Výmena čelného skla

20. máj 2024

Vymieňali ste niekto v poslednej dobe čelné sklo? Koľko vás to vyšlo? Niekde čítam že 200, inde 900€, tak vôbec koľko si mám pripraviť, momentálne nemám čas ísť do predajne, ďakujem..

autor
20. máj 2024

Na aute podotýkam*

janai1
20. máj 2024

Je rozdiel ci vymieňaš čelné sklo so senzormi a snímačmi atď. alebo obyčajné bez

autor
20. máj 2024

@janai1 jasne to chápem, ale že by to bol až taký rozdiel?

egonsk
20. máj 2024

ano, su velmi velke rozdiely. Najdrahsie je aklimaticke celne sklo s vyhrievanim, hornym zatienenim (taky ten tmavy horny pasik do stratena) a oblastou pre senzory od zrkadla spetneho.

madeincssr
20. máj 2024

Ano, su velke rozdiely podla typu, vyrobcu a prevedenia skla. Niektore celne skla su navyse elektricky vyhrievane (ale to ma malo aut). Urcite si to daj menit do specializovanej autosklo firmy, nie do standardneho autoservisu. Viackrat sme sa popalili, ked sme celne sklo dali vymenit (popri inych servisnych pracach) v standardnom autoservise. Aby to bolo urobene kvalitne, chce to prax.

egonsk
20. máj 2024

a este zalezi od vyrobcu toho skla (znacka), lebo tie najlacnejsie byvaju niekedy nie moc kvalitne - bud su tensie, alebo krehkejsie, alebo nemaju uplne jasny priehlad (zvlnene), samozrejme aj od typu na ake auto to je. Ja mam toyotu a rozdiel medzi najlacnejsim a drahym je cca 5 nasobny.

gas1201
20. máj 2024

rozdiel tam môže byť pokojne aj väčší. závisí od toho čo spomínali vyššie a hlavne kto to mení. iné peniaze si popýta obyčajný servis a autorizak.

príklad - 2 týždne dozadu menené čelné sklo na superb 3 v autorizovaku - 1000e s tým že nebolo ani vyhrievané.

jaga18
20. máj 2024

Na Citroën spacetourer sme menili obyčajne bez senzorov pred 3 rokmi, cena bola 750. Šlo to cez poisťovňu prestastie. Na audine a6 pred cca 10 rokmi čelné so senzormi do 1000e, tiež nám to poisťovňa preplacala,
zato si to pamätám, nedavno som skartovala tieto staré dokumenty. Netuším aké sklá môžu byť dnes za 200, nezdá sa mi to.

tundra
20. máj 2024

Toyota Avensis kombi pred asi 5 rokmi 170€ Autosklo Tn.

lenka.25
20. máj 2024

Pokial nemáš havarijnú poistku , zbehni do Autoskla , oni majú aj alternatívne skla . Sú neporovnateľne lacnejšie ako originál sklo . A áno , môžeš mat čelne sklo od 150€ a aj sklo cez 1000€ .

sisulia
10. jún 2024

My sme kontaktovali Hornet a oni vsetko za nas vybavili, normalne sa auto davalo do autorizovaneho servisu, to uz oni dohodli a tak dalej. My sme mali u nich aj poistku na sklo, takze ta cena nebola taka zla, horsie je ked si to mas sama platit. Dalo sa u nich poistit aj poskodene celne sklo, skus ci je este taka moznost, neviem.