Vysoká škola po “známosti” - koľko to stojí?

ria0907
31. máj 2021

Ahojte. Vedel by mi niekto povedať koľko cca € do obáločky sa dáva za prijatie na vysokú školu v dnešnej dobe? Samozrejme hovorím o VŠ kde to funguje tak normálne a je to všeobecne známe o nej. Už minulý rok na prijímačkach som zistila že bez známosti to asi nepojde, keďže každý niekoho tam poznal.

vevesh
31. máj 2021

@ria0907 vazne? prijali ma 3 uplne roznorode skoly len cez prijmacky a nikde nesiel ani cent🤔🤔🤔🤔a vies, ze je to trestne? Som zvedava, kto sa ti tu tak verejne prizna....

pimpulka
31. máj 2021

Take v dnešnej dobe este existuje? Nevravím cca 20r dozadu hej, ale teraz je malo deti, prijímajú každého kto sa vie podpisat

ceresna2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vevesh
31. máj 2021

@pimpulka tak na medinu, pravo a diplomaciu je dost velky natresk, takze si to viem predstavit, ze pri tychto skolach ide niekto aj mimo tradicnu cestu...

oli18
31. máj 2021

Predpokladam, ze mas na mysli statnu skolu.

tncka
31. máj 2021

@ria0907 nerob si zbytocne problemy a radsej sa poriadne uc🤣🙈 ja som pred rokmi bola na 3 VS na prijimackach a vsade ma vzali. A to som nebola nejaky excelentny student🤣 Takze toto je bud cista vyhovorka alebo uplne zufalstvo

mircalla
31. máj 2021

@ria0907 Ked nemas na VS, tak tam nelez. I ked dufam, ze tema je len provokacia dakeho trolla

ria0907
autor
31. máj 2021

@oli18 áno

ria0907
autor
31. máj 2021

@vevesh presne toto mám na mysli 👍🏽

deti95060810
1. jún 2021

radšej nechoď ani na VŠ, keď dávaš takéto otázky verejne tak to asi veľmi rozumná nebudeš.... 😉

jaga18
1. jún 2021

Áno, funguje to, aj kvôli tomu šiel syn radšej na medinu do Brna. Ba a KE nechcel, jedinú svk prihlášku mal v Martine. Tam mu "omylom" na prijimackach dali obálku so zadaním s už vyplneným testom 😆 samozrejme pod iným kódom, takže jemu osobne by to bolo houby platné, vrátil to, nech mu dajú čisté zadanie...
Tiež nám niekto rozprával story, ako dali obálku s 5000€ a ich syna neprijali, tak šli za rektorom, on sa ospravedlňoval a obálku vrátil. Ešte neotvorenu... Doma zistili, že tam nebolo ich 5 litrov, ale 10 tisíc 😂😂😂 Ten tam mohol mať obálok, keď to takto poplietol 😂😂 To tiež v Martine bolo vraj...
K niečomu takémuto by som sa nikdy neznížila, keď niekto nemá na to, aby ho prijali cez vedomosti, neprejde ani prvým semestrom, potom čo, opäť obálky..?! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

poopsie
1. jún 2021

@jaga18 a potom sú to tí dokonalí lekári, čo pokračujú v trende papierikov a nie hippokratovej prísahy...

deti95060810
1. jún 2021

@jaga18 však niekedy mám ozaj pocit že poniektorí lekári skončili medicínu akosi "omylom" ....

hettinka
1. jún 2021

@ria0907 do obálky nič, sadni na zadok a uc sa. Čo máš z toho, že ta príjmu, keď ani prijímačky nevieš zvládnuť. Potom budeš platiť za každú skúšku? To chceš študovať na takej škole?
Daj si aj na iné školy v tom odbore, niekde ta vezmú aj bez obálok, ak na zo po rozumuvej stránke máš. Ak nemáš, radšej VS ani nezačínaj…

hettinka
1. jún 2021

@jaga18 toto sú take “Urban legends”. Ale ja som tiež radšej za české školy.

minimilan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gianna
1. jún 2021

@minimilan to ti známi sa to otvorene priznali koľko zaplatili?

minimilan
1. jún 2021

@ria0907 a keď sa ti zdá, že to inak nepôjde, skús štúdium mimo SR. Kam chceš ísť a majú prednosť tí, čo zaplatia? Len tak pre info..

hettinka
1. jún 2021

Inak, nechápem, že niekto chce platiť na statnej škole. Veď keď mám peňazí dosť, zaplatím si súkromnú a mám bez problémov.

minimilan
1. jún 2021

@gianna jasne, veď mali peňazí ako pliev. Každý to vedel. A keďže sa pohybovali v rovnakej spoločnosti, tak si dávali vedieť medzi sebou kde koľko ktorá škola pre ich deti stojí. To je podľa mňa aj teraz tak v tých vyšších kruhoch, kde sa neakceptuje dieťa právnikov bez titulu.

canany
1. jún 2021

Tak ja to chapem a vacsinou to nie je ani o tom spravit primacky. Trepnem teraz, prihlasi sa 500 ludi, beru 20, 100 spravi primacky na full bodov a teraz zoberu v prvom rade tych 20, co zaplatia viac. Nehovoriac, ze z tych 100 co sprabia na full, moze vediet priklady dopredu 50 za dalsi poplatok. Zial sme na Slovensku.
Ja som bola semester na ekonomickej, ked vedla kolega mal testy na skusky s vypoctom dopredu, a ja som nevedela prejst iny predmet asi 3x a isla za profesorkou, ze ci mozem ist este raz na nahradny termin a povedala mi, ze nie, zev dalsom semestri az a dalsi po mne tam vbehol s bonbonierou a co ja viem s cim v tasticke a vybehol vysmiaty ako leco, ze moze ist na dalsi termin co bolo viac pokusov ako som chcela ja, som sa na to vykaslala a sama odisla. Nebolo to o vedomostiach a ja 20 rocna som sa ucila a snazila s ruzovymi okuliarmi ako tela, problem, ze ja podplacat neviem dodnes, je mi to proti srsti

nerko
1. jún 2021

@ria0907 my sme mali profaka na skole, ktory mal taxu pri skuske pre tych co ju nespravili 1000 Sk za kazdy chybaju bod. Na stastie som si vybrala dobru otazku a dostala som 1-tku. Jedna dievcina si ho natocila a pekne dostal vypoved. Ja by som sa bala davat uplatky, aj brat. Nie som na to stavana...Maximalne sestrickam na oddeleni som dala kavu, bonbonieru...

pininka1
1. jún 2021

Rozumiem tvojej otazke a ano stale sa to zial deje. A ked si predstavim kolko lekarov takto studuje, je mi zle. Naposledy som vedela o pripade,ked otecko pravnik a profesor na univerzite urobil vsetko preto aby vystudovala jeho dcera, od narodenia IQ pod hranicou normy. Vsetko sa da. Viem ze niekdy to bolo 5000 za skusku, v zavislosti od skoly. Ale rovno ti poviem, ja by som takto studovat nechcela, aj diplomovku som si napisala uplne sama, bez opisovania a podplacania a som na to hrda. Donekonecna nebudes vsade vyberat peniaze.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
poopsie
1. jún 2021

@evamarek77 presne tak, poznám dvoch ludi čo vyštudovali bozp za úplatky resp. Poplatky.... Na strednej dievčina ledva zmaturovala.. Ale ocko zaplatil školu, tak má titul... A je niečo viac...

nistika
1. jún 2021

kokso zeny padam na zadok co citam :D :D tak ako na pravo ze s niekto dostane obalockou vpohode ale ak zistite taketo praktyky na medicine mali by ste to riesit nikdy neviete kedy pod takymto odbornikom skonci niekto s rodiny, potom to tak vyzera v nasom zdravotnictve, kde sa len vsetci pretrcaju v bielych plastoch.....tiez som mala zo ss spoluziacky co isli na mediciny, hovorili skor o tom ze je bezna praktika si skusku "vyspat" s profesorom.....(hovorim o komenskom v ba)

lilitela
1. jún 2021

@jaga18 Pripajam sa s podobnou skusenostou, aj ked nie takou jednoznacnou, sice to uz bolo davnejsie, ale tiez som si podavala prihlasku na VS. Samozrejme vopred bolo dane, z akej oblasti budu otazky, teda napr. jazyk, a biologia. A cuduj sa svete, objavilo sa tam niekolko otazok z niecoho uplne ineho nestandardneho. POzerala som na to ako puk, samozrejme tam som stratila body, ako aj mnoho inych zaujemcov. Ale niektori ich evidentne nestratili a "vobec netusim", odkial vedeli, ze sa maju doucit a pripravit aj z uplne inych tem. konkretne islo o povinnu literaturu z cudzieho jazyka, 10 konkretnych menej beznych literarnych diel, nieco, co ozaj nepatri ani medzi vseobecny rozhlad. Ale jednoducho tychto par jedincov (brali nejakych 14/100), to vedeli. Moje odvolanie s uvedenim tychto skutocnosti bolo odpinkane. Asi sa nikto nikdy nestazoval vyssie, aby to bolo preskumane... takze aj taketo metody existuju. A to este podotykam, ze nie som tupec, vzdy skoro same jednotky, vratane maturity. Zvysok prijimacok som urobila vyborne. Mna osobne to neskutocne odradilo od akehokolvek dalsieho studia. Nemala som vobec chut studovat niekde, kde je takyto mechanizmus.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janedoe
1. jún 2021

@hettinka zial.... sice nie na medicinu, ale na inu skolu som to zazila na vlastnej kozi. Len teda dotycny mal kazdu jednu otazku zle, a to je sanca fakt minimalna. Ale nahodou sa na poslednu chvilku menili otazky na prijimacky a ked sme skontrolovali povodne, tak by mal cca100%. Takze to asi nahoda nebola. A zial.... aj pri statniciach bezne 😕

mircalla
1. jún 2021

@evamarek77 Sikovny a mudry nemusi ist makat do automobilky. To je blbost jak mraky. Nemoznam nikoho sikovneho a mudreho (a poznam ich dost), kto robi v automobilke, jedine, zeby bol masochista. Tvoje teorie, ze na dobre platenych miestach su vsetci protekcne su maximalne scestne. Neviem, v akej gubernii to zijes, ale ziadna napriklad firma si nevezmne ludi, co nic nevedia. Sikovni ludia sa vedia velmi dobre uplatnit.