Výhody a negatíva životných poistiek

lubikan
21. sep 2011

Ahoj,prosim o Vase nazory a na rozne zivotne poistky,kde a aku je najlepsie mat...vo VUB ma nahovorili na tu Dynamik Flexi od Generali...este som to nezaplatila...preto sa pytam na nazory,ak ju este niekto ma...

je to ze aj setriaca a pri smrti urazom,trvalej invalidiite a pri diagnostike zavaznych chorob-mi daju dake peniaze a po mojej 60- ke skonci a mala by som dostat v podstate skoro vsetko nasetrene

kaktusik007
21. sep 2011

@lubikan poistka je na krytie... nie na setrenie... takze je to v podstate o tom, ci taku ochranu potrebujes, ani nie tak ty, ako tvoja rodina... v tom je cela pointa zivotiek 🙂

ak ocakavas, ze si tam nasetris, tak sa mylis... na zivotke ani po 10tich rokoch nebudes mat tolko, co si zaplatila 😉 ale chranena si od sameho okamihu... proste poistka, keby nieco 😀 😀 😀

aliza
21. sep 2011

@kaktusik007 ja mam setriacu poistku a pravidelne si tie peniaze vyberam, sice sa mi o tu ciastku znici poistna suma, ale to sa zase doplni. Ja mam v ING. A poistka je aj na krytie urazov, liecbu vaznych chorob, trvalych nasledkov a pod, cize profituje aj poistnik, keby nedajboze cokolvek z toho.

kaktusik007
22. sep 2011

@aliza ak mas poistku v ing, tak potom isto vies, ze ano, si urazovo poistena, avsak tam su brutality typu strata clanku prsta, oka, a podobne... tam nie je normalny uraz akoze zlomim si nohu 😉
pravidelne vyberanie - no ja neviem, ked uz raz tam tie peniaze zaplatim, tak nech tam su.... samozrejme s vynimkou typu staviam dom a ak vyberiem 2tisicky, mozem si dovolit drevene okna s trojsklom namiesto plastovych s dvoj... tam ten vyber je potom fakt opravneny podla mna 😉

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 ...ale mne to teta v banke tak vysvetlovala,ze ked sa mi cosi stane,ako napr. dostanem zavaznu chorobu,zrazi ma auto-zlomena ruka,noha,vazy......tak dostaneme peniaze.....a v 60-ke ked mi poistka skonci...ze rok 2043..ci kolko 😀 ..tak dostanem okolo 8000 €....a oni si nechaju z toho 800 €.....preto sa pytam

katy1979
22. sep 2011

nevyhoda musis ju platit a vyhoda je to ze si kryta v pripade potreby ci tvoja rodina. kazdy ma troska ine podmienky aj ked zaklad je ten isty. treba sa pozriet co mas kryte a kolko za to budes platit.
my mame zivotne poistky vsetci. predsa len vazny uraz v rodine ci smrt uz nie je sranda a v case uverov uz vobec nie. minuly rok mal syn zlomenu nohu takze sme dostali peniaze aj z jeho zivotnej poistky aj z poistky ktoru maju v skolke.

aliza
22. sep 2011

@kaktusik007 no ja a moj muz mame taku, ze aj zlomeniny sa preplacaju a fakt dobre peniaze, dokonca aj pobyt v nemocnici v zahranici. A vyberame odtial kvoli tomu, ze nezijem na Sk, ale stale platime leasing za auto a tak a niekedy nam to nevychadza, tak takyto vyber pride vhod lebo ide priamo na moj slovensky ucet a nemusim z UK nic posielat. Ked sme uzatvarali poistky, tak sme zili este na Sk a po prestahovani do zahranicia nam bolo luto ich zrusit. Moja je nizka, viacmenej len na tie urazy, choroby...ale muz ma vysoku, keby nedajboze sa stalo to najhorsie alebo aj nejake trvale nasledky a tak, predsa len, je zivitel rodiny. Ale vlastne to, co za rok nasetrime, si mozme vybrat, ak potrebujeme,. Podla mna je to super, ako len vkladat a vkladat a nemas ani istotu, ci dovtedy, kym naozaj si ju budes potrebovat uplatnit, dana spolocnost nezanikne.

kaktusik007
22. sep 2011

@lubikan je uraz a uraz.... mozes tam mat aj bezne urazy, ale aj nemusis.... proste si precitaj drobne pismenka, co si k zmluve dostala, tam sa vsetko docitas, najma to najdolezitejsie - vyluky z poistenia 😉 a aj definicia zavaznej choroby... napriklad take ochorenie chrbtice, vyradi ta minimalne na 12 mesiacov z prace... ale je to zavazne ochorenie??? sotva... proste male pismenka si precitaj 🙂
@aliza suhlas... ono ja mam tiez tu moznost vkladat a vyberat, su to moje peniaze, ale este som tak nespravila... zatial len zgrlosim 😀 to aby som raz mala svajciarsky dochodok 😀 to vies.. snivam, ze sa ho dozijem 😀 😀 😀 😀

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 ..takze ja by som k zmluve mala dostat aj konkretny rozpis chorob a urazov,na ktore sa vztahuje ta poistka?lebo nic take som k tomu nedostala.......a teta z banky spominala take ze zenske choroby,leukemia,rakovina.......zrazi ma auto a budem PN...dolamana,...

kaktusik007
22. sep 2011

@lubikan je irelevantne co ti spominala teta v banke... dolezite je, co mas v tych malych pismenkach napisane...
ako podpises sa im pod nieco a tam podpisom prehlasis ze suhlasis so vseobecnymi poistnymi podmienkami a zmluvnymi dojednaniami, a ty si si ich ani neprecitala???? 😖

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 vyluky z poistenia su tam spomenute take,ze ak som klamala pri podpise zmluvy-ze som zdrava a nie som...a ak si uraz sposobim schvalne....

idem radsej este googlit

no a citam,ze vlastne skoro vsetky tie peniaze co by som mala dostat v 60-ke...ich vyska zavisi od akejsi kapitalovej hodnoty,ci ako pojdu akcie...je tomu venovany cely list..clovek aby mal na to vysoku skolu 😒

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 ..........no ale inak zmluva je na4 strany....a vsetko pisane je len v sulade s vseobecnymi podm..ochrana udajov...pri plneni poistnej udalosti ze mozu kontaktovat lekarov od "krcneho po lekarnika"...

no konkretne choroby su neni pisane...iba poistenie zavaznych chorob a trvale nasledky urazu s progresivnym plnenim....zakrizikovane a vedla toho suma,kt. by som mala dostat.....

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 ..inak ta zmluva je v podstate dost podobna zlmuve s Orangeom 😖 😅

kaktusik007
22. sep 2011

@lubikan k zmluve si mala dostat vseobecne poistne podmienky a zmluvne dojednania... tam musis mat zoznam diagnoz, predsa na zaklade toho poistovna plni... toto ti nedala??? podla druhu poistky to je tak na cca 10 stran, mozno aj viac.. drobnuckym pismom...

kaktusik007
22. sep 2011

@lubikan google ti nepomoze, leda tak najst cislo a zavolat na infolinku a ziadat tie zmluvne dojednania 🙂

lubikan
autor
22. sep 2011

ale kukam,ze to urazove je s progresivnym plnenim-studovala som na ich stranke co to je...taaakze v pondelok bezim za tou tetou,nech mi to vysvetli a ked to bude inak,nez si myslim,tak to rusim

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 nie,vobec....tomu nechapem..uz aj tam pobezim a vytrem tete zaludok

lubikan
autor
22. sep 2011

@kaktusik007 dakujem za rady 🙂

lubikan
autor
22. sep 2011

http://www.novinky.cz/diskuse?id=251695&article...

mimochodom,dobra diskusia-skusenosti ludi s poistkami..ale v Cechach a u nas verim,ze to neni inak

penelope2066
22. sep 2011

Ja mam aj urazovu aj zivotnu. Z urazovej som uz 2x cerpala lebo som mala bohuzial dva urazy a vzdy mi bola vyplatena plna vyska odskodnej sumy.

zasha
14. nov 2012

@lubikan ahojky, ako to skoncilo, zrusila si to, alebo platis poistenie?