Výkup noseného oblečenia

karkulka111
25. sep 2016

Dobry den. Pozna niekto niekde second hand alebo niekoho co vykupi nosene oblecenie? Detske do troch rokov , damske , panske ... Po vypratani skrine sa to nakopilo za styri velke cierne mechy a nechcem ich hodit do kosa pretoze medzi nimi sa najdu kusky ktore su znackove a velmi zachovale... Ked vie niekto o niecom takom budem vdacna ... 🙂 Dakujem

janinah
25. sep 2016

Nepoznám..my si radšej budeme tu ťahať veci zo západu na tony a tie naše končia v kontajneroch 😒 prečo asi?

liz_lemon
25. sep 2016

@karkulka111 mozes odniest do H&M, daju ti zlavu 1 E na nakup :D

svetluska82
25. sep 2016

no ja mam ten isty problem rok co rok. Syn rastie ako z vody a oblecenie je mu male. Podavala som to aj na net za 2e kus, no mamicky nejako nechcu. Takze rok co rok to konci v kontajneri, alebo v zbernych kontajneroch na satstvo

karkulka111
autor
25. sep 2016

@svetluska82 no uz ked nikto nechce dobre veci po 2eur tak asi mame vela penazi na Slovensku boze kde to spejeme... no nic musim nieco vymysliet 😠 🙂

liz_lemon
25. sep 2016

@svetluska82 preco to nedas do detskeho domova? my tam stale nieco nosime...
@karkulka111

sissy27
25. sep 2016

@liz_lemon no to je asi jeden z mála DD, buď oblečenie nechcú vôbec (na to dostávajú slušné dotácie od štátu) alebo ak áno, tak musí byť každý kúsok vyčistený v čistiarni, čo zas nie je lacný špás...
@karkulka111 tuším textilhouse aj vykupuje, ale ozaj za pár centov alebo skús www.nosene.sk - nedostaneš hotovosť, ale 15% zľavu na nákup u nich, ale podporíš fajn projekt 🙂

liz_lemon
25. sep 2016

@sissy27 neviem, my sme oslovili taky, co mame v mieste bydliska, a tam beru vsetko, aj derave, spinave, ze oni si to vedia opravit/zasit, maju tam deti od 0 do 18, takze vsetko vyuziju, dokonca sme im dali aj postelne obliecky, pohare, salky...
alebo by som oslovila bezdomovecke utulky, rozne charity, krizove centra

pribinak
25. sep 2016

@sissy27 ak oslovis krizove centra a útulky, tak tie oblečením urcite nepohrdnu
Druha vec je, ze sk sa chces zbaviť letného oblečenia, tak teraz ked ide zima oň nie je záujem, záujem je o jesenné a zimné oblecenie

sissy27
25. sep 2016

@pribinak neviem, ja som to skúsila už dávnejšie, nechceli, resp. muselo byť z čistiarne, tak to viac neriešim

mima4
25. sep 2016

@karkulka111 podaruj nejakej maminke, ktora je na tom financne slabsie 🙂 Nemusi byt jedna, mozes to nabalickovat a tak pomoct ludom.

pribinak
25. sep 2016

@sissy27 tiez som pisala vlastnu skusenost a viem, ze známa sa zbavuje oblečenia tak, ze v kostole je spoločenstvo, ktore pozná sociálne dlabe rodiny

alicam
25. sep 2016

Čo skúsiť to dať na internetový bazar? Alebo sem na mk? 4 mechy mix oblečenia za pár e, keby sa nepredalo tak za čokoládu? S osobným odvozom, samozrejme..

marce63
6. sep 2018

Pozývam ťa do skupiny Výmeny všetkého: https://www.modrykonik.sk/group/6818/
Tam môžeš ponúknuť oblečenie, urobíš si zoznam čo potrebuješ. Keď to dáš výhodne, tak sa určite minie. Potom je tu aj skupina Pomáhajme si, pozri v zozname presný názov, Ja som tam bola asi pred 2 rokmi, nakopilo sa nám dosť oblečenia nielen detského, ale aj pre dospelých, všetko som tam postupne darovala za poštovné, veď sú rodiny čo sú v podnájme, manžel síce pracuje, no žena je na rodičovskom príspevku a pre deti radi zoberú.
Nemusíš to fotiť každé osobitne, len napíš veľkosti a typ oblečenia. Môžeš zavolať aj na UPSVAR, ak majú odevnú banku, radi oblečenie vezmú.

alickapusinka
19. máj 2024

Ja to mám tak že mám secondhandy a odkupujem si od ľudí aby nerobili bordel v meste tak núkam za vrece 5 eur. Teraz chodím už si aj brať a vždy donesiem dosť a roztriedim. Ak majú 10 vriec 50 eur sa im zíde. Známa ma tak po 4 deťoch po nich tak vždy si donesiem ale to len v okolí MT a obce a mesto okolo. Nie na posielanie .A hlavne robím to kvôli tomu aby nebol bordel v meste lebo nejaký dobrák rozpílil kontajner s oblečením na železo a veci vyhodil po celom meste. Odkedy to robím nikdy žiadne oblečenie som nevidela aby sa povaľovalo. Vždy každý deň mi niekto niečo prinesie. Neznášam skládky.