonale rifle na moju postavu… dámske tepláky sú krátke ale pánske sedia aj keď možno nie sú tak vkusne na postave

autor
8. dec 2021

Práve som sa zamerala od jedného pleca k druhému, je to 42 cm. Sú široké?

autor
8. dec 2021

@agacela Ja kupujem z nextu, tam majú aj pre vysoké postavy a som spokojná. V obchodoch ako H&M, C&A a podobne som ešte rifle na moju výšku nenašla.

agacela
8. dec 2021

Vyskúšam … sú aj take elastickejsie či tvrdé pevne ? 🍑 z nich mevylieza ? 😅 nemam z nextu rifle ale vyskúšam keď hovoríš že sú fajn

autor
8. dec 2021

@agacela Musíš poskúšať, ja kupujem stredný pás, nie nízky a veľkosť nohavice 34. Pozeraj zloženie, krásne mäkkučké sú z obsahom lyocellu.

autor
8. dec 2021

@agacela s obsahom

ibrunova
8. dec 2021

aj ja sa hlásim k dĺžke 34.. Ak niečo nájdem, kúpim naraz aj dvoje nohavíc.

agacela
8. dec 2021

Dakujem 😘❤️

vulka
8. dec 2021

NOhavice si zásadne dávam šiť. Mám "len" 180 cm, ale mám extrémne dlhé nohy. Ak chcem športové nohavice, tak si dávam vyrobiť na mieru(niektorí výrobcovia to umožňujú) a tepláky z Gina(majú predĺžené a dosť úzke modely).

1angelika
8. dec 2021

no podľa strihu, sú aj také strihy s "padnutým" plecom ..

1angelika
8. dec 2021

@agacela ja som také klasické tepláky s patentom dole dostatočne dlhé ešte nikdy nenašla..fakt nemám ani jedny. Mám 183cm

agacela
8. dec 2021

@1angelika skus pozriet v pánskych … ja nosím pánske tepláky … najčastejšie hm

blondiee83
8. dec 2021

Dievčatá, máme skupiny Vysoké ženy, tam je veľa tipov, kde nakupovať 🙂

autor
8. dec 2021

@blondiee83 Idem kuk, ďakujem 🙂

lucka114
8. dec 2021

Ja mám 175, veľkosť M, a podobný problém ako ty .. rifle a iné nohavice v pohode, ale vrch máloktorý mi sadne. Najhoršie je pre mňa nájsť košeľu.. keď nájdem takú,ktorá mi sedí na ramenách, sú mi krátke rukávy, a vo väčšom čísle som ako vešiak.. ja som môj problém začala riešiť tak, že si kupujem veci s trojštvrťové i rukávmi, prípadne také strihy, čo sú na ramenách voľné, padnuté...

1angelika
8. dec 2021

@agacela no aj ja ale tiež by som chcela nejaké pekné dámske 🙂

anonym0001
8. dec 2021

Mam 183cm, dlhe rifle za zimu kupujem len panske, topy vacsinou oversized styl alebo tiez panske. Zenske topy su mi kratke, tesne alebo L-ka maju total zly strih, nekupujem vobec. Elegantne veci preto nenosim vobec. V satach a sukniach vyzeram ako ratafak plachta. Je to boj no...

jankaovecka
8. dec 2021

Sranda, zavidim dlheee nohy! Ja mam 180 a opacny problem. Nohy mam normalne, 32 dlzka je mi akurat, ale mam zas dlhsi utly trupom. Nosim 36-38. Konfecia mi sedi v pohode. Moja mama ma sirsi trup a dlhee nohy, presne ako pisete. Ja kupujem 90% cez net a dlhe rifle nie je problem zohnat. Aj 36 dlzka.

4stanka4
9. dec 2021

Ja si kupujem rifle v Lidli a na dlzku pekne sedia, tiez nosim velkost 36-38, mam 180cm. Tricka riesim tak ze si kupujem predlzene alebo dlhe kosele s 3/4 rukavmi Teraz som na MD tak mi staci domace oblecenie ale ked som chodila do prace tak to bolo tiez o hubu riesit najma elegantnejsie kosele lebo na sirku dobre a rukavy kratke. Zimne bundy mam tiez dlhe pod zadok ale co ma stve ze neviem kupit normalne teplaky aby som ich mala trosku dlhsie. Na tricka nosim teraz v zime bud vestybalebo kardigany takze v konecnom dosledku to je celkom v pohode.

bubla97
9. dec 2021

Ak môžem poradiť, ja som tiež vysoká s dlhými nohami a veľký problém s riflami. V New yorker pánske rifle sú super dĺžky... Mávajú úzke strihy, vyšší pás, mne sa nosia dobre , niektoré sú dokonca úplne ako dámske 🙈

moni_88
9. dec 2021

Ja mám 187 a mám problém zo všetkým dziny kupujem napr v newyorkeri panske ultraSlim . Ale keď niekde náhodou niečo super nájdem kúpim vždy dvojo 😀😀

Mikiny mi bolo dobré naketano, aj keď bolo drahšie, ale už sa nevyrabaju...