Výška 142 cm a vodičský preukaz

mona9951
26. jún 2017

Ahojte. 🙂

Chystám sa robiť vodičák, avšak kvôli mojej výške (142 cm) neviem, či to vôbec bude možné. Obvodná lekárka mi povedala, že tam bude musieť napísať obmedzenie, ale netuší ako tento nedostatok vyriešiť technickými pomôckami spomenutými vo vyhláške. V autoškole mi povedali, že záleži od toho, čo mi napíše obvodná, keďže tam nemôže napísať hocičo. Tak sa obraciam na tých, ktorí merajú menej ako 150 cm a vlastnia vodičak, čo všetko ste museli riešiť, či dotiahnete na pedále, či používate sedáky/vankúš/ autosedačku, a ako sa Vám s takou výškou šoféruje ??? . 🙂

rebroza
26. jún 2017

Ahoj, ja mám mamu, čo má 145cm, vodičák nemá, bo si ho nikdy nerobila, ale faktom je, že neviem, či by dočiahla na pedále. Ale dnes sú autá, čo sa im sedadlá dajú nastaviť dopredu a dozadu a tiež vyššie a nižšie, ja mám takto nastavené vyššie, aby som lepšie videla dopredu.
Skús si sadnúť do rôznych aút (aj v dákej predajni) a sama uvidíš, čo "dočiahneš". Podľa toho, čo píšeš - v autoškole čakajú, čo napíše obvodná a obvodná nevie, čo vlastne napíše a ako to vyriešiš. Keď vyskúšaš, ako sa cítiš v aute, budeš možno vedieť povedať aj obvodnej, čo by ti bolo, resp. nebolo treba. držím palce 🙂

tortelinka
26. jún 2017

ja pridám odpoveď, mám 148 cm, jazdím na normálnom aute, bez nejakých úprav, nik po mne nič nechcel

felycity
27. jún 2017

@mona9951 určite si vodičák urobiť môžeš, existujú ľudia malého vzrastu čo dosahujú výšku cca. 120-130 cm a šoférujú , skús na FB skupina achondroplasia česká republika tam ti poradia čo všetko vybavovali a potrebovali, ale určite to nie je problém a všetko ide zariadiť a takisto záleží aja od typu vozidla a nastavenia sedadiel, výšky a pod. ...

dominika6
27. jún 2017

@mona9951 a už si sedela v aute na strane šofera?

mona9951
autor
27. jún 2017

dakujem za odpovede 🙂 ano uz som sedela za volantom aj som jazdila ale potom som si pozerala ako am byt spravne nastavene sedadlo vodica pre bezpecnu jazdu atd...a podla ich pravidiel by som uplne nedotiahla na pedale...inymi slovami mnou nastavenie sedadlo , kedy mne sa dobre soferuje, by policii nemuselo vyhovovat.

Po dalsie je pravda, ze som zatial sedela iba vo vacsich autach a take male ako ford fiesta som neskusala, takze tam by to vobec byt problem nemusi

renata88
27. máj 2022

@mona9951
Ahoj chcem sa spýtať či si si nakoniec spravila vodicak . Mám taký istý problém ako ty . Meriam iba 140 cm . Chcela by som si spraviť vodicak . Ale neviem či by som dotiahla.