Vyplatia mi materskú na pošte, ak mám iba žiadosť o vydanie občianskeho ?

milenke
10. jan 2020

Prosím Vás vybavujem si nový občiansky preukaz.. Keďže na starom mi skončila platnosť... No budem čakať 30dni na noví... O niekoľko dní mi príde materská môžem si ju vyzdvihnúť na pošte aj bez občianskeho? Mam to potvrdenie (žiadosť o vydaní občianskeho) no neviem ci mi to natu dajú🤔

gubiko
10. jan 2020

@milenke Vezmi papier a spýtaj sa na pošte. Môj názor je, že áno, dajú. Na to to potvrdenie je, aby zasuplovalo OP.

mondolina
10. jan 2020

30 dní je maximálna lehota, max. do 2 týždňov nový OP budeš mať.

kbeata
10. jan 2020

a ako ti chodi materska?na akom poukaze?

babyfrog
10. jan 2020

@gubiko ten zdrap papiera je nanič...v banke sa stebou baviť nebudú ani cestovať snim.nemozes

zuzkaa1991
10. jan 2020

@milenke ten papier nesluzi ako doklad totožnosti sluzi len pre políciu ;) pracovala som na poste takze vam nevyplatia a na soc.davky su kriticke podmienky kedze socialna poisťovňa si ich urcuje moze prevzat matersku aj manzel s rovnakou adresou nik iny alebo s pasom viete si prevzat

lenka2710
10. jan 2020

@milenke áno je to len papier pre policajtov, keby náhodou! V banke ani nikde s nim nič nevybavis, teda aspoň moja osobná skúsenosť! Ale do dvoch týždňov OP budeš mat, nikdy to netrvá mesiac, max tri týždne

22janka1993
10. jan 2020

Mne prišiel občiansky do týždňa

lenkakravcova
10. jan 2020

@milenke Mne vydali list do vlastných rúk s tým "zdrapom papiera". Skus sa opýtať na tvojej poste,, ale ten akože papier co tu niektorí píšu je náhradným dokladom = to mi povedalo pri vybavovaní si OP (nič iné ti nedajú). Môžeš s tým aj cestovať (nie je to tak ze máš medzitým domáce väzenie.. 😂 Aj pri páse dostaneš len taky zdrap a cestovať s nim môžeš = mam vyskúšané)).

veronikaszabova
10. jan 2020

@lenkakravcova na ten papier sa vycestovat da mozno max do Ciech, inde si ho neprelozia.
A v banke tiez s nim nic nevybavis - ani € si nevlozis na svoj vlastny ucet

lenkakravcova
10. jan 2020

@veronikaszabova Áno, myslela som to do okolitých štátov. ČR, PL.
V banke som nebola, to neviem. Pošta a cestovanie do ČR a PL ale určite je možné, keďže mne to takto dali. Jedine žeby sa za posledné tri roky nejako výrazne zmenil zákon.

kitty88
10. jan 2020

Pracujem na poste, davky ani seky sa na tieto papiere vyplacat nesmu, uz toboz bez OP, musi sa uvadzat cislo platneho dokladu totoznosti. Moze ti prevziat manzel so svojim OP, ak ma rovnaky trvaly pobyt.

kitty88
10. jan 2020

@lenkakravcova vyplacanie penazi a preberanie zasielok su rozdielne veci.

nikpa
10. jan 2020

@milenke nie, nedajú. Nie je tam predsa fotka, ako môže pracovníčka pošty vedieť, či si ten papier ktorý slúži ako ,,náhrada,, za OP niekde nenasla práve na zemi... Musíš k tomu mat ďalší doklad s fotkou, napr pas, ten slúži ako plnohodnotná náhrada za OP, nič iné.

lenkakravcova
10. jan 2020

@kitty88 Vyberala som peniaze z dobierky.
Pošta na dedine, so 150 obyvateľmi. Mala som číslo starej obcianky (napísala ho tam). Záleží v akej veľkej obci zakladateľka žije, či sa na razom poznajú, že si vidia aj do hrnca, alebo je to mesto s 100.000 obyvateľmi.

kitty88
10. jan 2020

@lenkakravcova tak ked ta poznala... Ale keby jej na to prisla kontrola, az tak ok by to nebolo. Vyplacanie davok ma vsak prisnejsie podmienky.

lenkakravcova
10. jan 2020

@kitty88 Máš pravdu. To bolo "zo známosti".

fridi96
10. jan 2020

Keď ta poznajú a zobere zodpovednosť poštárka možno hej inak nie...

zuzkaa1991
10. jan 2020

@lenkakravcova mne bolo povedané na polícii ked som menila OP tak ten papier sluzi len na SVK a nemozem s nim vycestovať keďže ma nevedia identifikovať

zuzkaa1991
10. jan 2020

@lenkakravcova ano je rozdiel postove sluzby a socialne ;) preto vam dali na ten papier keďže kazda pozna svojich stálych zákazníkov ale vyplacanie peňazí z banky a soc maju prísne podmienky ktore sa kontrolujú pri pochybeni musi pani pracovníčka zaplatit zo svojho vrecka plnu sumu

ivkazba
10. jan 2020

@gubiko nie, ten papier nesupluje OP. Je to iba potvrdenie pre políciu. Inak nemá žiadnu právnu hodnotu.

gubiko
11. jan 2020

@ivkazba uhm, vďaka za info 🙂

lenkakravcova
11. jan 2020

@zuzkaa1991 Woow, mne povedali úplne iné,, hm, potom človek ani netuší ako to naozaj je.
Mohli by tí úradníci mať všetci rovnaké informácie, nech nie sú také zmätky 🙂

zuzkaa1991
11. jan 2020

@lenkakravcova bohužiaľ v nasej pekne republike sa pracuje tak ze lava ruka nevie co robi prava ;) milujem ked daco potrebujem vybavovat na uradoch a pracovníčky ktore otravujeme ;)

jankapepe
11. jan 2020

@lenkakravcova zákon sa nemenil. Len si natrafila na pošte na milú pani čo ti spravila ústupok na jej vlastnú zodpovednosť. A nie ani do čiech ani do Poľska ti zdrap nepomôže ak ťa reálne zastavia policajti......ak budú milí mavnu možno rukou ak nie si cudzincom v ich krajine bez dokladu totožnosti.

lubik87
11. jan 2020

@milenke nie nedajú aj ja som bola v tejto situácií.mozno dá ak bude známa ale skôr nie