Vysávač bezvreckový Rowenta - píska pri vysávaní

vikinko204
12. mar 2019

Caute, prosim si radu. Mame doma tento konretny model vysavaca. Som s nim spokojna. Len v poslednej dobe zacal pri vysavani velmi piskat. Vsetko som cistila, pozerala som tesnenie. Filter vymenila. Viete mi poradit? Robilo to aj Vam? Ci aj pri inej znacke alebo druhu vysavacu? Ked zapnem vysavac, pisti no po nejakej chvilke prestane.

adelakom12
20. mar 2019

@vikinko204 Vieš čo ? pozerám tu https://necenzurovane.sk/vysavace/ tak dole píše, že to je cyklónový vysávač, dokonca jeden, čo tam je na prvom mieste vyzerá presne ako tento tvoj, takže asi bude dosť aj kvalitný, možno ešte skús trocha počistiť. Vymeniť vrecko/ak tam nejaké máš ale asi to je len nádoba / a včistiť aj filter. Napríklad ten, čo máme my doma nesmie poňať do seba vodu a už si na to dávam pozor, lebo pri starom som povysávala aj vodu /samozrejme som sa zabudla :( / a pokazil sa, tak možno preto píska.. Možno sa skús opýtať v nejakom elektre po ceste z práce..

vikinko204
autor
20. mar 2019

@adelakom12 dakujem pekne za info, dost mozne, ze da nieco vlhke povysavalo. Asi skusim kontaktovat niekoho z rowenty!?

adelakom12
20. mar 2019

@vikinko204 a v záruke nie je ?

angelina15
9. apr 2019

@vikinko204 ahoj vyriešila si to pískanie? Presne tento vysávač mám aj ja. Tiež mi píska všetko som vyčistila. Lezie mi to na nervy, po čase to prestane ale normálne za hanbím s ním vysávať 😂😂

vikinko204
autor
9. apr 2019

@angelina15 😃😃😃😃 uplne chapem ✌️ Ano a ked clovek vysava auto vonku 🤦‍♀️ Nie nevyriesila ale pohladam zarucak a asi ho reklamujem a to snad je este v zaruke

angelina15
9. apr 2019

@vikinko204 keď ja som ho kúpila z netu a zo stránky ktorá už neexistuje. Nejaká bonusko alebo niečo také. Asi to dám opravit do nejakého eletra. A kedy to máš v pláne dať do opravy?

vikinko204
autor
9. apr 2019

@angelina15 musim najskor najst zarucak, ja som ho kupovala v planeo. Teraz ho prerabali a bolo zatvorene ale 11.4 otvaraju zasa. Tak snad poriesim co najskor

lanalana1
10. apr 2019

Tak toto pískanie je pravdepodobne spôsobené zanesením filtra (HEPA, nie toho čo sa perie), ktorý sa má po istom čase vymeniť. Ak si s ním vysávala auto, tak kludne po jednom vysatí. Na auto máme preto iný, technický vysavač. Raz sa mi stalo, keď tento vysavač použil manžel na auto, bolo treba filter vymeniť hneď. Inak pri vysavaní bytu stačí po roku, alebo aj neskôr. Ešte sa mi podarilo to pískanie odstrániť, keď som ten filter povysávala práve tým technickým vysavačom, ale kupujem už asi štvrtú sadu tých filtrov asi po 2,5-3 roku používania. Skús kupiť, stojí to okolo 10-14 eur.

angelina15
10. apr 2019

@lanalana1 prosím ťa vieš mi hodiť link na ten filter?

vikinko204
autor
10. apr 2019

@lanalana1 aj ja si prosim link, diky

lanalana1
11. apr 2019

je to tento: https://www.hej.sk/hepa-filter-pre-vysavace-row...
Jeden je ten, čo sa perie a druhy sa má vymeniť cca po roku.

vikinko204
autor
11. apr 2019

@lanalana1 dakujem pekne 🙂👍

vikinko204
autor
14. apr 2019

@angelina15 Takze, mozete usetrit na filtre. Nie je potrebne ho vymenit, ale len vyplnit tesnenie filtra. Napr nalepit dalsie tesnenie, lepiacu pasku po obvode dat, alebo cele zasilikonovat 😃

vazka1
19. aug 2019

Ahojte, ja mam presne rovnaky typ vysavaca a behom neceleho roka uz 2. HEPA filter, ktory zacat hrozne piskat. Chcem sa spytat, ci je vobec potrebne aby tam tento filter bol - ci sa mi bez toho nepokazi vysavac? Nechce sa mi totiz kupovat kazdych par mesiacov novy filter. Dakujem

me
27. aug 2020

@vikinko204 ahojte, ako ste poriešili ten vysávač? Mám ho tiež a neznesiteľne píska....

vazka1
28. aug 2020

@me ja som hepa filter vybrala a vysavam bez neho uz cca rok.

me
28. aug 2020

@vazka1 takže je to ten filter, prečo píska ? Vyskúšam...

vazka1
28. aug 2020

@me ano to robi ten hepa filter (ten sedy plastovy). Ten latkovy, co je na vrchu nadoby na odpad z casu na cas rucne preperiem a vysavac funguje uplne v pohode.

vazka1
28. aug 2020

@me piska preto, lebo je zaneseny. Len mne sa 2x zaniesol extremne rychlo a nechce sa mi kazdych par mesiacov kupovat novy

me
28. aug 2020

@vazka1 áno, ten perem aj ja, ok, vyskúšam ho vybrať , ďakujem

pepina1992
4. nov 2020

ako ste vyriešili to piskanie. Keď vyberiem ten hepa filter piska to ešte viac. Kde kupim nahradny?

me
11. nov 2020

@pepina1992 ja som ho vybrala a nepíska vôbec... Náhradný je aj v NAY