Vypracované otázky na sociálnu prácu?

dzejdzej4988
2. okt 2018

Ahojte nemate niekto vypracovane skratene otazky na mgr socialna praca ?odmenim sa

irusa
2. okt 2018

Myslim ,že celá škola sociálna práca je skrátená..nie len otázky 😁

dskjhfdlkdjhl
2. okt 2018

@dzejdzej4988 ked skratis nic, dostanes nic. Tak sa v podstate netreba trapit😉

ciusinka
2. okt 2018

@irusa Toto tu ani nepis, lebo ti, co to studuju maju pocit, ze studuju minimalne Harvard a hned sa do teba pustia 🙈

tyrkysova_kobyla
2. okt 2018

Ale nooo, mat titul zo socialnej prace je stale viac, ako nemat ziadny, ci? 😂

irusa
2. okt 2018

@tyrkysova_kobyla radšej žiadny... prípadne nepriznať sa ,kde si ho získala

paladia
2. okt 2018

Nie kazdy studuje socialnu pracu pre titul. Niektorych to aj bavi a naplna, je to pre nich zivotne poslanie pomahat. Nehovorim,ze rychlovykrmne su v poriadku,ale netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca.

irusa
2. okt 2018

@paladia pomáhať sa dá aj bez štúdia

paladia
2. okt 2018

@irusa ale niektore veci bez studia nedas,ak ma byt pomoc ucinna a trvala.

dzejdzej4988
autor
2. okt 2018

Ja som sa pytala ci ma niekto smratene nic viac nic menej

tyrkysova_kobyla
2. okt 2018

@dzejdzej4988 zvykaj si 😂

warholette
2. okt 2018

Tu by som teraz mala oznacit tych dvoch ludi ktori sa v teme ktoru vysoku skolu treba zrusit do mna pustili ze co mi vadi na socialnej praci a aky je to dolezity a vazeny odbor 😂😂😂

erikavesela
2. okt 2018

@ciusinka pre nich to mozno harvard, ale v skutocnosti to vzdy bola nsjlahsia vs...taka elektrickova😂

dzejdzej4988
autor
3. okt 2018

Zenyy ale ja som sa nepytala ci je to lahka alebo tazkaaaa skolaaa pytala som sa ci nemate niektora skratene statnicive otazky na mgr lebo mam male dieta pri ktorej nemam cas ani na wc takze nemam cela casu na ucenie 🙂)

dskjhfdlkdjhl
3. okt 2018

@dzejdzej4988 Nemas cas na ucenie, ale titul chces? Normalne je, ze ked clovek chodi na VS, tak preto, aby sa tam nieco naucil a nie pre titul.

xxxkatka
9. okt 2018

@irusa pomahat ano, ale bez VS socialna praca ta na socialne odd. nezoberu (UPSVAR npr. kuratela) a uz vobec sa bez kvalifikacie nedostanes pracovat napriklad do domovov socialnych sluzieb, krizovych centier, detskych domovov, do väznic, reedukacnych domovov atd.

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2018

@xxxkatka ale toto je prave chyba systemu-naco je napr. zdravotnej sestre VS, ucitelke v MS alebo aj takej soc. pracovnicke. Vsade by bohate stacila kvalitna SS, ale teraz uz nikto nechce mat "iba" maturitu, vdaka tomu postupne SS degradovali a nasekali sa tu pofiderne VS, ktore nedosahuju ani uroven SS spred 1989.

xxxkatka
9. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl toto uplne suhlasim, stredny presonal uplne vypadol. Samozrejme, ja sa necudujem, ze chce mat viac ako maturitu, lebo s maturitou sa dnes clovek zamestna max ako predavacka pardon asistentka predaja (tiez vyraz nechapem). A to ani nehovorim, ze do statnej spravy na normalne miesto (nie podatelna) sa uz bez minimalne I.st. VS ani nedostanes (aj ten prvy stupen je v minime). Kym za Bismarcka sa vyzadovala maturita do statnej spravy (na to bola aj "vymyslena") dnes si s nou clovek na trocha lepsich poziciach ani neskrtne. Kazdopadne reagovala som na irusa, ze pomahat sice mozes,ale akurat ako dobrovolnik, na odbornejsie pozicie tu VS socialna praca naozaj potrebujes.

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2018

@xxxkatka ano, ale mnohe dnesne VS nemaju ani uroven tej maturity spred 1989 a ked tu potom citam, ake je to narocne vystudovat, tak musim silno prsty stiskat, aby som nenapisala, ze ta VS aj tak nie je VS a ked ani taku nezvlada, tak potom sa ma uspokojit s tym, co zvlada. Proste tento system je uplne nanic, ale ludia si uz zvykli🙈

xxxkatka
9. okt 2018

@dskjhfdlkdjhl bohuzial, je to tak, ale nie je to len o socialnej praci, degradovalo aj pravo (dnes je uz pravnickou hocijaka pipina), zurnalistika (po novom masmedialna komunikacia), ekonomia...jedine co si ako tak drzi latku je medicina a strojarske a stavebne odbory. Mam zname co vystudovali jazyky, tie ovladaju super, ale opytas sa ich cudzie slovo alebo nieco zo vseobecneho prehladu (typu kto bol prezidentom pred Kiskom) a nevie...nevie veci z odboru na ktorom posobi (mimo jazykov), vyzera, ze sa tam len omylom vyskytla...Ale tipujem to, ze chyba nastala niekde skor ako na VS, aj ked ich uroven je slaba. A zacala by som uz pri citani s porozumenim 😉

dskjhfdlkdjhl
9. okt 2018

@xxxkatka je este aj viac skol, ktore na Slovensku maju stale dobru uroven (prirodne vedy, technika aspon ta bratislavska), ale ano, zvysok je bieda. Inak, take pravo a ekonomia-ja si pamatam, ze aj za mojich SS cias sa hovorilo, ze ak Ti nespadne tehla na hlavu, a;ebo Ta neprejde elektricka, tak urobis, ale teraz to bude zrejme este horsie, neviem posudit. Rozhodne vsak ryba smrdi od hlavy a to na Slovensku plati vsade.